مصاف غرورآفرین در جدالی نابرابر

مصاف غرورآفرین در جدالی نابرابر به گزارش برتریها دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب قاره در ۱۲ مهر ۱۳۹۹خورشیدی میان۲ تیم پرسپولیس ایران و النصر عربستان برگزار گردید در این دیدار علیرغم كارشكنی تیم سعودی و حاشیه های به وجود آمده چند ساعت پیش از شروع بازی، تیم پرسپولیس توانست النصر را شكست بدهد و راهی فینال شود.


تیم فوتبال پرسپولیس ایران با پیروزی برابر تیم النصر عربستان به فینال مسابقات لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. آنها موفق شدند تا حریف پُر ستاره و قدرتمند خویش را شکست دهند و گام بلندی برای قهرمانی در این مسابقات بردارند. پرسپولیسی ها این مسابقه را با اتفاقات حاشیه ای عجیبی شروع کردند. چند ساعت مانده به شروع مسابقه، AFC عیسی آل کثیر بهترین مهاجم سرخپوشان را به سبب شادی گل جنجالی در بازی با پاختاکور، ۶ ماه از فعالیتهای ورزشی محروم کرد تا شوک بزرگی به اردوی پرسپولیسی ها وارد شود اما با وجود تمام این کارشکنی ها این تیم برنده شد تا این چنین در سرتاسر ایران طرفداران فوتبال به خیابان ها بکشد. در واقع این قدرت ورزش و فوتبال است که می تواند برای ساعت ها مردم را از تمام مسائل اقتصادی و معیشتی رها سازد. بررسی روزنامه ها، تارنماها و خبرگزاری های داخلی نشان داده است که رسانه های داخلی به بررسی و تحلیل بازی مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا میان دو تیم پرسپولیس و النصر عربستان پرداخته اند.
رسانه های اصلاح طلب
«نصر» بزرگ پرسپولیس
روزنامه آرمان ملی در گزارشی نوشت: روزنامه آرمان ملی: تیمی که درد کشید اما تسلیم نشد! پرسپولیس شنبه شب کمر کنفدراسیون مافیایی فوتبال آسیا و شیوخ سعودی را شکست و با رشادت و غیرت ایرانی در یک بازی تاریخی برای بار دوم به فینال لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد. تیم فوتبال پرسپولیس ایران در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه جاسم بن حمد به مصاف تیم النصر عربستان رفت که با وجود محرومیت عیسی آل کثیر در ضربات پنالتی به پیروزی رسید و راهی فینال شد. چند ساعت مانده به شروع این دیدار، کمیته انضباطی AFC عیسی آل کثیر، مهاجم پرسپولیس را به سبب نقض قانون ۵۸.۱ انضباطی برای مدت ۶ ماه از هر گونه فعالیت ورزشی محروم کرد. این محرومیت آل کثیر به سبب شادی بعداز گل با پاختاکور که حرکتی نژادپرستانه اطلاق شد. همینطور این بازیکن ۱۰ هزار دلار جریمه نقدی شد. از اردوی پرسپولیس خبر می رسد بازیکنان و اعضای کادرفنی پرسپولیس بعد از شنیدن این رای شوک زده شده و محرومیت بهترین گلزن تیمشان سبب غافلگیری آنها شد. یحیی گل محمدی قبل از بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا اظهار نمود: بازی سختی است و باید مراقب باشیم تا مهاجمان حریف را کنترل نماییم. البته می دانید AFC عیسی آل کثیر مهاجمی که در این رقابت ها چهار گل برای ما به ثمر رسانده را محروم کرد. نمی دانم چه بگویم اما این مورد اصلا جوانمردانه نیست. ایشان در ادامه گفتگو با دوربین AFC توضیح داد: در جلسه فنی پیش از بازی بودیم که ناگهان به ما گفتند آل کثیر را در اختیار نداریم. شوک بزرگ و بدی به تیم وارد شد.
شبی که کرونا فراموش شد!
روزنامه آرمان ملی در یادداشتی به قلم وحید استرون روزنامه نگار نوشت: زمانی که توپ علی شجاعی، وارد دروازه النصر شد برای چند ثانیه به اندازه ۴۰ میلیون نفر از وزن و جمعیت کره زمین کم شد، چون مردم ایران از فرط شادی بردن تیم عربستانی به هوا پریده بودند. البته سیر آنها در آسمان ها ساعت ها طول کشید و سبب شد تا بامداد طرفداران پرسپولیس و فوتبال در خیابان های شهرها مشغول شادی و پایکوبی باشند. این قدرت ورزش و فوتبال است که می تواند برای ساعت ها مردم را از دلار ۳۰هزارتومانی، شیوع کرونا، سکه ۱۵میلیون تومانی و صدها مشکل دیگر دور کند و با همه این مشکلات مردم را به خیابان ها بکشاند و مشغول رقص و پایکوبی کند. روایت شب گذشته، روایت شادی میلیون ها سرخ پوش، آبی پوش، زردپوش بود که همه ملت ایران را در استادیوم جاسم بن حمد در دوحه قطر و سکوهای خالی اش برای انتشار کرونا قرار داد تا در کنار بازیکنان ایرانی به جشن و شادمان بپردازند. در ایران هم خیابان ها سرشار از جشن و شادمانی بود و مردم انگار هیچ مشکلی ندارند و ساعت ها رقص پرچم های سرخ، صدای بوق کرکننده و فریاد شادمانی هواداران هیجانات و غم مردم را در خیابان ها خالی کرد. زمانی صعود پرسپولیس به مرحله فینال جام قهرمانان آسیا دلچسب تر می شد که عیسی آل کثیر، بازیکن کلیدی این تیم به سبب یک سوءتفاهم یا کارشکنی عرب ها در کنفدراسیون فوتبال آسیا، دیدار نیم نهایی را از دست داد و بعد از آن که آخرین پنالتی پرسپولیس به گل تبدیل شد، صدای فریاد شادی از منازل مردم به هوا برخاست و مردم در شهرهای کشور تا ساعاتی از نیمه شب در خیابان ها مشغول شادی و پایکوبی بودند.
این فینال با فینال قبلی متفاوت است
خبرگزاری ایسنا به گفت و گو با مهدی مهدوی کیا پرداخته و آورد: شرایط پرسپولیس در این دوره از مسابقات واقعا عالی بود. حق پرسپولیس بود که به فینال این دوره از رقابت ها برسد. گل محمدی کار بزرگی در پرسپولیس انجام داد. با توجه به این که چند بازیکن جدید به پرسپولیس اضافه شده بودند، کار سرمربی تیم برای ایجاد هماهنگی خیلی سخت بود. اما همه چیز خیلی عالی پیش رفت و کادر فنی به خوبی توانست بازیکنان جدید را هماهنگ کند. از نظر فنی پرسپولیس واقعا فوتبال بازی می کرد و با شایستگی به فینال صعود کرد. قبل از شروع مجدد بازی ها، شرایط پرسپولیس خیلی خوب نبود و از قبل هم نتایج خوبی در لیگ قهرمانان کسب نشده بود با این وجود بازی به بازی شرایط تیم بهتر شد و تیم واقعا عالی کار کرد. نوع فوتبالی که تیم عرضه می کرد بسیار اهمیت داشت. البته دوندگی بازیکنان هم بسیار بالا بود که این امر کمک زیادی به موفقیت تیم می کرد. پرسپولیس فوتبال جنگنده ای را به نمایش گذاشت و در همه بازی ها حریف را تحت فشار قرار می داد. وی به عملکرد پرسپولیس در دیدار برابر النصر اشاره نمود و اظهار داشت: در ابتدای بازی تیم هنوز در شوک از دست دادن مهاجم تیم بود. همین مساله آرامش تیم را برهم زد و شرایط روحی تیم را خراب کرد. خیلی خوب بود که پرسپولیس پس از گلی که دریافت کرد به بازی برگشت و توانست نتیجه را جبران کند. در کل بازی پایاپای بود اما پرسپولیس در دفاع تیمی واقعا قدرتمند ظاهر شد. در ضربات پنالتی هم پرسپولیس نشان داد که کاملآ رو این مورد کار کرده بود و برنامه داشت.

آسیا در تسخیر ارتش سرخ
روزنامه اعتماد در گزارشی نوشت: بازی تیم های پرسپولیس و النصر در فینال منطقه غرب برای تعیین اولین فینالیست لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ پیش از شروع رسمی بازی در ساعت ۱۸: ۳۰، از ساعت ۱۵ شروع شده بود. وقتی کنفدراسیون فوتبال آسیا در فاصله سه ساعت مانده به شروع بازی یک دفعه اعلام نمود عیسی آل کثیر بهترین مهاجم سرخ ها به سبب شادی بعد از گلش مقابل پاختاکور ۶ ماه محروم شده است. این رای شوک بزرگی به بازیکنان و هواداران پرسپولیس وارد کرد. مهاجم سرخ ها بارها تاکید کرده بود شادی بعد از گلش یعنی کشیدن چشم ها ربطی به بازی با پاختاکور و احیانا توهین نژادی به تیم حریف ندارد و وی در بازی های قبلی حتی زمانی که در نفت آبادان بود به خاطر برادرزاده اش این کار را انجام می داده. ولی به هر حال سرخ ها مجبور شدند پلن های خویش را تغییر دهند و مهدی عبدی جوان جانشین عیسی آل کثیر شد. بازی با برتری نسبی النصر شروع شد و بازیکنان این تیم در دقایق ابتدایی برای باز کردن دروازه حامد لک فشار آوردند اما از شکل بازیکنان پرسپولیس مشخص بود که آنها به هیچ وجه تحت تأثیر شوکی که پیش از بازی به آنها وارد شده بود نیستند و اتفاقا طبق گفته یحیی این اتفاق منفی را برای خود تبدیل به انگیزه ای مثبت کرده اند. پس از فشار اولیه تیم عربستانی کم کم بازیکنان پرسپولیس سوار بر بازی شدند و موقعیت هایی هم خلق کردند که به نتیجه نرسید.
آل غیرت
روزنامه ایران در گزارشی نوشت: مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حالی روز گذشته با انجام بازی پرسپولیس و النصر عربستان در ورزشگاه جاسم بن حمد دوحه مورد پیگیری قرار|گرفت که دو تیم در شرایطی نابرابر به مصاف هم رفتند. قبل از بازی در حکمی شوکه کننده و عجیب، کنفدراسیون فوتبال آسیا عیسی آل کثیر را ۶ ماه محروم کرد تا سرخپوشان بدون بهترین گلزن خود و البته شرایط روحی تضعیف شده به میدان بروند. در این شرایط یحیی گل محمدی در تغییری اجباری، مهدی عبدی را در نوک خط حمله جایگزین آل کثیر کرد. بعد از حملات نصف و نیمه النصری ها در دقایق ابتدایی، پرسپولیس هم دقیقه ۱۸ فرصت خوبی به دست آورد ولی پاس به عقب عبدی و شوت زمینی بشار رسن قدرت لازم را نداشت و از کنار دروازه النصر عبور کرد. در ادامه حملات تیم سعودی نتیجه داد و دقیقه ۳۶ محمدتقی الجعفری داور سنگاپوری خطای پنالتی بشار روی خالد الغنام را اعلام نمود. با وجود نظر بازیکنان پرسپولیس بخصوص شجاع خلیل زاده برای بازنگری صحنه از راه VAR، اما داور این کار را انجام نداد. در این شرایط، عبدالرزاق حمدالله مراکشی پشت توپ ایستاد و با ضربه چیپ دروازه حامد لک را باز کرد تا النصر پیش بیفتد. گرچه برتری عربستانی ها دقایق زیادی دوام نداشت چون که دقیقه ۴۲ وحید امیری با سماجت توپ را از بازیکن النصر گرفت و به رسن پاس داد و هافبک عراقی سرخپوشان هم با ارسال تماشایی مهدی عبدی را در موقعیت گلزنی قرار داد. مهدی عبدی هم با ضربه سر دیدنی گل تساوی را به ثمر رساند تا پرسپولیس بازنده به رختکن نرود.

مظلوم و زخمی، اما برنده
روزنامه همدلی در گزارشی نوشت: سه ساعت مانده به بازی پرسپولیس ایران والنصرعربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، به ناگهان خبری به جامعه ایرانی هوادار پرسپولیس والبته کادرفنی وبازیکنان این تیم شوک بزرگی وارد کرد؛ عیسی آل کثیر بازیکن گل زن مهاجم وزهردار پرسپولیس در چند بازی اخیر محروم شد. آل کثیر که در چند بازی اخیر به وزنه ای مطمئن در خط حمله پرسپولیس تبدیل گشته بود و یکی از مدعیان آقای گلی این دوره از مسابقات بود، با حرکتی که پس اززدن گل به تیم پاختاکور ازبکستان انجام داد و از جانب کنفدراسیون فوتبال آسیا «نژادپرستانه» ارزیابی شد وبا جریمه سختگیرانه ۶ ماه محرومیت روبه رو شد وغایب بزرگ بازی روز گذشته بود که خیال تیم عربستانی را تا اندازه ای راحت می کرد. اما بازی پرسپولیس بدون آل کثیر، چندان برای النصر راحت نبود. پرسپولیس در نیمه اول بسیار جنگنده ظاهر شد و بارها دروازه تیم عربستانی را تهدید کرد. تا این که دردقیقه ۳۴ الغنام در محوطه جریمه با بشار رسن برخورد و داور اعلام پنالتی کرد. حمدالله ضربه پنالتی را گل کرد تا بازی یک بر صفر به نفع النصر شود. تنها هفت دقیقه کافی بود تا پرسپولیس این گل را جبران کند. دردقیقه ۴۱ توپ ارسالی بشار رسن از سمت راست با ضربه سر عبدی وارد دروازه النصر شد و نیمه اول این بازی با نتیجه تساوی یک - یک به پایان رسید. نیمه دوم در حالی شروع شد که دو تیم جنگنده تراز قبل ظاهر شدند و موقعیت های خطرناکی بر روی دروازه های دو طرف بوجود آمد که البته ۹۰ دقیقه بازی با همان نتیجه یک – یک به پایان رسید تا دو تیم برای مشخص کردن برنده بازی دو نیمه ۱۵ دقیقه ای دیگر بازی کنند.

رسانه های اصولگرا

انتقام بزرگ پرسپولیس
روزنامه وطن امروز در گزارشی نوشت: روزنامه وطن امروز: لابی آل سعود و محرومیت عیسی آل کثیر هم نتوانست مانع باخت نماینده عربستان مقابل نماینده ایران شود، تیم فوتبال پرسپولیس ایران با گذشتن از سد النصر عربستان به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه یافتپرسپولیس بعد از نمایش مطلوبی که در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا داشت و بالاتر از التعاون عربستان، الدحیل قطر و الشارجه امارات قرار گرفت، در دور یک هشتم و یک چهارم نهایی عملکرد هوشمندانه ای عرضه داد و با عرضه بازی های چشم نواز و منطقی موفق به حذف السد قدرتمند و پاختاکور فیزیکی- البته پاختاکور با اشتباه عجیب و خطای بی مورد بهترین بازیکنش ماشاریپف ۷۵ دقیقه ۱۰ نفره بود- شد ولی سرخ پوشان روز گذشته قبل از شروع دیدار با النصر عربستان با حکم محرومیت عجیب ۶ ماهه بهترین گلزن خود در این رقابت ها «عیسی آل کثیر» مواجه گشتند که شوک سنگینی به یحیی گل محمدی و بازیکنان وارد کرد اما محروم کنندگان آل کثیر نمی دانستند با این کار انگیزه سرخپوشان را ده ها برابر می کنند؛ موضوعی که سبب شد پرسپولیس با عرضه یک بازی منطقی مقابل تیم سعودی برای بار دوم ظرف ۳ سال گذشته به دیدار پایانی لیگ قهرمانان آسیا راه یابد. سرخپوشان پایتخت که قبل از آغاز بازی و در جلسه آنالیز فنی حریف، با رای ناگهانی محرومیت بازیکن ۴ گله خود در این رقابت ها مواجه گشتند، در دقایق اولیه بازی، در فضای روانی ناشی از رای کنفدراسیون فوتبال آسیا و اجبار برای کنار گذاشتن آل کثیر از ترکیب خود، شباهتی به تیم پساکرونایی لیگ قهرمانان آسیا نداشتند و تا زمان گل النصر از روی نقطه پنالتی(دقیقه ۳۵)، بازی خوبی به نمایش نگذاشتند. پرسپولیسی ها که با دریافت گل از عبدالرزاق حمدالله دیگر چیزی برای از دست دادن نداشتند، به سمت دروازه رقیب حمله ور شدند و روی سماجت وحید امیری احیا شده که موفق به ربایش توپ از بازیکن النصر شد، سانتر بشار رسن و ضربه سر گلزن جوان و جویای نام داربی «مهدی عبدی»، قبل از آخر نیمه نخست، بازی را به تساوی کشاندند.
پرسپولیس با غیرت و تعصب به فینال رسید
خبرگزاری فارس به گفت و گو با مرتضی فنونی زاده پیشکسوت پرسپولیس پرداخته و آورد: تیم گل محمدی با غیرت و تعصب بازی کرد و به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. بازی در طول ۹۰دقیقه متعادل بود و دو تیم محتاطانه بازی می کردند و حملات زیادی روی دروازه ها انجام نمی دادند. احسان پهلوان هم با بی احتیاطی مرتکب خطا شد و کارت زرد دوم را گرفت هیچ ضرورتی نداشت این بازیکن در میانه میدان چنین خطایی مرتکب شود. پس از ۱۰ نفره شدن پرسپولیس بازیکنان بیشتر از گذشته دوندگی داشتند و در دو وقت ۱۵ دقیقه اضافه خستگی در ساق های آنها مشهود بود. با این وجود پرسپولیسی ها با غیرت و تعصب بازی کردند. هر چند در ۵ دقیقه آخر مسابقه النصر عربستان هم دوست داشت بازی به پنالتی کشیده شود. چون پیروزی در ضربات پنالتی ۵۰-۵۰ است. پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: حامد لک یک پنالتی خیلی خوب را مهار کرد و سپردن آخرین پنالتی به علی شجاعی اقدام جالبی بود که یحیی گل محمدی انجام داد یحیی از این بازیکن شناخت خوبی داشت و آخرین پنالتی را به او داد. این موفقیت و پیروزی بزرگ پرسپولیس سبب شد که در این شرایط سخت دل مردم شاد شود. پرسپولیسی ها با غیرت و تعصب بازی کردند و پیروز شدند آن هم در شرایطی که کنفدراسیون فوتبال آسیا یکی از مهره های تأثیرگذار پرسپولیس را پیش از بازی محروم کرده بود.

نکات مثبت و منفی صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا
خبرگزاری دانشجو در گزارشی آورد: با اینکه صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا به خودی خود اتفاق خوب و مثبتی است، اما این صعود پرسپولیس هم اتفاقات مثبت زیادی دارد و هم اتفاقات منفی که در این گزارش می خواهیم تمام اتفاقات مثبت و منفی سود را بررسی نماییم. همانطور که همه می دانند قبل از آغاز بازی پرسپولیس و النصر، عیسی آل کثیر مهاجم پرسپولیس از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به خاطر آنچه شادی نژادپرستانه در بازی با پاختاکور اعلام گردید شش ماه محروم و ۱۰ هزار دلار جریمه شد. یعنی اگر باشگاه پرسپولیس نتوانند محرومیت آل کثیر را بکاهد، این مهاجم تأثیرگذار در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور نخواهد داشت. غیر از آل کثیر، پرسپولیس در فینال وحید امیری و احسان پهلوان را هم به سبب محرومیت در اختیار نخواهد داشت. یعنی سه بازیکن مهم و اثرگذار پرسپولیس غایبان مهم سرخپوشان در فینال لیگ قهرمانان آسیا هستند. مساله دیگر که شاید پرسپولیس را اذیت کند خستگی است. فینال لیگ قهرمانان آسیا در کوران مسابقات فصل آینده لیگ برتر کشورمان برگزار می گردد و همین مساله امکان دارد شاگردان گل محمدی را با خستگی به فینال بفرستند، البته اساسا کادر فنی پرسپولیس برای این مساله برنامه های خاص خودش را دارد. غیر از مسائل منفی که گفته شد، صعود پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان آسیا نکات مثبت زیادی دارد. مهمترین نکته این صعود پاداش بیشتر از دو میلیون دلاری کنفدراسیون فوتبال آسیا برای پرسپولیس است که به فینال رسیده، که با دلار فعلی بیشتر از ۹۰ میلیارد تومان می شود. حالا اگر پرسپولیس موفق شود قهرمان شود این مبلغ دو برابر خواهد شد.
کارشکنی سعودی ها تمامی ندارد
خبرگزاری مهر در گزارشی آورد: باشگاه النصر عربستان پس از شکست برابر پرسپولیس ایران و حذف از آسیا، از باشگاه پرسپولیس به امید تغییر نتیجه مسابقه به AFC شکایت نمود. تیم فوتبال النصر عربستان شنبه شب در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا مقابل پرسپولیس ایران در ضربات پنالتی شکست خورد و از این رقابتها حذف شد. سعودی ها پیش از این بازی با ایجاد فشار روی کنفدراسیون آسیا به یک بهانه واهی سبب محرومیت عیسی آل کثیر مهاجم قهار پرسپولیس شدند اما این کار آنها هم ثمری نداشت و پرسپولیس در نهایت برنده شد. سعودی ها حالا پس از اتمام بازی هم دست از کارشکنی و جوسازی بر نداشته اند و از پرسپولیس به کنفدراسیون آسیا برای تغییر نتیجه شکایت کرده اند. دلیل این شکایت استفاده پرسپولیس از بازیکنانی عنوان شده که صلاحیت بازی نداشته اند. این در حالیست که حتی فدراسیون فوتبال ایران هم تأیید کرد جذب بازیکنان جدید پرسپولیس پیش از آغاز دوره محرومیت این باشگاه بوده است و ازاین رو مشکلی متوجه حضور نفرات جدید پرسپولیس نبوده است
النصر هویت تهاجمی اش را مقابل پرسپولیس از دست داد
خبرگزاری مهر در گزارشی دیگر آورد: تیم فوتبال النصر عربستان هویت تهاجمی خویش را در دیدار با پرسپولیس ایران از دست داد. سایت عربی زبان کوره در گزارشی به تحلیل عملکرد دو تیم النصر و پرسپولیس پرداخت. این سایت نوشت: «تیم النصر در بازی با پرسپولیس هویت تهاجمی خویش را که بر مبنای کار از عمق و حرکت از دو طرف بود و به آن در تمام مسابقات قبلی لیگ قهرمانان آسیا عادت داشت، از دست داد. این به سبب قدرت بالای بازیکنان پرسپولیس بود؛ کسانی که با برتری در ضربات پنالتی موفق به صعود به فینال آسیا شدند. روی ویتوریا سرمربی النصر کوشش کرد ابزارهای تکنیکی دیگری برای باز کردن دروازه پرسپولیس پیدا کند اما تلاش او با مصدومیت سلطان الغنام مواجه گردید و لطمه خورد چون که او مهمترین بازیکن کلیدی النصر در فاز تهاجمی بود. در شروع بازی تیم النصر بهتر بود اما بازیکنان پرسپولیس بازی را با احتیاط آغاز کردند و تصمیم گرفتند در منطقه خود بمانند تا فشار النصر را دفع کنند. با گذشت زمان بازیکنان پرسپولیس وارد جو مسابقه شدند و توانستند با قدرت فیزیکی و فشار کیفیت تیم النصر را کاهش بدهند.».
رسیدن به فینال آسیا دیگر رویا نیست
باشگاه خبرنگاران جوان در گزارشی آورد: پرسپولیس در این مسابقه هم به روند گل نخوردنش در جریان مسابقه ادامه داد تا یک آمار فوق العاده را ثبت کند. از زمانی که حامد لک درون دروازه پرسپولیس قرار گرفته، شاگردان یحیی گل محمدی طی ۷ مسابقه گلی دریافت نکرده اند و تنها ۲ بار از روی نقطه پنالتی دروازه سرخپوشان باز شده است. به هر شکلی که بود، پرسپولیس موفق شد در جنگ نرمی که حریف ایجاد کرده بود، به پیروزی برسد و خویش را در فینال لیگ قهرمانان آسیا ببیند. آنها باید منتظر مشخص شدن حریف خود باقی بمانند، چونکه مسابقات شرق آسیا هنوز آغاز نشده است. پرسپولیس خیلی هم راحت به فینال لیگ قهرمانان صعود نکرد و راه دشواری را برای رسیدن به این هدف بزرگ پیمود. شاگردان یحیی گل محمدی در مرحله گروهی بالاتر از التعاون عربستان، الشارجه امارات و الدحیل قطر با اقتدار صدرنشین شدند. در شرایطی پرسپولیسی ها بعنوان صدرنشین از گروه خود صعود کردند که تا آخر هفته دوم تنها یک تساوی کسب کرده بودند. بعد از جدایی علیرضا بیرانوند، علی علیپور و مهدی ترابی شاید خوشبین ترین هوادار پرسپولیس هم این تیم را در فینال لیگ قهرمانان نمی دید. با این وجود خریدهای جدید پرسپولیس به خصوص حامد لک و عیسی آل کثیر عملکرد فوق العاده ای از خود به نمایش گذاشتند تا جای خالی نفرات جدا شده احساس نشود. پرسپولیس بعد از صعود به مرحله حذفی، در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف السد قطر رفت که انواع ستاره ها را روی نیمکت و داخل زمین داشت. سرخپوشان موفق شدند تیم ژاوی را اسیر بازی خوب خود کنند و در نهایت با گل دقایق پایانی آل کثیر به پیروزی برسند. آل کثیر در این مسابقه ۲ بار هم توپ را به تیر دروازه زد تا یکی از نفرات برجسته این بازی لقب بگیرد.
۱۱ نفر آل کثیر شدند!
روزنامه خراسان در گزارشی نوشت: دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین ۲ تیم پرسپولیس ایران و النصر عربستان از ساعت ۱۸: ۳۰ روز گذشته برگزار گردید که این بازی درنهایت با برتری نماینده شایسته کشورمان در ضربات پنالتی به پایان رسید تا برای دومین سال در ۳ سال گذشته فوتبال ایران در بازی پایانی لیگ قهرمانان آسیا نماینده داشته باشد. در وقت قانونی بازی حمدا... عبدالرزاق(۳۶-پنالتی) برای النصر و مهدی عبدی(۴۲) برای پرسپولیس گلزنی کردند. پرسپولیس این بازی را در حالی شروع کرد که عیسی آل کثیر را به سبب محرومیت انضباطی عجیب کنفدراسیون فوتبال آسیا در اختیار نداشت و یحیی گل محمدی با ترکیب حامد لک، شجاع خلیل زاده، بشار رسن، محمدحسین کنعانی زادگان، احمد نوراللهی، کمال کامیابی نیا، احسان پهلوان، مهدی عبدی، وحید امیری، سعید آقایی و سیامک نعمتی تیمش را به میدان فرستاد. در ۱۰ دقیقه ابتدایی این تیم النصر بود که بازی را هجومی تر شروع کرد و فشار بیشتری روی دروازه نماینده ایران وارد کرد. با گذشت زمان و از دقیقه ۲۰ به بعد این تیم پرسپولیس بود که با پاسکاری های متوالی مالکیت توپ را در اختیار گرفت و سرانجام بشار رسن در دقیقه ۳۴ روی بازیکن تیم النصر مرتکب خطای پنالتی شد. حمدا... عبدالرزاق این ضربه پنالتی را در دقیقه ۳۶ با یک ضربه چیپ وارد دروازه حامد لک کرد. پرسپولیس برای جبران گل جلو کشید و دروازه تیم النصر را تحت فشار قرار داد. درنهایت فشار پرسپولیس در دقیقه ۴۲ جواب داد و سانتر بشار رسن را مهدی عبدی با ضربه ای سر زیبا درون دروازه حریف جای داد تا جانشین آل کثیر گلزنی کند. در نیمه دوم النصر با به لرزه درآوردن تیرک دروازه پرسپولیس روی یک ضربه ایستگاهی شروع ترسناکی داشت اما پس از این شروع بازی متعادل شد و درنهایت ۲ تیم در ۹۰ دقیقه به نتیجه تساوی رضایت دادند.
پرسپولیس شرق و غرب آسیا نمی شناسد
خبرگزاری تسنیم به گفت و گو با سپهر حیدری بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس پرداخته و آورد: سرخپوشان شایسته قهرمانی در آسیا هستند و برای شان تیم های شرق و غرب آسیا فرقی نمی نماید. اتفاقاتی قبل از بازی افتاد که همه چیز را تحت تأثیر قرار داد. پرسپولیس نشان داد که برای موفقیت، خدا کافی است و برای موفقیت خدا را برگزید و النصر هم با AFC لابی کرد. بزرگی پرسپولیس در بازی با النصر مشخص شد. قبل از بازی نیمه نهایی یک بازیکن محروم و تیم در جریان بازی ۱۰ نفره شد اما بازیکنان با تلاش شان نشان دادند که هیچ چیز جلودار آنها نیست و خیلی خوب از شوک بزرگ بیرون آمدند. باید به کادرفنی و بازیکنان دست مریزاد بگوییم که از هر لحاظ در این تورنمنت عالی بودند. آنها از لحاظ فنی، تاکتیکی و روحی و روانی شرایط فوق العاده ای داشتند. بازیکن پیشین تیم فوتبال پرسپولیس با اعلان اینکه هیچ تیمی شایسته تر از پرسپولیس برای فینالیست شدن و حتی قهرمانی آسیا نیست، عنوان کرد: خیلی دشوار می باشد که تیمی با این همه تغییر، کیفیت فنی اش را در بهترین شرایط حفظ کند و حتی برگزاری فشرده مسابقات و کارشکنی های AFC هم تاثیری در نتیجه گیری و موفقیت آنها نداشته باشد. النصر مقابل پرسپولیس برنامه اش این بود که با پرس شدید، شاگردان یحیی گل محمدی را تحت فشار بگذارد و با بهره گیری از ضربات ایستگاهی به گل برسد. در مقابل پرسپولیس با آنالیز خوب حریف و با یک دفاع هوشمندانه اجازه خودنمایی به مهاجمان النصر نداد و فقط روی یک اشتباه و ضربه پنالتی دروازه لک باز شد.
صعود دلچسب پرسپولیس به فینال
روزنامه حمایت در گزارشی نوشت: دو تیم پرسپولیس ایران و النصر عربستان از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به دیدار هم رفتند؛ دیداری سرنوشت ساز که در نهایت به سود ایران به پایان رسید. نیمه نخست و بازی بهتر سرخ پوشان دیدار دو تیم پرسپولیس ایران و النصر عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در حالی برگزار گردید که اعلام محرومیت گلزن جوان سرخ پوشان در ساعاتی پیش ازاین دیدار، شوک بزرگی به نماینده ایران در لیگ قهرمانان وارد کرد. سرخپوشان این بازی را در حالی شروع کرد که عیسی آل کثیر را به سبب محرومیت انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا در اختیار نداشت و مهدی عبدی به جای وی در ترکیب تیم قرار گرفت. در ۱۰ دقیقه ابتدایی، این تیم النصر بود که بازی را هجومی تر آغاز و فشار بیشتری روی دروازه نماینده ایران وارد کرد. با گذشت زمان و از دقیقه ۲۰ به بعد این تیم پرسپولیس بود که با پاس کاری های متوالی مالکیت توپ را در اختیار گرفت. عبدی در دقیقه ۲۶ این فرصت را داشت که پاس وحید امیری را درون محوطه جریمه النصر به گل تبدیل کند ولی عبدی توپ را به اوت زد. در دقیقه ۳۲ بشار رسن از سمت راست تیم پرسپولیس، خویش را به محوطه جریمه النصر رساند و پاسی را برای عبدی ارسال کرد، با این وجود مهاجم جوان پرسپولیس بازهم قدر این پاس را ندانست. در حالیکه جریان بازی به سود پرسپولیس بود، بشار رسن در دقیقه ۳۴ روی بازیکن تیم النصر مرتکب خطای پنالتی شد. حمدالله عبدالرزاق این ضربه پنالتی را در دقیقه ۳۶ با یک ضربه «چیپ» وارد دروازه حامد لک کرد. پرسپولیس برای جبران گل جلو کشید و دروازه تیم النصر را تحت فشار قرار داد.
وعده خوب سرپرست باشگاه پرسپولیس به بازیکنان پس از حضور در فینال آسیا
خبرگزاری افکار نیوز به بازتاب سخنان مهدی رسول پناه سرپرست باشگاه پرسپولیس پرداخت و آورد: پرسپولیس در عین مظلومیت برابر حریف عربستانی به پیروزی رسید. چند ساعت پیش از مسابقه داستان آل کثیر رخ داد و کل هواداران پرسپولیس گرفتار استرس شدند اما بازیکنان تیم جمله «یکی برای همه و همه برای یکی» را معنا کردند و با از جان گذشتگی افتخاری برای پرسپولیس و فوتبال ایران به دست آوردند. پرسپولیس یک تیم واقعی است که همه ارکانش برای موفقیت تلاش می کنند. تک تک بازیکنان ما ستاره هستند. من از تک تک آنها ممنون هستم. از الان یک برنامه ریزی خوب برای قهرمانی در آسیا انجام می دهیم. با نظر سرمربی تیم باز هم پرسپولیس را تقویت می نماییم تا با همه قوا تیم به فینال لیگ قهرمانان آسیا برود. با وجود اینکه ما به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کردیم اما من فکر می کنم امشب برای ما شب فینال بود. امشب، شبی بود که در حق پرسپولیس اجحاف کردند اما بازیکنان در زمین جواب آنها را دادند. بازیکنان آنقدر خسته شده بودند که دیگر ساق پای آنها نای راه رفتن نداشت. سرپرست باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که این باشگاه چه اقدامی برای بخشش عیسی آل کثیر انجام خواهد داد، اظهار داشت: او کاری انجام نداده که محرومش کرده اند و شادمانی پس از گل او ارتباطی به کارهای نژادپرستانه نداشت. او به خاطر برادرزاده اش این شادمانی را انجام می داد. من فکر می کنم از این مسئله سوءاستفاده شده است و متاسفانه پیش از مسابقه هیچ زمانی به ما ندادند که اعتراض نماییم.منبع:

1399/07/13
21:23:57
5.0 / ۵
1788
تگهای خبر: اقتصاد , پایتخت , خرید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مصاف غرورآفرین در جدالی نابرابر
نظر شما در مورد مصاف غرورآفرین در جدالی نابرابر
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها