طی دو ماه گذشته بررسی شد

سریع ترین و كندترین اینترنت موبایل در جهان بعلاوه رتبه ایران

سریع ترین و كندترین اینترنت موبایل در جهان بعلاوه رتبه ایران متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران تا ماه اكتبر سال جاری میلادی، 26.93 مگابیت برثانیه است كه رتبه ایران را به 78 از میان 139 كشور رسانده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، سرعت اینترنت از مواردی است که همیشه برای کاربران دغدغه بوده و یکی از شاخصهای کیفی خدمات اینترنتی شمرده می شود. در ایران در صورتیکه تا چندین سال پیش برخی معتقد بودند فناوری اطلاعات و اینترنت، جزو کالاهای لوکس است و اینترنت ۱۲۸ کیلوبیتی برای دسترسی مردم کافی است، حالا دیگر کمتر کسی از اهمیت استفاده از اینترنت غافل است و فناوری اطلاعات به پدیده ای ضروری در زندگی افراد تبدیل گشته است.
طبق اطلاعات وب سایت Speedtest که فاکتورهای جهانی اینترنت را در کشورها بررسی می کند. در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل در تمامی کشورها، ۳۱.۹۵ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۱۱.۳۲ مگابیت برثانیه بود. متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت پهن باند ثابت نیز در تمامی کشورها، ۷۴.۲۳ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود، ۴۰.۷۹ مگابیت برثانیه اعلام گردید.
هم اکنون و طبق آخرین آمار منتشرشده تا ماه اکتبر ۲۰۲۰، متوسط جهانی سرعت دانلود اینترنت موبایل، ۳۹.۱۸ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۶۳ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۳۸ میلی ثانیه است. همین طور در حوزه اینترنت ثابت، متوسط جهانی سرعت دانلود، ۸۷.۸۴ مگابیت برثانیه و متوسط جهانی سرعت آپلود ۴۷.۱۶ مگابیت برثانیه و تاخیر، ۲۱ میلی ثانیه است.


رتبه یک تا پنج اینترنت موبایل در جهان تا ماه اکتبر ۲۰۲۰، به ترتیب به کره جنوبی (۱۴۵.۰۳ مگابیت برثانیه)، امارات متحده عربی (۱۲۹.۶۱ مگابیت برثانیه)، چین (۱۲۴.۳۹ مگابیت برثانیه)، قطر (۱۰۸.۴۴ مگابیت برثانیه) و استرالیا (۸۸.۳۵ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد. همین طور رتبه یک تا پنج اینترنت پهن باند ثابت در جهان، به ترتیب به سنگاپور (۲۲۹.۴۲ مگابیت برثانیه)، هنگ کنگ (۲۱۵.۱۹ مگابیت برثانیه)، رومانی (۱۸۸.۵۵ مگابیت برثانیه)، سوییس (۱۸۶.۴۰ مگابیت برثانیه) و تایلند (۱۸۳.۵۸ مگابیت برثانیه) متعلق می باشد.

وضعیت اینترنت ثابت و موبایل در ایران
اینترنت موبایل ایران در ماه ژانویه سال ۲۰۲۰ با متوسط سرعت دانلود ۲۷.۵۳ مگابیت برثانیه در رتبه ۷۰ قرار داشت، در بخش اینترنت پهن باند ثابت نیز ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود.
هم اکنون متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۹۳ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود اینترنت موبایل، ۱۱.۶۳ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را به ۷۸ از میان ۱۳۹ کشور رسانده و در مقایسه با رتبه ۷۰ در ژانویه سال جاری میلادی، حاکی از سقوط هشت رتبه ای و در مقایسه با ماه آگوست، حاکی از سقوط شش رتبه ای است.


همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از کوبا و گوآتمالا کندتر و از کوزوو و کاستاریکا سریع تر است.


در بخش اینترنت پهن باند ثابت در ماه ژانویه امسال، ایران با متوسط سرعت دانلود ۱۸.۴۱ مگابیت برثانیه، جایگاه ۱۲۲ جهانی را کسب کرده بود. هم اکنون در حوزه اینترنت ثابت، متوسط سرعت دانلود در ایران، ۱۹.۰۸ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود ۱۱.۳۵ مگابیت برثانیه است که رتبه ایران را با ۹ رتبه سقوط نسبت به ماه آگوست، به ۱۲۸ می رساند و در مقایسه با ژانویه نیز شش رتبه سقوط را تجربه کرده است.


همین طور طبق این آمار، اینترنت موبایل ایران هم اکنون از میانمار و مالی کندتر و از آنتیگوا و باربودا و فیجی سریع تر است.1399/09/12
13:30:07
5.0 / ۵
1670
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد سریع ترین و كندترین اینترنت موبایل در جهان بعلاوه رتبه ایران
نظر شما در مورد سریع ترین و كندترین اینترنت موبایل در جهان بعلاوه رتبه ایران
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها