افزایش ۲ و نیم برابری مصرف اینترنت

افزایش ۲ و نیم برابری مصرف اینترنت به گزارش برتریها وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش ۲.۵ برابری مصرف اینترنت از آغاز اسفند، از نصب ۸۰۰ هزار پورت VDSL در تهران و ارتقای ظرفیت موبایل اطلاع داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، انتشار كرونا در كشور منجر به قرنطینه اختیاری افراد شده و در این میان مصرف اینترنت بعنوان راهی برای گذراندن اوقات فراغت، استفاده از روش های دوركاری و آموزش مجازی افزایش یافته است. البته سرعت و كیفیت اینترنت هم از مواردی است كه همواره دغدغه كاربران بوده و در این شرایط هم نیازمند كیفیت مناسب برای فعالیتهای اینترنتی خود هستند.
در این راستا یكی از كاربران توییتر به وضعیت اینترنت اعتراض كرده و با مخاطب قرار دادن وزیر ارتباطات نوشت: "كندی سرعت اینترنت ثابت و همراه شكل آزاردهنده ای به خود گرفته، اگر مقرر است قرنطینه ادامه یابد و دور كار بمانیم، با این سرعت نمی گردد كاری از پیش برد. آقای وزیر، اگر قطعی اینترنت دست شما نبود، حداقل مسئولیت این وضعیت را بپذیرید و فكری به حال كندی شبكه كنید."
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات هم در توییتر در پاسخ به این كاربر اظهار نمود: "مسئولیت می پذیریم، تلاش هم كردیم. مصرف نسبت به ابتدای اسفند حدودا ۲.۵ برابر شده است. از اول هفته نصب ۸۰۰ هزار پورت VDSL در تهران شروع شده كه یك ماهه تمام می شود. ظرفیت موبایل را ارتقا دادیم اما شبكه موبایل فركانس لازم دارد كه فعلا در اختیار صداوسیماست و تا فركانس آزاد نشود، ظرفیت بالاتر نمی رود."
جهرمی پیش از این هم اعلام نموده بود امروز عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم شروع شده و اولویت توسعه با مناطقی است كه سرعت نسل ۴ موبایل در آنها از متوسط كشوری پایین تر است كه با این كار، سرعت اینترنت خانگی حداقل چهار برابر می شود.1399/01/15
13:12:23
5.0 / ۵
3313
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش ۲ و نیم برابری مصرف اینترنت
نظر شما در مورد افزایش ۲ و نیم برابری مصرف اینترنت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها