تكذیب شد:

ادعای آمریكایی ها درباره پنهان كاری چینی ها

ادعای آمریكایی ها درباره پنهان كاری چینی ها به گزارش برتریها تعلل و سوء مدیریت آمریكایی ها سبب شد تا با هدف فرافكنی و اقناع افكارعمومی كشورش، چین را مسبب اصلی گسترش ویروس كرونا عنوان كند؛ این درحالی است كه اخیرا سخنگوی وزارت خارجه چین پاسخ این ادعاها را داده و آنها را تكذیب كرده است.


مشاور امنیت ملی كاخ سفید واكنش چین در مقابل ویروس كرونا را سرپوش گذاشتن توصیف كرد و گفت پكن ۲ ماه هزینه را به جامعه جهانی برای واكنش به شیوع این بیماری تحمیل كرد. مشاور امنیت ملی آمریكا مدعی شد: متاسفانه (چین) به جای استفاده از بهترین روش ها، بر شیوع این بیماری در ووهان سرپوش گذاشت. منابع آزاد بسیاری به نقل از شهروندان چینی گزارش می دهند كه پزشكان درگیر (این بیماری) یا سكوت كرده یا در انزوا هستند.
بنا به ادعای این مقام امنیت ملی آمریكا اگر چین در ابتدای شیوع این بیماری همكاری می كرد، سازمان بهداشت جهانی و مركز كنترل و جلوگیری از بیماری ها می توانستند تیم هایی را به این كشور اعزام تا بتوانند توالی این ویروس را به درستی تجزیه و تحلیل كنند.
اظهارات مشاور امنیت ملی آمریكا در حالی مطرح می شود كه دولت دونالد ترامپ برای واكنش و اقدامات خود در مقابل شیوع كرونا در این كشور و بخصوص تعلل در انجام آزمایش های مروبوط به این بیماری مورد انتقاد است.
شایعه: كشورهای غربی به خصوص آمریكایی ها، چین را به پنهان كاری و عرضه آمار اشتباه محكوم كردند.
پاسخ شایعه: «جائو لی جیان» سخنگوی وزارت خارجه چین به خبرنگاران گفت اصلاح آمار قربانیان كرونا در شهر ووهان نتیجه بررسی آماری بود كه در اقدامات بین المللی رایج است.
سخنگوی وزارت خارجه چین همینطور در واكنش به اظهارات «مارك اسپر» وزیر دفاع آمریكا كه گفته بود پكن در ارتباط با انتشار كرونا واشنگتن را گمراه كرده است، پرسید: «اگر آمریكا گمراه شده و یا اطلاعات كافی دریافت نكرده چرا در اوایل شیوع، مركز كنترل و پیشگیری امراض آمریكا طی اطلاعیه ای در ۱۵ ژانویه (۲۵ دی ۱۳۹۸) درباره كووید-۱۹ اخطار داد. چرا آمریكا در ۲۵ ژانویه (۵ بهمن) اعلام نمود كنسولگری خویش را در ووهان تعطیل می كند و كاركنان خویش را بیرون كشید؟»
مقامات چینی روز جمعه تعداد قربانیان ویروس كرونا را با افزایش ۱۲۹۰ نفری در شهر ووهان ۳۸۶۹ نفر اعلام نمودند. همینطور به تعداد مبتلایان ۳۲۵ مورد افزوده شده است. كل مبتلایان به ویروس كرونا در شهر ووهان ۵۰۳۳۳ نفر اعلام گردید. به گزارش «كیودونیوز»، مقامات ووهان گفته اند اصلاح آمار «مطابق با قوانین و قطعنامه ها و همینطور اصل مسئولیت پذیری برای تاریخ، مردم و فوت شدگان صورت گرفته است.»1399/01/30
22:44:07
5.0 / ۵
3206
تگهای خبر: هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ادعای آمریكایی ها درباره پنهان كاری چینی ها
نظر شما در مورد ادعای آمریكایی ها درباره پنهان كاری چینی ها
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها