كیفیت اینترنت ثابت در گرو ادغام شركت ها

كیفیت اینترنت ثابت در گرو ادغام شركت ها برتریها: بگفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، بازار فناوری اطلاعات هم اكنون ظرفیت 17 شركت ارائه كننده خدمات اینترنت ثابت را ندارد و بنا بر این مسئولان ادغام این شركت ها را سفارش می كنند؛ چاره ای كه هنوز به نتیجه نرسیده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، شركت های ارائه دهنده اینترنت ثابت هم اكنون گرفتار مشكلاتی هستند كه باعث شده تمایل كاربران به استفاده از اینترنت موبایل بیشتر از اینترنت ثابت خانگی باشد و این مساله نه تنها سبب از دست رفتن مشتریان شركت های FCP می شود، بلكه به اعتقاد مسئولان حوزه ارتباطات در درازمدت، روند توسعه را كند می كند. البته چاره ادغام این شركت ها مدت زیادی است كه مطرح شده اما هنوز به نتیجه قابل قبولی نرسیده است.
هم اكنون مسئولان حوزه ارتباطات متفق القول معتقدند یكی از پایین ترین شاخصه های ارتباطی در حوزه اینترنت ثابت است؛ این كه در اینترنت ثابت یك عقب افتادگی داریم كه علت های متفاوتی دارد و یكی از علت ها این است كه سرمایه گذاری در بخش اینترنت ثابت به سبب سیاست های قیمتی به شدت كاهش پیدا كرده و این كه FCPها سرمایه گذاری نمی كنند و برخی ریزش مشتری و برخی كاهش درآمد و برنامه خروج از بازار دارند.
از طرفی تاكید مسئولان به ضرورت افزایش كیفیت خدمات اینترنتی است و این كه مردم به دنبال كیفیت حداكثری هستند و بنا بر این لازم است اپراتورهای ثابت با سرمایه گذاری هایی كه انجام می دهند، آنچه مورد نظر مردم است را تامین می كنند؛ چونكه برای كاربران، مهم ترین موضوع سرعت است و این كه بتوان با سرمایه گذاری هایی كه انجام می شود، سرعت مناسبی را ارائه داد.
از طرفی بااینكه قیمت كالاهای مصرفی یا خدمات ارائه شده به كاربران با افزایش روبرو بوده و شاید یكی از معدود مواردی كه در این سال ها با وجود افرایش نرخ ارز، متناسب با آن رشد نكرده، خدمات اینترنتی شركت هاست؛ یعنی موضوعی كه هرچند حالا هم خوشایند كاربران اینترنتی نیست، اما FCPها می گویند با سوق دادن كاربران به استفاده از اینترنت همراه، اینترنت ثابت را گرفتار مشكل كرده و به اعتقاد كارشناسان، در دراز مدت برای توسعه ارتباطی دردسرساز خواهد شد.
با این وجود، مسئولان حوزه ارتباطات و خصوصا كسانی كه در زمینه رگولاتوری و تعیین قیمت خدمات اینترنتی نقش دارند، معتقدند هزینه این خدمات در سبد خانوار نباید افزایش یابد برای اینكه این مساله می تواند منجربه كاهش استفاده از این خدمات شده و بنا بر این است كه حتی اگر شركتی درخواست افزایش تعرفه خدمات را دارد، این مساله باید از ابعاد مختلف بررسی شود.
توصیه مسئولان به ادغام شركت های اینترنتی
دراین زمینه حسین فلاح جوشقانی -معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- در گفت و گو با ایسنا، به ضرورت ادغام شركت های ارائه دهنده خدمات اینترنتی اشاره كرده و اظهار داشت: این شركت ها باید به سمت ادغام شدن بروند و هزینه هایشان را كنترل كنند، بدین ترتیب می توانند بزرگ تر و قوی تری شوند و سرمایه گذاری بیشتری كنند.
وی با بیان این كه شركت ها را به ادغام شدن سفارش و اعلام كردیم كه درصورت ادغام، مشوق هایی می گذاریم، اضافه كرد: ما دراین زمینه مطالعاتی كردیم كه ظرف یك تا دو ماه آینده اعلام می شود و همین طور می خواهیم برای شركت هایی كه روش ادغام را در نظر می گیرند، مشوق هایی ارائه نماییم، برای مثال در سهم درآمدی آنها تخفیفاتی قائل شویم و تنها شرطی كه گذاشتیم این است كه مشتركان باید تعیین تكلیف شوند و بتوانند سرویس موردنظر خودرا دریافت نمایند.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همین طور اشاره كرد: شركت های ارائه كننده خدمات اینترنتی اگر بخواهند در این بازار باشند، باید توجه نمایند كه سازوكار بازار، آنها را به كدام سمت می برد، هم اكنون بنظر می رسد بازار به شكلی باشد كه ظرفیت فعالیت ۱۷ شركت را نداشته و سرویس آن اندازه گسترده نیست كه همه آنها در این فضا فعالیت كنند. بنا بر این سفارش ما این است كه ادغام شوند.
منبع:

1398/12/04
13:43:11
5.0 / ۵
3817
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد كیفیت اینترنت ثابت در گرو ادغام شركت ها
نظر شما در مورد كیفیت اینترنت ثابت در گرو ادغام شركت ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها