مروری بر كتاب نقطه پنهان موفقیت های اجتماعی

مروری بر كتاب نقطه پنهان موفقیت های اجتماعی به گزارش برتریها «نقطهِ پنهانِ موفقیت های اجتماعی» عنوان كتابی است كه به كوشش «محمد معتمدیان» نوشته شده است.


این كتاب ۱۸۴ صفحه ای با شمارگان ۲ هزار نسخه از جانب انتشارات «آتریسا» به چاپ رسیده و روانه كتابفروشی ها شده است.
قیمت هر جلد از این كتاب كه در قطع رقعی انتشار یافته برای علاقه مندان به مطالعه ۱۰ هزار تومان است.
محوریت مباحث این كتاب دستیابی به موفقیت های اجتماعی است و مطالب ارائه شده در این راستا در چارچوب هشت فصل كتاب عنوان شده است.
از كودكی تا زندان، در زندان، تقسیم بندی انسان ها از دیدگاه نویسنده، بررسی نظرات، چشم زخم از دیدگاه روایات و علم، نفرین، شانس و اقبال، علل شكست عقل گراها در مسایل اجتماعی و قوانین فیزیك حاكم بر روابط اجتماعی عناوین فصول این كتاب را شامل می شود.
در بخشی از این كتاب آمده است: بشر همواره در تلاش است تا راز موفقیت های اجتماعی را درك كند و وقت و انرژی زیادی را هم در این راستا صرف كرده است اما هنوز الگویی ارائه نشده كه تك تك انسان ها بتوانند با اجرای احكام آن به زندگی ایده آل و موفقیت دست یافته و یا حداقل اصول آنرا درك كنند.
شاید ساده ترین راه برای گام نهادن در راه موفقیت درك ارزش وجودی خود است چون كه مغناطیسی در وجود هر كس است كه او را قدرتمندترین در جهان می كند و در چارچوب نگرش فكری و آگاهی به این نیرو و استفاده از تجارب متنوع هر كس باید سفرش را در راه موفقیت بپیماید.
نویسنده در ادامه به گوشه ای از زندگی خود اشاره كرده و می گوید: رویاهای جوانیم را با ایمان كامل، جدیت، فعالیت شبانه روزی و تلاش با اشكال متفاوتی دنبال كردم و هرآنچه دیگران از موفقیت گفتند انجام دادم اما در ادامه كتاب توضیح می دهم كه چگونه شناخت نیروی خود بود كه مرا در زندگی به پیش برد.
در فصلی با عنوان از كودكی تا زندان نویسنده عنوان كرده كه در ساوه زاده شده و در خانواده ای با اقتصاد خوب روزگار گذرانده اما پدرش سختگیر و دارای دید منفی به دیگران بوده و یكی از دوستان می كسی كه چنین پدری دارد «یتیمتر از یتیم» است چون كه به واسطه سلطه او خیلی از راه های ترقی فرزند كمرنگ است و باآنكه این نظر در هیچ مكتب روانشناسی درج نشده اما، برای من به صورت كامل مصداق داشت.
در این مطلب مثال های گوناگونی از ماجراهای دوران كودكی نویسنده عنوان شده و در ادامه تأثیر رفتارهای محدودكننده والدین را در هر مقطع بر تجارب و اهدافی كه وی دنبال می كرده به تفضیل آمده است.
در فصل بعدی كتاب جریان زندان رفتن و دیدگاه و تجاربی كه رخدادهای این مقطع زمانی بر تفكر و دیدگاه نویسنده گذاشته عنوان شده است.
محتوای فصل بهدی تقسیم بندی انسان ها از دیدگاه نویسنده است كه ابتدا كوشیده ساختار فیزیولوژی بدن انسان را شرح دهد و بعد از ان نظریات تكامل حیوانات و انسان را مطرح كرده است اما در ادامه بیان می كند كه تغییر شرایط محیطی در بروز قدرت تجزیه و تحلیل و منطق آدم ها نقش محوری دارد و و با بیان مثال هایی از شرایط زیستی انواع انسان های شناخته شده در طول تاریخ و تطابق آنها با محیط زیستشان، انسان ها مجودی متفكر با قدرت تحلیل و تفكر رو به رشد معرفی كرده است.
فصل بعدی كتاب دیدگاه های ارائه شده در جهت تكامل اجتماعی را مطرح كرده و برخی باورها نظیر چشم زخم را از منظر روایا قرانی و علوم مورد بحث و نظر قرار داده ریشه نفرین را در و جایگاه اعتقاد به شانس و اقبال را در سطوح ذهنی شرح می دهد و اعتقاد دارد كه این موارد وجود خارجی ندارند و تنها در سایه تلاش و با تفكر مثبت است كه اهداف پیگیری و موفقیت اجتماعی رقم می خورد.
فصل ششم كتاب هم علل شكست عقل گراها را در مسایل اجتماعی به تفضیل واكاوی كرده و می گوید: اگر در برخورد انسان ها در روابط اجتماعی جوامع مختلف دقت شود می توان فهمید بیشتر انسان ها جز شعار چیزی نفهمیده اند و همواره به دنبال كمك گیرنده و ناجی هستند و یا با امواج مثبت كمال جویی از انرژی عظیم توانمندی خود غافل و بازمانده اند.
تفكر انسان با توان تجزیه و تحلیل همواره خیزش و قیامی است كه علم و دانش آنرا بارورتر كرده و هر كس با تاكید بر توانمندی ها و اهدافش داستان زندگیش را ترسیم می كند.
1398/10/12
11:05:22
5.0 / ۵
4142
تگهای خبر: اقتصاد , دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مروری بر كتاب نقطه پنهان موفقیت های اجتماعی
نظر شما در مورد مروری بر كتاب نقطه پنهان موفقیت های اجتماعی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها