دفاع مقدس در آرشیو اخبار برتریها

۳۱ شهریور ۱۳۶۶

۳۱ شهریور ۱۳۶۶ در 31 خرداد 1366 خورشیدی عملیات نصر 4 با هدف هایی چون تصرف شهرك ماووت، استقرار روی ارتفاع ژاژیله و ایجاد زمینه تصرف ارتفاع گرده رش طراحی و به اجرا درآمد در این عملیات رزمندگان اسلام موفق شدند به اهداف مورد نظر دست یابند و تیپ 443 لشگر 27 رژیم بعث را منهدم كنند.


در عملیات نصر۴، لشکر قدس با ۲ تیپ به استعداد پنج گردان پیاده موفق شد در ۲ مرحله ماموریت خودرا ۱۰۰ درصد با موفقیت به انجام برساند. سرعت عمل رزمندگان لشکر قدس به حدی بود که معاون تیپ مستقر در ژاژیله عراق به اسارت نیروهای اسلام درآمد. در این عملیات نیروهای ایرانی در۲ شبانه روز موفق شدند به اهداف مورد نظر دست یابند. رزمندگان برای تصرف شهر ماووت، جنگ را شدت بخشیدند. یگان تخریب نیز همراه و همگام با رزمندگان برای خنثی ساختن میادین مین به پیش تاخت. رزمندگان ایرانی باتوجه به کوهستانی بودن منطقه و با بکارگیری تاکتیک های ویژه جنگ کوهستانی و هماهنگی عالی همه موانع را از سر راه برداشتند که در این میان ده ها دستگاه تانک و نفربر عراق منهدم یا به غنیمت گرفته شد.
«به دنبال یک نبرد سنگین کوهستانی تیپ ۴۴۳ لشگر ۲۷ دشمن کافر که در عملیات پیروزمندانه نصر ۴ به محاصره نیروهای اسلام در آمده بود به کلی منهدم شد. همین طور تیپ ۶۰۳ پیاده ارتش عراق که امروز یکشنبه به محاصره رزمندگان درآمده بود به میزان ۶۰درصد منهدم شد. گزارش خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی از منطقه عملیانی نصر۴ حاکیست در این رابطه تعداد زیادی از افسران و درجه داران این دو تیپ همراه با سایر پرسنل تحت امر آن کشته و زخمی شدند و باقیمانده تاب مقاومت در مقابل نیروهای اسلام را نداشتند و متواری گشتند. بر طبق این گزارش فرمانده تیپ ۴۴۳ به نام سرهنگ تمام صالح خربیط همراه با چند افسر و درجه دار دیگر تیپ ۴۴۳ به اسارت نیروهای اسلام درآمده اند. در جریان این درگیری ها همین طور ۲۰ دستگاه خودروی سبک و سنگین دشمن منهدم و مقادیر زیادی خمپاره انداز و وسایل مخابراتی به غنیمت رزمندگان اسلام درآمد.»
برگرفته از: آرشیو خبری خبرگزاری جمهوری اسلامی(ایرنا)


1399/06/31
13:42:37
5.0 / ۵
2057
تگهای خبر: طراحی , مخابرات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ۳۱ شهریور ۱۳۶۶
نظر شما در مورد ۳۱ شهریور ۱۳۶۶
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها