ضریب نفوذ اینترنت سیار ۸ برابر ثابت شد

ضریب نفوذ اینترنت سیار ۸ برابر ثابت شد برتریها: توسعه ارتباطات پهن باند ثابت و سیار تا آخر سه ماهه سوم سالجاری حاكی از ضریب نفوذ ۱۰.۵۶ درصدی پهن باند ثابت و ضریب نفوذ ۸۰.۰۹ درصدی پهن باند سیار است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، انواع سرویس های موجود اینترنت در ایران، به علت داشتن خصوصیت های متمایز از هم، برای كاربران با شرایط مكانی و موقعیتی متفاوت عرضه می شود. سرویس های پرسرعت فراهم شده از سرویس های ثابت تا نقطه به نقطه و درنهایت همراه را شامل می شوند كه هر سرویس هم در خود دارای انواع مختلفی سرویس های متمایز از هم است كه كاربران اینترنتی بسته به شرایط و نیاز خود می توانند مناسب ترین سرویس را انتخاب كنند.
در كنار سرویس های اینترنت ثابت، اینترنت همراه می باشد كه در سال های گذشته در مقایسه با اینترنت ثابت، رشد بیش تری داشته و در مواردی حتی سرعت بیش تری عرضه می دهد. خدمات سرویس های ارتباطی همراه كه روی گوشیهای تلفن همراه یا سایر دستگاه های اصطلاحا سیمكارت خور مانند تبلت ها قابل دریافت است، در انواع ۲G، ۳G، ۴G و در آینده ۵G قابل دریافت است. این سرویس ها قابلیت استفاده در تمامی نقاط تحت پوشش اپراتور خویش را دارند اما به دلایلی همچون دوری از شبكه پوشش شهری اپراتور خود ثبات قطعی سرعت و كیفیت سرویس وجود ندارد.
اما از محدودیت های این سرویس ها می توان به كاهش برد مفید آنتن دهی با افزایش فاصله كاربر از آنتن و یا وجود اختلال های رادیویی اشاره كرد؛ همینطور امكان اختلال در كیفیت سرویس به دلیل پدیده های جوی و موانع فیزیكی از قبیل ساخت وساز و تعرفه بالاتر به خاطر حجم مصرفی نسبت سرویس ثابت از نقاط ضعف سرویس های همراه برای جذب مشتری است.
یكی از انواع اینترنت پرسرعت، اینترنت ثابت است كه اینترنت های ADSL، VDSL و FTTX را شامل می شود؛ این دسته به یك مكان مشخص و محدوده جغرافیایی خاص یا بستر فیزیكی محدود هستند و خارج از این محدوده مشخص، امكان استفاده از این سرویس وجود ندارد.
یكی دیگر از انواع اینترنت پرسرعت، سرویس های ثابت بی سیم است كه انواع ADSL و TD-LTE، وایمكس و اینترنت نقطه به نقطه بی سیم را شامل می شود. این دسته از سرویس ها همان اینترنت پرسرعت ثابت هستند، با این تفاوت كه در همان حوزه مكانی قابلیت اتصال بی سیم را دارند و هم چنین امكان اتصال چند دستگاه، به صورت همزمان را فراهم می كنند.
وضعیت توسعه ارتباطات پهن باند ثابت و سیار تا آخر سه ماهه سوم سالجاری در جدول زیر آمده است. این آمار نشان داده است مشتركان پهن باند ثابت به بیشتر از هشت میلیون نفر رسیده اند كه ضریب نفوذ را به ۱۰.۵۶ درصد می رساند و مشتركان پهن باند سیار به بیشتر از ۶۶ میلیون نفر هستند كه ضریب نفوذ را به ۸۰.۰۹ درصد می رساند.


در سال های گذشته توسعه اینترنت موبایل در مقایسه با اینترنت ثابت سرعت گرفته و این مورد سبب شده تمایل كاربران به استفاده از اینترنت موبایل بیشتر از اینترنت ثابت خانگی باشد. علیرغم این مسئولان حوزه ارتباطات متفق القول معتقدند یكی از پایین ترین شاخصه های ارتباطی در حوزه اینترنت ثابت است.
تاكید مسئولان به ضرورت افزایش كیفیت خدمات اینترنتی است و این كه مردم به دنبال كیفیت حداكثری هستند و بنابراین لازم است اپراتورهای ثابت با سرمایه گذاری هایی كه انجام می دهند، آنچه مورد نظر مردم است را تأمین می كنند.1398/12/08
10:14:03
5.0 / ۵
3718
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ضریب نفوذ اینترنت سیار ۸ برابر ثابت شد
نظر شما در مورد ضریب نفوذ اینترنت سیار ۸ برابر ثابت شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها