در قم انجام می شود

افزایش سرعت اینترنت 30 هزار مشترك خانگی

افزایش سرعت اینترنت 30 هزار مشترك خانگی برتریها: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از چهار برابر شدن سرعت اینترنت خانگی در شهر قم برای 30 هزار مشترك آگاهی داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، سرعت و كیفیت اینترنت از مواردی است كه همیشه دغدغه كاربران بوده و در این شرایط هم نیازمند كیفیت مناسب برای كارهای اینترنتی خود هستند. درواقع زمانی كه كاربران انتقادات و پیشنهادات خودرا به مسئولان ارتباطات كشور اعلام می كنند، اینترنت باكیفیت و سرعت بالا در صدر این خواسته ها قرار دارد.
در این راستا، محمدجواد آذری جهرمی با بیان این كه ارائه اینترنت خانگی با چهار برابر سرعت فعلی، از عصر امروز، در شهر قم شروع می شود، در توییتر نوشت: ‏با همكاری خوب استاندار و شهردار قم پروسه نصب تجهیزات با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و با سرعت بسیار خوبی در حال انجام می باشد. حدود ۳۰هزار مشترك مخابرات ایران و شاتل از امروز فعال می شوند.
وی همینطور از طی این پروسه در تهران برای اینترنت خانگی با سرعت چهار برابر سرعت فعلی در آینده ای نزدیك آگاهی داد.
البته تیرماه سال ۹۸، آذری جهرمی با اشاره به جایگزینی VDSL بجای ADSL، گفته بود شركت مخابرات ایران بنا دارد سرویس سورینو را با افزایش سرعت اینترنت تا ۴۰ مگابیت بر ثانیه عرضه نماید. برای اینكه به سبب فاصله زیاد خطوط مسی تا مراكز مخابراتی، ۳۰ درصد مشتركان تنها به اینترنت دو مگابایت بر ثانیه دسترسی دارند و ۱۶ درصد مشتركان می توانند اینترنت هشت تا ۱۶ مگابیتی دریافت نمایند و مابقی اینترنت چهار تا هشت مگابیت دارند. اما با راه اندازی سرویس VDSL، رشد چهار برابری سرعت اینترنت اتفاق می افتد.
او با گذشت چند ماه از این اظهارات، بار دیگر چند روز پیش اعلام نمود عملیات اجرایی ارتقای اینترنت خانگی از ADSL به VDSL در استان تهران و قم آغاز شده كه بواسطه آن سرعت اینترنت خانگی چهار برابر خواهد شد و اولویت توسعه با مناطقی است كه سرعت نسل۴ موبایل در آنها از متوسط كشوری پایین تر است.
وزیر ارتباطات همین طور ۱۳ فروردین امسال بار دیگر در پاسخ به اعتراض یكی از كاربران به سرعت اینترنت اظهار كرد: مصرف نسبت به ابتدای اسفند حدودا ۲.۵ برابر شده است. از اول هفته نصب ۸۰۰ هزار پورت VDSL در تهران شروع شده كه یك ماهه تمام می شود.
منبع:

1399/01/16
17:11:35
5.0 / ۵
3356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد افزایش سرعت اینترنت 30 هزار مشترك خانگی
نظر شما در مورد افزایش سرعت اینترنت 30 هزار مشترك خانگی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها