توزیع كنندگان واكسن كرونا طعمه جدید هكرها شدند

توزیع كنندگان واكسن كرونا طعمه جدید هكرها شدند شرکت IBM و مقامات آمریکا هشدار دادند هکرها شرکتهایی را هدف می گیرند که برای توزیع واکسن کووید 19 حیاتی هستند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، شرکت IBM اعلام نمود این کمپین نشان میدهد که جاسوسان دیجیتالی توجه خودرا به کار لجستیکی پیچیده در توزیع واکسن بین مردم جهان مقابل ویروس کرونا معطوف کرده اند اما بعضی از کارشناسان مستقل هدف قرار گرفتن شرکتهای توزیع توسط هکرها را زیر سوال برده اند.

این شرکت در یک پست وبلاگ از شناسایی یک فعالیت فیشینگ جهانی آگاهی داد که روی سازمانهای در رابطه با زنجیره تامین سرد واکسن کووید ۱۹ متمرکز شده که پروسه نگهداری دوزهای واکسن در دمای فوق العاده سرد از زمان انتقال واکسن از تولیدکنندگان به مصرف کنندگان است.

آژانس امنیت سایبر و امنیت زیرساخت آمریکا با انتشار مجدد گزارش IBM، اعلام نمود اعضای برنامه "فعالیت با سرعت بالا" که ماموریت واکسن ملی دولت آمریکاست، هدف قرار دارند. اما سایر کارشناسان امنیت سایبر نسبت به یافته های شرکت IBM ابراز بدبینی کردند و معتقدند بااینکه این اقدامات اساسا مخرب هستند اما تمرکز خاصی روی توزیع واکسن ندارند.

واحد امنیت سایبر IBM اعلام نموده که گروه پیشرفته ای از هکرها را شناسایی کرده که با بهره گیری از ایمیلهایی حامی کد مخرب که به مدیران گروه چینی هایر بایومدیکال ارسال کرده اند، روی جمع آوری اطلاعات مربوط به جنبه های مختلف زنجیره تامین سرد فعالیت می نمایند.

اهداف هکرها شامل تولید پنلهای خورشیدی مورد استفاده برای تامین یخچالهای نگهداری واکسن در کشورهای گرمسیر و محصولات پتروشیمی است که از آنها برای تولید یخ خشک استفاده می شود.

اداره کل اتحادیه مالیات و گمرک کمیسیون اروپا، در بین شرکتها و نهادهای نامبرده شده در گزارش IBM تنها سازمانی بود که واکنش نشان داد و در اطلاعیه ای اعلام نمود از این که هدف کمپین هک قرار گرفته، باخبر است.

بر اساس گزارش رویترز، کارشناسان امنیت سایبر و مقامات دولتی قبل از این از تلاش هکرها برای سرقت اطلاعات مربوط به ویروس کرونا و درمانهای احتمالی آن آگاهی داده بودند. مجرمان سایبر همین طور در دوران پاندمی مقابل فراهم کنندگان مراقبتهای پزشکی مانند بیمارستانها فعال بوده اند.
1399/09/15
13:58:07
5.0 / ۵
1086
تگهای خبر: آژانس , تولید , دیجیتال , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد توزیع كنندگان واكسن كرونا طعمه جدید هكرها شدند
نظر شما در مورد توزیع كنندگان واكسن كرونا طعمه جدید هكرها شدند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها