سال گذشته چقدر موبایل وارد شد؟

سال گذشته چقدر موبایل وارد شد؟ به گزارش برتریها آخرین آمار انتشار یافته از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان داده است كه تعداد گوشی همراه وارداتی ثبت شده در سامانه همتا در ۱۱ ماهه سال گذشته نزدیك به ۴ برابر شده است، اما برپایه صحبت های اخیر رئیس هیئت مدیره انجمن واردكنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی واردات موبایل از یك ماه پیش متوقف شده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، بر طبق این آمار، تا آخر بهمن سال گذشته بیشتر از ۹ میلیون و ۷۹۹ هزار گوشی همراه وارداتی در سامانه همتا ثبت شده كه نسبت به حدود دو میلیون و ۵۰۰ هزار گوشی همراه وارداتی ثبت شده در این سامانه در مدت مشابه سال قبل ۲۹۰.۳ درصد افزایش داشته است.
همینطور در این مدت بیشتر از سه میلیون و ۷۶۸ هزار گوشی همراه مسافری در سامانه همتا ثبت شده كه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۶.۵ درصد افزایش داشته است.
آذر سال قبل انجمن واردكنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی مصرف كشور را به صورت ماهانه حدود یك میلیون و ۲۰۰ هزار تا یك میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه عنوان كرده و از احتمال تلاطم در بازار شب عید به دلیل مشكلات شركت های واردكننده در زمینه تخصیص ارز و ثبت سفارش اطلاع داده بود. اما شیوع كرونا همه چیز را تغییر داد؛ به صورتی كه در ایام اخیر حسین غروی رام - رئیس هیئت مدیره انجمن واردكنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی - از به صفر رسیدن عرضه موبایل در كشور بعد از شیوع كرونا اطلاع داد.
به قول او، هم اكنون شركت های واردكننده به علت عدم امكال ارسال كالا از مبدأ دوبی، عراق و دیگر كشورها قادر به تأمین كالای مورد نیاز كشور نیستند. از سویی فروشندگان مراكز عرضه موبایل با دستور ستاد ملی مبارزه با كرونا چند هفته است كه فروشگاه هایشان را تعطیل كرده اند. تمام این علل دست به دست هم داده تا بازار پر رونق شب عید برای فعالان این حوزه به كابوس تبدیل گردد.
غروی رام همینطور گفته كه ركود ۳۰۰ درصدی در حوزه موبایل نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۷ سبب شده خیلی از فعالان این صنعت نتوانند به تعهدات مالی شان عمل كنند. از سوی دیگر عرضه موبایل توسط شركت های واردكننده از ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ تا به این لحظه به صفر رسیده است و عملا شركت ها در این بازه زمانی هیچ كالایی عرضه نكرده اند.
كاهش تولید گوشی همراه
همینطور اطلاعات انتشار یافته از جانب وزارت صمت حاكی از كاهش ۲۲.۳ درصدی تعداد گوشیهای ثبت شده تولیدی در سامانه همتا است؛ به صورتی كه در ۱۱ ماهه اول سال ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ به ترتیب ۳۵۵ هزار و ۲۹۸ و ۲۷۶ هزار و ۴۰ گوشی همراه تولیدی در این سامانه ثبت شده است.1399/01/23
14:09:10
5.0 / ۵
3462
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سال گذشته چقدر موبایل وارد شد؟
نظر شما در مورد سال گذشته چقدر موبایل وارد شد؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها