مجازی ها روایت می كنند

اصراری عجیب بر حمله و هتاكی به روحانی

اصراری عجیب بر حمله و هتاكی به روحانی سخنان مقام معظم رهبری در مورد لزوم حفظ حرمت رئیس جمهوری، فصل الخطاب جریانات و شخصیت های مختلف سیاسی قرار گرفت. با این وجود هنوز عده ای بر تخریب، حمله و هتاكی به رئیس جمهوری پافشاری می كنند.


سخنان هنجارشکن «مجتبی ذوالنوری» نماینده قم در مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در مورد اعدام رئیس جمهوری، نقطه اوج حملات اخیر ضد دکتر «حسن روحانی» بود که واکنش های بسیاری را هم به همراه داشت.
کار به جایی رسید که رهبر معظم انقلاب در سخنان سوم آبان خود به صورت صریح و قاطع اهانت به رئیس جمهوری را یاد شده قرار داده و فرمودند: ممکن است انتقاد درستی داشته باشید، انتقاد کنید اشکالی ندارد اما انتقاد با اهانت و هتک حرمت متفاوت می باشد. این گونه رفتارها و هتک حرمت، روش آمریکایی هاست که در مناظره ها و کارهای مطبوعاتی، خویش را در دنیا رسوا کرده اند تا جایی که یک شخصیت برجسته سیاسی آنها می گوید، دنیا با هراس و تحقیر به ما نگاه می کند. روش ما اسلامی و قرآنی است، یعنی انتقاد بیان می شود اما هتک حرمت انجام نمی گیرد. باید حرمت رؤسای سه قوه و مسؤلان کشور که در عرصه خدمت رسانی به مردم هستند، حفظ شود.
حضرت آیت الله خامنه ای، انتقاد را غیر از هتک حرمت دانستند و افزودند: هتک حرمت در بین مردم حرام است و نسبت به مسؤلان بیشتر، بویژه در بین مسؤلان بالای کشور. باآنکه در بین این برادران، افراد خوبی هم هستند، این کار غلط بود و این مورد را صریح اعلام می کنم.
پس از سخنان مقام معظم رهبری، خیلی از رسانه ها و شخصیت های سیاسی از بیانات رهبر انقلاب اعلام تمکین کردند. برای نمونه روزنامه «جوان» در گزارش تحلیلی روز گذشته خود با تیتر «ثبات دولت پیش نیاز عبور از شرایط کنونی است» نوشت: بیانات روز شنبه مقام معظم رهبری را علاوه بر سنت همیشگی ایشان در پشتیبانی از دولت ها می توان نوعی تدبیر سیاسی برای حفظ ثبات قوه مجریه در شرایط حساس کنونی دانست؛ شرایطی که برای گذر از آن به یک همبستگی همه جانبه در داخل کشور و بیشتر از همه به یک دولت قابل اتکا و پایدار نیاز است. عبدالله گنجی مدیر مسئول این روزنامه هم در توییتر خود و در پشتیبانی از منویات آیت الله خامنه ای نوشت: می توان با صراحت گفت چه رسانه های رسمی چه فضای مجازی نیروهای انقلاب اسلامی با هتک حرمت رئیس جمهور در دو هفته اخیر همراهی نکردند و می توان حزب الله را مشرف بر سیره و نگاه رهبری دانست. حرمت رئیس جمهور مهم می باشد این جایگاه حقوقی و از نظام و مردم است و باید نگاه فرا شخصی بدان داشت.


سایر نمایندگان هم در تبعیت از بیانات رهبر انقلاب واکنش نشان دادند. برای نمونه «اردشیر مطهری» نماینده گرمسار در مجلس شورای اسلامی در حساب توییتری خود آورد: فرمایشات حضرت آقا برای نمایندگان ولایی و انقلابی حجت است.

همچنین، مجتبی ذوالنوری در حساب توییتری خود نوشت: تبعیت از فرامین الهی رهبر عزیز و ولی امرم را از اوجب واجبات می دانم و تمام آبرو، هستی و وجود خویش را در اطاعت اوامرش تقدیم میدارم و در چهارچوب تکالیف قانونی خود و تدابیر معظم له لحظه ای از احقاق حقوق مردم شریف غفلت نخواهم کرد.


البته این آخر ماجرا نبود و واکنش کاربران توییتر به توییت ذوالنوری بعد از بیانات رهبر معظم انقلاب هم در نوع خود جالب توجه بود:
کریم دلفی که خویش را دانش آموخته مدیریت و معلمی از دیار نخل و کارون معرفی کرده نوشته است: هنوز چند روزی از تذکر رهبری به نمایندگان اصولگرا نگذشته که این دفعه طرح تحقیق و تفحص از نهاد رئیس جمهوری در مجلس توسط نزدیکان ذوالنوری درحال کلید خوردن است. التزام عملی به ولایت فقیه این نیست آقایان!
کاربر دیگر با نام علی نوشته: حالا از توهین رسایی و بعضی نمایندگان_مجلس، مثل ذوالنوری به رئیس_جمهور بگذریم، آیا از اقدام ضدامنیتی اونها هم میشه گذشت؟ کمیته نظارت_بر_رفتار_نمایندگان چه کار میکند که رهبری باید شخصا به مبحث ورود کنند.
کاربری با نام حامد و آیدی «انسانم آرزوست» هم نوشته است: آقای ذوالنوری @zonnoour رهبری کم از دست این و اون حرص میخوره چرا اینجوری میگی اخه چرا انتقادتو درست بیان نمیکنی
یک روز پس از سخنان مقام معظم رهبری، «علی اصغر عنابستانی» نماینده سبزوار در مجلس شورای اسلامی که پیش تر رئیس جمهوری را به خاطر ماسک روی صورتش هدف شدیدترین حملات و هتاکی ها قرار داده بود، در گفت وگویی در مورد بیانات رهبری تصریح کرد: بطور قطع توهین به رئیس جمهور بد است اما روحانی نازک نارنجی شده است! رهبری که مصداق برای این توهین ها تعیین نکرده اند. حرف در مصداق است که چه کلامی هتک حرمت به حساب می آید یا نمی گردد. توییت خود به روحانی را توهین نمی دانم. ان شاالله همه با هم تمرین نماییم تا احترام یکدیگر را نگه داریم.
در پاسخ به این پافشاری بر هتاکی، مهدی هاشمی نژاد که در توییتر خویش را مدیرعامل شرکت دارویی معرفی کرده در اینباره توییت کرده عنابستانی نماینده سبزوار گفته: رهبری مصادیق توهین رامشخص نکردند و حرفهایش مصداق توهین نبوده. یعنی از این بدترشم بلد بودی و نگفتی که اینا رو توهین نمیدونی؟ راستی تفسیر به رای کردن سخنان رهبری، با ادعای ولایتمداریت همخوانی داره؟
کاربر دیگری با نام خلیل خانی نوشت: عنابستانی از دشنام خود به روحانی دفاع کرد.
البته حملات به روحانی به اصرار عجیب عنابستانی محدود نماند و بعد از آن بعضی از نمایندگان این دفعه از تریبون مجلس حملات خویش را به رئیس جمهوری ادامه دادند؛ همچون نماینده خمینی شهر که روحانی را به «حاشیه سازی» متهم ساخت و نماینده صومعه سرا که با ادبیاتی نامتعارف سفارش کرد رئیس جمهوری خلیج فارس را به «گندمکاری» اختصاص دهد.
این در حالی است که رویکرد دولت و به صورت ویژه شخص رئیس جمهوری سکوت در مقابل این توهین و تخریب ها است. از نگاه خیلی از ناظران، گرفتاری های دولت برای مقابله با تحریم و کرونا و تورم و... چنان است که حتی مجالی برای اندیشیدن به این حملات با سویه های سیاسی و انتخاباتی باقی نمی گذارد. در این شرایط رهبر انقلاب خود برای دفاع از مسؤلان اجرایی کشور بارها وارد عمل شده اند.منبع:

1399/08/07
23:49:30
5.0 / ۵
1585
تگهای خبر: توییتر , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اصراری عجیب بر حمله و هتاكی به روحانی
نظر شما در مورد اصراری عجیب بر حمله و هتاكی به روحانی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها