تاثیر اعتیاد به تلفن هوشمند بر تعادل مغز

تاثیر اعتیاد به تلفن هوشمند بر تعادل مغز به گزارش برتریها نتایج یك مطالعه نشان داده است كه اعتیاد به تلفن هوشمند به شیوه فعالیت مغز صدمه می زند و سبب به هم خوردن تعادل ساختار شیمیایی مغز شده كه اضطراب و خستگی شدیدی به بار می آورد.


به گزارش روز جمعه گروه علمی ایرنا از روزنامه ایندیپندنت، محققان دانشگاه سئول در این مطالعه 19 فرد جوان را كه تمامی آنها به اینترنت یا تلفن هوشمند اعتیاد داشتند، بررسی و آنها را با گروهی از افراد هم سن و سالان خود كه به تلفن هوشمند یا اینترنت اعتیاد نداشتند، مقایسه كردند.
محققان در این مطالعه با استفاده از آزمایشی به نام MRS ساختار شیمیایی مغز افراد را بررسی كردند. آنها سطح گاما آمینوبوتیریك اسید(GABA) - یك ماده شیمیایی كه سیگنال های مغزی را كند می كند- بررسی كردند.
آنها متوجه شدند كه اعتیاد به تلفن های همراه سبب می گردد میزان گاما آمینوبوتیریك اسید در مغز تغییر پیدا كند و با افزایش اعتیاد به تلفن های همراه، میزان ترشح این ماده در مغز بیشتر شده و در نتیجه عملكرد مغزی فرد تغییر پیدا می كند.
محققان همینطور متوجه شدند كه نسبت GABA به كراتین و گلوتامات، دو اسید مهم دیگر، با میزان اعتیاد این افراد به اینترنت و تلفن هایشان و با افسردگی و اضطراب ارتباط داشت.

 

1396/09/10
20:44:16
5.0 / ۵
5275
تگهای خبر: اینترنت , گوشی هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تاثیر اعتیاد به تلفن هوشمند بر تعادل مغز
نظر شما در مورد تاثیر اعتیاد به تلفن هوشمند بر تعادل مغز
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها