۸۸ شهرستان در وضعیت قرمز كرونا

۸۸ شهرستان در وضعیت قرمز كرونا به گزارش برتریها سخنگوی وزارت بهداشت با بیان شهرستان های قرمز و اخطار كرونا، موارد بروز و فوتی ناشی از این بیماری در استانها در هفته سوم شهریور ماه را شرح داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، دکتر سیماسادات لاری اظهار داشت: طبق آخرین وضعیت شیوع بیماری در کشور الان ۸۸شهرستان در سرتاسر کشور در وضعیت قرمز و ۹۰ شهرستان در وضعیت اخطار بیماری قرار دارند. مابقی شهرستان های کشور هم در وضعیت زرد یعنی با خطر متوسط بیماری و سفید یعنی با خطر کم بیماری قرار دارند.
وی با تاکید بر اینکه هیچ نقطه سبز یعنی منطقه عاری از بیماری کرونا در کشور وجود ندارد، اظهار نمود: بیشترین بروز هفتگی موارد مثبت بستری شده در هفته سوم شهریورماه به ترتیب در استان های بوشهر، قم و لرستان و بیشترین بروز هفتگی مرگ و میر در این بازه زمانی به ترتیب در استان های خراسان شمالی، سمنان و اصفهان گزارش شده است.
وی اضافه کرد: پایین ترین میزان بروز هفتگی موارد بستری مثبت و فوتی هم در هفته سوم شهریورماه مربوط به استان های کردستان و سیستان و بلوچستان است.
وی درباره بازرسی های صورت گرفته، خاطرنشان کرد: از تاریخ ۱۱ تا ۱۹ شهریورماه سالجاری بیشتر از ۱۰۳ هزار و ۵۰۰ مورد بازرسی از مراکز تهیه، توزیع، عرضه و فروش مواد غذایی و اماکن عمومی در سرتاسر کشور صورت گرفته است که به دنبال آن تعداد ۸ هزار و ۵۱۴ مورد از این اماکن به علت عدم رعایت پروتکل های بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و تعداد ۵۵۵ مورد بعد از اخطار پلمب شدند.
لاری افزود: طبق آخرین وضعیت میانگین کشوری رعایت پروتکل های بهداشتی، بیشترین میزان رعایت در ادارات و سازمان های دولتی با ۸۲.۸ درصد و پایین ترین میزان رعایت در پاساژها با ۳۸.۱ درصد و نانوایی ها با ۴۴.۰۳ درصد گزارش شده است. همینطور بر مبنای آخرین آمار استفاده از ماسک توسط مردم در اماکن عمومی ۷۵.۵ درصد گزارش شده است که متاسفانه این عدد نسبت به سه هفته گذشته به میزان ۱.۳۵ درصد کاهش یافته است.
وی ادامه داد: طبق گزارشات واصله میزان استفاده از ماسک توسط شاغلین صنوف، صنایع، کارمندان ادارات و بانک ها نسبت به سه هفته گذشته افزایشی بوده است؛ ولی متاسفانه همچنان شاهد کاهش استفاده از ماسک در وسایل نقلیه عمومی در این زمان هستیم که امیدواریم استفاده از ماسک توسط مردم در وسایل نقلیه درون و برون شهری جدی گرفته شود. فراموش نکنیم مهم ترین عامل کنترل بیماری در کشور رعایت بیشتر نکات بهداشتی و استفاده از ماسک است. مطمئنا هرگونه عادی انگاری احتمال خیز مجدد بیماری را تقویت خواهد نمود.
منبع:

1399/06/23
22:13:34
5.0 / ۵
2097
تگهای خبر: نانو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۸۸ شهرستان در وضعیت قرمز كرونا
نظر شما در مورد ۸۸ شهرستان در وضعیت قرمز كرونا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها