ساخت یك میلیون ترمینال برای عرضه اینترنت پرسرعت جهانی

ساخت یك میلیون ترمینال برای عرضه اینترنت پرسرعت جهانی برتریها ساخت یك میلیون ترمینال برای عرضه اینترنت پرسرعت جهانی


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا و به نقل از دیلی میل، شركت اسپیس ایكس هفته گذشته موفق به پرتاب ۶۰ ماهواره استارلینك توسط موشك "فالكون ۹" و از پایگاه فضایی "كندی" ناسا به فضا شد.
ماهواره های "استارلینك" بخشی از برنامه "اسپیس ایكس" برای سرویس جدید و پرسرعت اینترنت هستند. این طرح در اوایل سال ۲۰۱۵ با درخواست "ایلان ماسك"، مدیرعامل این شركت از كمیته ارتباطات فدرال در خصوص اجازه آزمایش ایده خود برای تأسیس یك پهنای باند جهانی شروع شد. وی در سال ۲۰۱۷ برنامه استارلینك را بعنوان یك سیستم پهنای باند ارزان قیمت كه می تواند دسترسی به اینترنت را در سرتاسر جهان فراهم آورد، به ثبت رساند.
"ایلان ماسك"، بنیانگذار شركت "اسپیس ایكس" می خواهد حداقل ۴۰۰ ماهواره را در مدار زمین قرار دهد تا بتواند پوشش اینترنت جهانی را ایجاد كند و برای پوشش متوسط جهانی باید حداقل ۸۰۰ ماهواره به فضا بفرستد. به قول "اسپیس ایكس"، صورت فلكی متشكل از ماهواره های استارلینك می تواند در آینده به صورت قابل ملاحظه ای رشد كند و به تعداد ۱۲ هزار ماهواره برسد.
این شركت با ساخت یك میلیون ترمینال در زمین میتواند اینترنت پرسرعت را برای افراد تمام جهان ارائه نماید. این ترمینالها قادر به دریافت سیگنال از فضا و انتقال آنها به كاربران روی زمین خواهند بود. شركت اسپیس ایكس می خواهد تا آخر سال ۲۰۲۰ حدود ۱۵۰۰ ماهواره را به مدار زمین ارسال نماید.
منبع:

1399/01/07
12:31:23
5.0 / ۵
3559
تگهای خبر: اینترنت , سرویس , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ساخت یك میلیون ترمینال برای عرضه اینترنت پرسرعت جهانی
نظر شما در مورد ساخت یك میلیون ترمینال برای عرضه اینترنت پرسرعت جهانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها