ارائه بسته های رقابتی برای مشتركان كم مصرف اینترنت ثابت

ارائه بسته های رقابتی برای مشتركان كم مصرف اینترنت ثابت برتریها: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره اینترنت پرسرعت مشتركان كم مصرف توضیح داد: هر چند امكان استفاده از سرویس های موبایل برای دسته ای از مشتركین كه نیاز به سرعت بالا و حجم كم دارند، وجود دارد اما شركت های عرضه كننده خدمات ثابت عرضه بسته های رقابتی برای این گروه را شروع كرده اند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود با عرضه توضیحاتی درباره وضعیت جدید اینترنت پرسرعت ثابت نوشت: مگابیت بر ثانیه واحد سرعت و مگابایت واحد حجم است. یك بایت معادل هشت بیت است. در نرم افزارهای دانلودر، بعضی اوقات سرعت بر حسب بایت نوشته می گردد. برخی دوستان تصور می كنند كه شركت عرضه دهنده سرویس نسبت یك به هشت را اعمال كرده كه این تصور درست نیست. شركت ها موظفند سرعت خریداری شده را به صورت تضمین شده به مشترك تحویل دهند.

وی با اشاره به مشتركان كم مصرف كه نیاز به سرعت بالای اینترنت دارند اظهار نمود: دسته ای از مشتركین نیاز به سرعت بالا دارند در حالی كه حجم مصرفی آنها بالا نیست. برای این دسته از مشتركین هر چند امكان استفاده از سرویس های موبایل وجود دارد اما شركت های عرضه كننده خدمات ثابت برای حفظ این مشتركین، عرضه بسته های رقابتی برای این گروه را شروع كرده اند. راهكارهایی چون بسته ازدیاد سرعت و غیره.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه بیان كرد: در سابق، مشترك در ابتدای ماه، مبلغی برای تمدید سرویس به شركت عرضه كننده سرویس پرداخت می كرد و سپس به تدریج در طول ماه با خرید حجم اضافه مبالغ دیگری را به سرویس دهنده پرداخت می كرد. برای این مورد هم شركت ها در فرآیند رقابتی به دنبال شیوه هایی برای پرداخت تدریجی به منظور تولید تسهیلات برای مشتركین خود هستند.


جهرمی درباره تضمین سرعت و كیفیت اینترنت وعده داده شده هم توضیح داد: بعضی از اینكه سرعت خریداری شده با آنچه تحویل شده همخوانی ندارد، گلایه كرده اند. طبیعتا در صورت عدم رفع مشكل بعد از تماس با شركت ها، مراتب را با استفاده از سامانه 195 پیگیری كنند تا به شكایت آنها رسیدگی شود.

وی با اشاره به اینكه مصوبه اعلام نموده كه در شمارش سقف مصرف منصفانه، ترافیك داخلی باید نصف بین الملل محاسبه شود، اضافه كرد: برخی شركت ها به منظور اهداف تبلیغاتی و نشان دادن سقف بالاتر مصرف منصفانه، عدد مصرف منصفانه را بر مصرف داخلی تنظیم كرده و اعلام نموده اند اینترنت دو برابر ترافیك داخلی شمارش خواهد شد. این مورد اینگونه القا كرده كه اینترنت گران شده است. به علت هزینه تمام شده كمتر برای ترافیك داخلی؛ در هزینه اخذشده از مشترك هم این ضریب لحاظ شده و همزمان تعرفه اینترنت هم با كاهش قیمت همراه بوده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد محدود شدن ترافیك بعد از رسیدن به سقف مصرف منصفانه هم توضیح داد: قبلا عرض كرده بودم كه پیگیری خواهم كرد. در مصوبه، كلمه حداقل پیش از 128 كیلوبیت اضافه و ابلاغ گردید و این امكان به وجود آمده كه شركت ها در این محدودیت هم با یكدیگر رقابت كنند.

جهرمی در انتها تصریح كرد: هر چند سازمان تنظیم مقررات چندین بار و با شیوه های مختلف به این سوالات پاسخ داده است، اما طرح مجدد آنها در این صفحه و هم ادای احترام و ادب به مخاطب ایجاب می كرد كه پاسخ مجدد داده شود.
1396/09/26
23:20:31
5.0 / ۵
4541
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ارائه بسته های رقابتی برای مشتركان كم مصرف اینترنت ثابت
نظر شما در مورد ارائه بسته های رقابتی برای مشتركان كم مصرف اینترنت ثابت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها