بررسی مسائل حوزه ارتباطات در مجلس

دهنوی: مجلس یازدهم اجازه توقف روند پیشرفت فضایی كشور را نمی دهد

دهنوی: مجلس یازدهم اجازه توقف روند پیشرفت فضایی كشور را نمی دهد برتریها: نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از عملكرد دولت در زمینه انرژی هسته ای و صنعت فضایی انتقاد نمود.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، سید محسن دهنوی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی مسائل حوزه ارتباطات خطاب به آذری جهرمی اظهار داشت: صنعت فضایی یکی از اصلی ترین فناوری های کشور بوده که تابحال سرمایه گذاری کلانی روی آن انجام شده است چشم انداز روشنی جهت توسعه این صنعت ترسیم شده اما متاسفانه شاهد وقفه در روند پیشرفت های فضایی کشور هستیم.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان این که «بی تدبیری های مدیریتی سبب عقب ماندگی در زمینه فضایی شده است»، خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: سازمان فضایی کشور که حالا از زیر مجموعه های شماست گرفتار مشکلات مختلفی است بهمن ماه ۸۸ بعد از پرتاب موفقیت آمیز کاوشگر یک و دو به فضا دانشمندان فضایی ما موفق شدند اولین بار محوله زیستی کاوشگر سه را به فضا پرتاب کنند. این خلاصه کوشش برای پیشرفت صنعت فضایی کشور بود و موجب شد ایران در میان ۵ کشور برتر در زمینه فضایی شناخته شود.
دهنوی اضافه کرد: حالا ایرانی که سال ها با سرعت درحال رشد و جهش علمی بود در این رقابت حیاتی عقب مانده است، در چشم انداز ۱۴۰۰ قرار بود به سراغ طراحی و ساخت ماهواره های عملیاتی جئو برویم و به دنبال طراحی و ساخت ماهواره های سنجش با ارتفاع زیر ۱۰ متر بودیم اما حالا در شرایطی قرار داریم که هیچ ماهواره موفق عملیاتی در مدار نداشته ایم. مدار ۴۲ درجه که جزئی از دارایی های این کشور است، در صورت ادامه روند فعلی در بهترین حالت از دسترس خارج خواهد شد.
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم با بیان این که « آزمایشگاه های ملی فضایی با استانداردهای حداقلی راه اندازی نشده است» اظهار نمود: پاسخ سرخوردگی جوانان نخبه در این عرصه بر دوش مسوولانی است که مسبب وضعیت کنونی هستند. جوانان نخبه از این رکود فضایی به شدت ناراحت و معترض هستند. در چند سال قبل در زمان وزارت حضرت عالی کدام دستاورد نصیب فناوری فضایی کشور شده است؟
دهنوی در ادامه از عملکرد دولت در زمینه انرژی هسته ای و صنعت فضایی انتقاد نمود و مدعی کاهش اعتبار کشور در این دو صنعت شد و اظهار داشت: مجلس یازدهم اجازه نخواهد داد روند پیشرفت فضایی کشور متوقف شود.
منبع:

1399/04/01
00:36:56
5.0 / ۵
2715
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دهنوی: مجلس یازدهم اجازه توقف روند پیشرفت فضایی كشور را نمی دهد
نظر شما در مورد دهنوی: مجلس یازدهم اجازه توقف روند پیشرفت فضایی كشور را نمی دهد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها