چرا بعضی از پیروزی جو بایدن نگرانند؟

چرا بعضی از پیروزی جو بایدن نگرانند؟ به گزارش برتریها در روزنامه آرمان امروز آمده است: جو بایدن در صورت پیروزی و رسیدن به قدرت از ابزار تحریم های كنونی و سیاست فشار حداكثری دونالد ترامپ در قبال ایران نخواهد گذشت و تمام وعده های خویش را در قبال ایران منوط به مذاكرات مجدد و تحقق پیش شرط های مدنظرش از جانب تهران خواهد نمود.


روزنامه آرمان امروز دوشنبه ۲۸ مهر، یادداشتی را به قلم احمد نقیب زاده استاد دانشگاه، منتشر نموده است که در ادامه متن آنرا می خوانیم: مجموعه اتفاقاتی که در طول سه سال قبل بین ایران و آمریکا در عرصه های مختلف روی داده شرایط را به جایی رسانده که تنش تهران و واشنگتن به اوج خود رسیده است. ازاین رو مسئله اقدامات برای کاهش تنش از جانب جو بایدن سخت، زمانبر، پیچیده خواهد. بود. البته باید میان پیروزی ترامپ با جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا برای تحقق منافع ایران تفاوت قائل شد.
در صورت پیروزی جو بایدن یک پالس مثبت دیپلماتیک به ایران و جهان ارسال خواهد شد؛ پالس مثبتی که این میزان از فشار روانی در داخل ایران نسبت به آینده اقتصادی، معیشتی و امنیتی خویش را تا حدی تعدیل خواهد نمود. بهرحال کشور حالا با انبوهی از مشکلات اقتصادی از تورم و رکود افسارگسیخته گرفته تا بیکاری و کوچک تر شدن سفره های مردم و همینطور تشدید انتشار کرونا مواجه می باشد.
در راستای استفاده از هوش سیاسی و دیپلماتیک باید به سمت استفاده از فرصتی به نام جو بایدن برویم قبل از آنکه به نفع ملت باشد، می تواند به سود همه تمام شود. چون اگر بتوانیم مذاکرات مجدد را در دستورکار قرار دهیم و به موازاتش تحریم ها و چالش های اقتصادی و معیشتی مرتفع شود بخشی از اعتماد ازبین رفته ملت ترمیم خواهد شد. پیروزی بایدن می تواند یک فرصت جدی را برای دولت فراهم آورد که کشور از شرایط کنونی بیرون برود. اینجاست که باید مسئله استفاده از هوش سیاسی را جدی گرفت.
اتفاقا با عنایت به مشکلات ناشی از سیاست فشار حداکثری آمریکا و تحریم های کاخ سفید است که دونالد ترامپ در کمپین های انتخاباتی اش این مسئله را مطرح می کند که در صورت پیروزی مجددش در انتخابات، ایران مذاکره با آمریکا را در دستورکار قرار خواهد داد و به او (ترامپ) تلفن خواهد نمود. چون کشور در شرایط عادی قرار ندارد. حتی معتقدم منتقدان دولت و مخالفان برجام هم در خفا و در محفل های شخصی بر این نکته اذعان دارند که ایران راه مذاکره را به شرطی که شرایط فراهم گردد، صددرصد رد نخواهد کرد. تداوم این وضع بطور قطع محبوبیت مسؤلان را هم کمرنگ خواهد نمود.منبع:

1399/07/28
16:11:02
5.0 / ۵
1412
تگهای خبر: اقتصاد , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد چرا بعضی از پیروزی جو بایدن نگرانند؟
نظر شما در مورد چرا بعضی از پیروزی جو بایدن نگرانند؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها