دولت به هیجانات مصنوعی توجه نكند

دولت به هیجانات مصنوعی توجه نكند به گزارش برتریها دولت باید در یك سال باقی مانده كوشش كند كه كارهای نیمه تمام خویش را تمام كند؛ پروژه هایی كه در مراحل پایانی هستند به بهره برداری برساند و همه ظرفیت خویش را صرف كارهای باقیمانده كند.


روزنامه آرمان ملی در یادداشتی به قلم اکبر ترکان مشاور سابق رئیس جمهور می آورد: به هیچ وجه به صلاح نیست با رفتارهای ناشیانه و اعمال انعکاسی واکنشی صورت گیرد به صورتی که وزرای محترم و دستگاه های اجرایی از مسیر صحیح که تکمیل کارهای نیمه تمام است غافل شوند. چونکه بسیاری از کارها هستند که دولت ۷ سال روی آنها زحمت کشیده و الان سال پایانی است. شاید بزرگ ترین کاری که باعث افتخار کشور خواهد بود، اقدامی است که با اجازه مقام معظم رهبری ۸میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه شبکه های آبیاری و رودخانه های مرزی داده شد.
این کار بسیار عالی پیش رفته و موفقیت بسیار درخشانی است و در مراحل پایانی قرار دارد و باید همه کوشش ها بر این باشد که این کار تمام شود. سال قبل که وضع اقتصاد کشور خوب نبود و همه قسمت های کشور رشد منفی داشتند شاهد بودیم که کشاورزی رشد ۸.۸ درصد داشت. این محصول کار بزرگی است که با عنایت مقام معظم رهبری و کوشش دولت و تلاشهای شبانه روزی وزارتخانه های نیرو و کشاورزی به ثمر رسیده است. باید از اینها قدردانی نماییم و از آنها بخواهیم که در این یک سال باقی مانده کارهای ناتمام این پروژه را تمام کنند. همانطور که آقای نوبخت هم گفتند پروژه های زیربنایی راه سازی و راه آهن سازی در این دولت با موفقیت درخشانی مواجه بوده است. مثل رسیدن راه آهن قزوین به رشت، ارومیه به شهر ارومیه، همدان و کرمانشاه و رسیدن راه آهن به سنندج و اردبیل که در دست کار است.
اینها کارهای بزرگی است که باید در یک سال باقی مانده نقصها آن برطرف شود. از طرفی، همه باید بر تکمیل شبکه بزرگراه ها و آزادراه ها و همچنین راه های دسترسی که در دولت های یازدهم و دوازدهم انجام شده در مراحل پایانی است متمرکز شوند. بنابراین با وجود همه شرایط سختی که در تحریم با آن مواجه بودیم و دشمنی های لاینقطع آمریکا نسبت به کشورمان در تحریم ها طرح های زیربنایی، توسعه ای و هم سرمایه گذاری ها موفقیت هایی قابل توجهی هم در وزارتخانه ها بوده است. از وزارت بهداشت و درمان گرفته که موفقیت های پرارزش در زمینه کنترل بیماری کرونا داشتند و فداکارانه کادر درمانی و پزشکی کشور کار کردند و شهدایی را تقدیم کردند و پای کار ایستاده و برای سلامتی مردم کوشش می کنند تا کشاورزی، راه و ترابری، نیرو و نفت که کارهای خیلی مهمی انجام شده است.
من اطلاع دارم که چندین پروژه بسیار بزرگ در نفت وجود دارد که آقای زنگنه با تمام تلاش کوشش می کند تا آنها را به پایان این دولت برساند. مثل خط انتقال نفت گوره به جاسک که بتوانیم پایانه صادراتی کشور را به دریای عمان بیاوریم. این بیشتر از هزار کیلومتر خط لوله است و پنج تلمبه خانه بزرگ در راه و همچنین پایانه هایی که بایستی در جاسک راه اندازی گردد و انبار نفتی که در جاسک در حال راه اندازی است یا گازرسانی ایرانشهر به چابهار و شرق کشور یا اتصال راه آهن چابهار به زاهدان اینها کارهای بسیار عظیمی است که با عنایت به فشارهای بین المللی در دولت دوازدهم در حال تکمیل شدن است. بنابراین اصلا نباید به هیجانات مصنوعی پاسخ داد. هیچ کس نباید از مسیرش منحرف شده و به این هیجانات کودکانه پاسخ دهد. هیجانات کودکانه را باید به حال خود رها کرد، این هیجانات فروکش کرده و تمام می شود. همه کوشش ها باید برای پیشرفت کشور باشد و به این هیجانات هم اعتنا نکرد.منبع:

1399/04/02
23:21:25
5.0 / ۵
2739
تگهای خبر: اقتصاد , سرمایه گذاری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دولت به هیجانات مصنوعی توجه نكند
نظر شما در مورد دولت به هیجانات مصنوعی توجه نكند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها