شكایت مصرف كنندگان اروپایی از عمر كوتاه باطری آیفون

شكایت مصرف كنندگان اروپایی از عمر كوتاه باطری آیفون به گزارش برتریها گروههای حامی مصرف کننده در اتحادیه اروپا از شرکت آمریکایی اپل به علت ادعاهای گمراه کننده درباره عمر باطری مدل های قدیمتر گوشی آیفون شکایت کرده و خواهان دریافت ۱۸۰ میلیون یورو (۲۱۷ میلیون دلار) خسارت شدند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، آژانس یورو کانسیومرز در اطلاعیه ای اعلام نمود گروهی از پنج سازمان پشتیبانی از مصرف کننده اروپایی در بلژیک و اسپانیا شکایتهای گروهی از اپل تنظیم کردند و قصد دارند در هفته های آتی در ایتالیا و پرتغال هم از این شرکت شکایت کنند. این شکایتها در ارتباط با کاربران مدل های مختلف آیفون ۶ است.

شکایتهای مذکور منعکس کننده شکایتهای آمریکایی ضد اپل به علت گمراه کردن مصرف کنندگان درباره عمر باطری و آپدیتهای نرم افزاری است که عملکرد این گوشی ها را کند کرد. این شرکت مستقر در کالیفرنیا ماه گذشته موافقت نمود برای فیصله دادن به تحقیقات رگولاتورهای مختلف آمریکایی ۱۱۳ میلیون دلار پرداخت کند و همزمان مصرف کنندگان به دنبال موافقت دادگاه با حل و فصل یک شکایت گروهی به ارزش حداکثر ۵۰۰ میلیون دلار هستند.

الز بروگمان، مدیر سیاست و امور اجرایی یوروکانسیومرز اظهار داشت: مصرف کنندگان از محصولاتی که عمر باطریشان به سرعت تمام می شود، به شدت ناراحت هستند و مدل های آیفون ۶ نمونه های عینی از این محصولات هستند. این گوشی ها نه تنها سبب نارضایتی و ضرر مالی می شوند بلکه از نقطه نظر محیط زیستی بسیار غیرمسئولانه هستند.

این گروه در ژوئیه نامه ای به اپل ارسال کرده و از این شرکت خواست شیوه مجبور کردن کاربران به نصب آپدیتهایی که گوشیشان را کند می کند را متوقف نماید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، اپل در اطلاعیه ای اعلام نمود هیچگاه عامدانه کاری برای کوتاه کردن عمر باطری محصولاتش یا تضعیف مدل های قدیمی برای وادار کردن مصرف کنندگان به ارتقای گوشیشان به مدل جدیدتر انجام نمی دهد.
1399/09/14
12:34:39
5.0 / ۵
1277
تگهای خبر: آژانس , شركت , كاربر , گوشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شكایت مصرف كنندگان اروپایی از عمر كوتاه باطری آیفون
نظر شما در مورد شكایت مصرف كنندگان اروپایی از عمر كوتاه باطری آیفون
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها