روشی سبز و سازگار با محیط زیست؛

استخراج بیت كوین به سبك كانادایی ها

استخراج بیت كوین به سبك كانادایی ها برتریها: سوژه استخراج ˮبیت كوینˮ به بحث داغ این روزها در كشورمان تبدیل گشته است كه به سبب مصرف بالای برق فعلاً از جانب مقامات قضایی ممنوع اعلام شده است. حالا خبرها حاكی از آنست كه شركت های گاز در كانادا بجای شعله ور كردن گاز در اتمسفر، در حال استفاده از گاز طبیعی به دام افتاده برای تامین انرژی استخراج بیت كوین هستند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا و به نقل از بیتكوینیست، بیت كوین(Bitcoin) یك ارز رمزنگاری شده یا اصطلاحاً "رمز ارز" است كه هنوز مانند پول های فیزیكی در خیلی از كشورها به رسمیت شناخته نمی گردد، اما همان كاركرد را دارد. بنابر گزارش ها شركت گاز آلبرتا (Alberta) در كانادا راهی جدید جهت استفاده از گاز طبیعی به منظور تأمین انرژی استخراج یا ماینینگ بیت كوین یافته است.
شركت آلبرتا بجای انتشار گاز در اتمسفر و آلوده كردن هوا آنرا برای استخراج بیت كوین مورد استفاده قرار می دهد. به بیانی دیگر آنها بجای آزاد كردن گاز در اتمسفر، روزانه از ۵۰۰ متر مكعب گاز برای استخراج بیت كوین استفاده می نمایند.
این كار شركت گاز كانادا می تواند به كاهش آلودگی هوا كمك شایان توجهی كند؛ چونكه تمام این گازهای طبیعی می توانند برای تأمین برق فارم های استخراج بیت كوین مورد استفاده قرار گیرند.
استفاده از گاز در این روش مشكلات انبوه دارندگان چاه های گاز را حل می كند؛ برای اینكه هزاران نفر از آنها در تلاش بودند تا این انفجارهای گازی را مهار كنند و یا راهی جهت استفاده از آنها پیدا كنند. علاوه بر این، قیمت گاز در ضمن این سال ها رو به كاهش بوده است كه این مساله انگیزه ای را برای جمع آوری و حمل و نقل آن ایجاد نكرده است. تنها راه خلاص شدن از آن، سوزاندن آن هنگام خروج از زمین است كه طی آن پروسه نیز هیچ انرژی ای حاصل نمی گردد و تنها جو آلوده می شود.
در صورتیكه شعله ور كردن گاز یكی از راهكارهای این مشكل بود، شركت ها نمی توانستند این كار را به صورت نامحدود انجام دهند؛ برای اینكه بخشنامه هایی وجود دارد كه محدودیت های سختی درباره میزان شعله ور شدن گاز وضع كرده اند و اگر شركت ها به حد مشخصی برسند، باید چاه ها را خاموش كنند.
با این چاره جدید دیگر این مشكلات پیش نخواهند آمد؛ چونكه شركت ها می توانند ابزار استخراج بیت كوین را نصب كرده و از گاز برای استخراج سكه ها استفاده كنند. با استفاده بیشتر از گاز طبیعی برای تامین برق فارم های استخراج بیت كوین دی اكسید كربن كمتری از اكتشاف نفت و گاز تولید می شود و این سبب استخراج بیت كوین سازگار با محیط زیست یا به صورتی سبزتری خواهد شد.

استخراج بیت كوین
بحث استخراج بیت كوین (mining bitcoin) این روزها در ایران خیلی داغ شده است.
استخراج بیت كوین با استفاده از كامپیوتر های پرقدرت كه قدرت حل مسائل پیچیده محاسباتی ریاضی را دارند، انجام می شود. به این علت به آن استخراج گفته می شود كه به همان میزان شانس و زحمت زیادی نیاز دارد كه برای پیدا كردن طلا در معدن طلا نیاز است.
استخراج بیت كوین یك كار دو سر سود است؛ اول اینكه وقتی كامپیوتر ها این مسائل پیچیده ریاضی را در شبكه بیت كوین حل می كنند، بیت كوین جدید تولید می كنند و در واقع به آنها بیت كوین پاداش داده می شود. دوم اینكه با حل این مسائل ریاضی، ماینرها اطلاعات مربوط به تراكنش ها را در شبكه پرداخت بیت كوین تأیید می كنند و این شبكه را قابل اعتماد می سازند.
مردم به استفاده از ارزهای چاپی مانند دلار تمایل دارند و به آنها اعتماد دارند، چونكه پول های چاپی توسط بانكهای مركزی و دولت ها حمایت می شوند. علاوه بر اینكه بانك مركزی تولید پول جدید را مدیریت می كند و استفاده از پول جعلی را محاكمه می كند.
حتی پرداخت های دیجیتال با استفاده از پول های چاپی نیز توسط یك مقام مركزی حمایت می شود. برای مثال، هنگام خرید آنلاین با استفاده از كارت اعتباری، این تراكنش توسط یك شركت پردازش پرداخت پردازش می شود و علاوه بر ضبط سابقه تراكنش، این شركت ها تأیید می كنند كه تراكنش جعلی نیست. از طرف دیگر بیت كوین توسط یك مقام مركزی مدیریت نمی گردد. در عوض، بیت كوین توسط میلیون ها كامپیوتر در سراسر جهان به نام "ماینر" پشتیبانی می شود. این شبكه كامپیوتری مثل بانك مركزی عمل می كند.
منبع:

1398/08/18
18:10:25
5.0 / ۵
4776
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد استخراج بیت كوین به سبك كانادایی ها
نظر شما در مورد استخراج بیت كوین به سبك كانادایی ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها