ورود ۱۸۰۰ مرسدس بنز برقی به ناوگان آمازون

ورود ۱۸۰۰ مرسدس بنز برقی به ناوگان آمازون به گزارش برتریها شركت آمازون در جهت كاهش آلایندگی كسب و كار خود تا سال ۲۰۴۰ تعداد ۱۸۰۰ دستگاه ون برقی برای ناوگان تحویل كالای اروپایی خود به شركت مرسدس بنز سفارش داد.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، آمازون اعلام نمود که عمده خودرو های برقی مرسدس بنز سال جاری وارد خدمت خواهند شد و سفارش این شرکت شامل ۱۲۰۰ دستگاه مدل برقی اسپرینتر و ۶۰۰ دستگاه مدل برقی ویتوس است.

این سفارش بزرگترین سفارشی است که تابحال برای خودرو های برقی مرسدس بنز انجام گرفته و شامل ۸۰۰ ون برای آلمان و ۵۰۰ ون برای انگلیس است.

با این حال کمتر از سفارش اخیر آمازون برای ۱۰۰ هزار دستگاه ون تحویل کالای برقی از شرکت ریویان اتوموتیو است که این غول فروش اینترنتی در آن سرمایه گزاری نموده است.

جف بزوس، مدیرعامل آمازون در اطلاعیه ای اعلام نمود توافق اخیر بخشی از حرکت این شرکت برای ایجاد ناوگان حمل و نقل پایدار در جهان است.

مرسدس بنز روز جمعه به تعهد جوی پیوست که سال قبل از جانب آمازون شروع شد و از امضا کنندگان می خواهد انتشار آلایندگی کسب و کارشان را تا سال ۲۰۴۰ به صفر برسانند. این شرکت خودروسازی پیش از این اعلام نموده بود داشتن ناوگان خودرو های پاک را تا سال ۲۰۳۹ هدف گذاری کرده است.

آمازون در سال ۲۰۱۸ بزرگترین مشتری ون غیربرقی اسپرینتر مرسدس بنز شد و ۲۰ هزار دستگاه از این خودرو را برای تحویل کالا سفارش داد.

بر اساس گزارش رویترز، سایر شرکتهای تحویل کالا به دنبال برقی کردن ناوگان خودروهایشان هستند. شرکت یونایتد پارسل سرویس در ژانویه ۱۰۰ هزار خودروی تحویل کالا به شرکت انگلیسی Arrival Ltd سفارش داد.

شرکتهای خودروسازی دیگر در کوشش برای عرضه ونهای برقی به بازار هستند. فورد موتور می خواهد یک مدل تمام برقی ون ترانزیت را در سال ۲۰۲۲ در آمریکای شمالی عرضه نماید و جنرال موتورز می خواهد تولید یک ون برقی را در اواخر سال ۲۰۲۱ آغاز کند.

منبع:

1399/06/09
12:47:15
5.0 / ۵
2216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ورود ۱۸۰۰ مرسدس بنز برقی به ناوگان آمازون
نظر شما در مورد ورود ۱۸۰۰ مرسدس بنز برقی به ناوگان آمازون
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها