مروری بر كتاب الكتروكار دیوگرافی پایه برای پرستاران و پیراپزشكان

مروری بر كتاب الكتروكار دیوگرافی پایه برای پرستاران و پیراپزشكان برتریها: كتاب «الكتروكاردیوگرافی پایه برای پرستاران و پیراپزشكان» با مشاركت « حمید مومنی» و « اشرف صالحی» از اعضای هیات علمی دانشكده علوم پزشكی خمین گردآوری و چاپ شده است.


این کتاب در سال ۱۳۹۷ توسط انتشارات کتاب ونوس در اراک به چاپ رسیده است.
کتاب «الکتروکاردیوگرافی پایه برای پرستاران و پیراپزشکان» در ۱۸۳ صفحه مصور و با شمارگان ۱۰۰ نسخه و ۳۹ هزار و ۹۰۰ تومان گردآوری شده است.
این کتاب در چهار فصل با عناوین « آناتومی و فیزیولوژی قلب»، «بررسی و شناخت قلب»، «اساس الکتروکاردیوگرافی» و «اختلالات ریتم قلب» در دسترس علاقمندان است.
در فصل اول کتاب آمده است: « قلب یک پمپ عضلانی به وزن تقریبی ۳۰۰ گرم است که در مدیاستن میانی درخلال ریه راست و چپ قرار می گیرد.
قلب حدودا مخروطی شکل بوده و دارای یک قاعده، یک راس و چهار سطح است و اندازه قلب تحت تاثیر عوامل مختلفی مثل سن، جنس، وزن بدن، فعالیت جسمانی و بیماری های قلبی است.
در فصل دوم کتاب نویسندگان درباره بررسی و شناخت قلب نوشته اند: « اطلاعاتی که طی مصاحبه با بیمار کسب می شود در تعیین مسائل مربوط به بیماری و نیازهای آموزشی و برنامه مراقبت از خود وی کمک کننده است.
هنگامی که این مسائل روشن شد می توان یک طرح مراقبتی برای بیمار تنظیم کرد. اطلاعاتی که بدین صورت کسب می شود شامل دو دسته اطلاعات ذهنی و عینی است.
در فصل چهارم کتاب، الکتروکاردیوگرافی اینگونه تعریف می شود: «الکتروکاردیوگرافی ثبت امواج حاصل از فعالیت الکتریکی قلب است و این کار توسط دستگاه الکتروکاردیوگراف انجام می شود.
در واقع تحریک الکتریکی قلب از آندوکارد به سمت پریکارد و سپس تمام بدن انتشار یافته و در سطح پوست توسط دستگاه الکتروکاردیوگراف دریافت، تقویت و ثبت می شود.
منحنی ثبت شده توسط دستگاه الکتروکاردیوگراف، الکتروکاردیوگرام نامیده می شود که به صورت اختلاف پتانسیل الکتریکی در سطح پوست منعکس می شود.
این کتاب در سال ۱۳۹۸ یکی از کتاب های برگزیده دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور انتخاب شده است.
نویسندگان این کتاب در سال ۱۳۹۴ کتاب «پرستاری بیماری های مغز و اعصاب » را به چاپ رساندند.

منبع:

1399/02/27
15:39:39
5.0 / ۵
2529
تگهای خبر: دانش , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مروری بر كتاب الكتروكار دیوگرافی پایه برای پرستاران و پیراپزشكان
نظر شما در مورد مروری بر كتاب الكتروكار دیوگرافی پایه برای پرستاران و پیراپزشكان
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها