چطور مصرف اینترنت تان را كنترل كنید

چطور مصرف اینترنت تان را كنترل كنید برتریها: علی رغم تلاش برای تغییر مصرف اینترنت به مدل غیرحجمی، همچنان مصرف صحیح حجم اینترنت، خصوصا برای كاربران موبایلی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ به همین منظور سامانه هایی برای بررسی میزان مصرف كاربران اینترنت وجود دارد و مشتركان می توانند با استفاده از آنها مصرف خویش را كنترل كنند.


به گزارش خبرنگار ایسنا، باآنكه با تعرفه های جدید اینترنت ثابت در حال حركت از حجم های محدود به اینترنت غیرحجمی با سیاست مصرف منصفانه هستیم اما همچنان مصرف صحیح حجم اینترنت، خصوصا برای كاربرانی كه عمده مصرفشان اینترنت همراه است، از اهمیت زیادی برخوردار بوده و كاربران هم به دنبال این هستند كه به نحوی بر میزان مصرف خود كنترل داشته باشند.

بنابراین در حالی كه یكی از دغدغه های كاربران گوشیهای هوشمند استفاده از اینترنت و میزان مصرف آنهاست و بعضی از كاربران ممكن است از مصرف بیش از حد حجم اینترنت خود شكایت داشته باشند و حتی بعضی از شركت ها و اپراتورها را به كم فروشی متهم كنند، مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این اعتراضات، به سرعت بالای اینترنت اشاره می كنند كه ممكن است سبب شود كاربر تصور كم فروشی داشته باشد.

البته همواره یكی از دلایل مصرف بی رویه اینترنت در گوشیهای هوشمند فعال بودن اپلیكیشن ها در پس زمینه ی گوشی است؛ در حالی كه ممكن است كاربر از این اپلیكیشن ها استفاده نكرده و یا به ندرت مورد استفاده قرار گیرند.

بنابراین سفارش ای كه همواره از سوی مسئولان و كارشناسان برای جلوگیری از تصور حجم خوری داده می گردد این است كه این برنامه ها را غیرفعال كنید. بدین ترتیب با غیرفعال شدن برنامه ها و اپلیكیشن های اینترنتی كه از آنها استفاده نمی شود یا به روزرسانی خودكار این برنامه ها، می توان تا حد زیادی مصرف اینترنت گوشیهای هوشمند را كنترل كرد.

مسوولان درباره تصور حجم خوری اینترنت از سوی اپراتورهای عرضه دهنده معتقدند این اصطلاح تعبیر درستی نیست، زیرا اكنون تمام امور اپراتورها به شكل هوشمند صورت می گیرد و به شكل دستی نیست تا این امكان وجود داشته باشد كه حجم مصرف مشترك تغییر كند. اما آنچه سبب آخر زودهنگام حجم بسته های اینترنت می شود، استفاده مشتركان از فایل های ویدئویی است كه حجم اینترنت را با سرعتی بسیار بالا به آخر می رساند زیرا استفاده از فایل ویدئویی در تمام دنیا حجم پهنای باند بالایی را مصرف می كند.

به همین منظور سامانه هایی برای بررسی میزان مصرف كاربران اینترنت در حوزه های ADSL و اینترنت موبایل راه اندازی شده و در سایت سازمان تنظیم مقررات ارتباطات قرار دارد؛ مشتركان با استفاده از این سامانه ها می توانند میزان دقیق مصرف خویش را بررسی كنند و روی میزان مصرف خود كنترل داشته باشند.

همچنین هر یك از اپراتورها سامانه ای دارند كه به واسطه آن كاربران می توانند با استفاده از حساب كاربری خود به اطلاعات مختلفی همچون ریزمكالمات و میزان مصرف و باقی مانده بسته های خود دسترسی پیدا كنند و میزان مصرف اینترنت خویش را به طور دائم مورد بررسی قرار دهند.

علاوه بر این سه كد هم در نظر گرفته شده كه هر یك از اپراتورها آنها را اعلام نموده اند تا كاربران با وارد كردن آنها بتوانند میزان مصرف و باقی مانده خویش را بررسی كنند. مشتركان می توانند با شماره گیری #100* از اطلاعات اینترنت همراه سیم كارت همراه اول خود آگاه شوند؛ برای دریافت اطلاعات از اپراتور دوم یا ایرانسل هم كد #555* در نظر گرفته شده است. همینطور مشتركان رایتل می توانند با شماره گیری #144* اطلاعات مربوط به بسته های اینترنتی خویش را به دست آورند.
1396/09/16
16:04:30
5.0 / ۵
4609
تگهای خبر: اینترنت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چطور مصرف اینترنت تان را كنترل كنید
نظر شما در مورد چطور مصرف اینترنت تان را كنترل كنید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها