حمله نظامی ائتلاف سعودی اماراتی مقابل الحدیده یمن ناكام ماند

حمله نظامی ائتلاف سعودی اماراتی مقابل الحدیده یمن ناكام ماند برتریها: تلاش نیروهای متجاوز سعودی اماراتی و مزدوران شان در یمن جهت پیشروی در برخی از محورهای نبرد در شماری از جبهه های جنگ ناکام ماند.


به گزارش روز جمعه پایگاه خبری لبنانی " العهد"، ائتلاف متجاوز سعودی اماراتی با این اقدام خود آتش بس اعلام شده در الحدیده را نقض کرد.
مزدوران تجاوزگر اهتمام داشتند تا به غرب منطقه "حیس" واقع در استان الحدیده نفوذ کنند اما بعد از مقابله ارتش یمن و کمیته های مردمی با آنان مجبور به عقب نشینی شدند.
در همین راستا یک مقام نظامی وابسته به ارتش یمن و کمیته های مردمی شدت گرفتن تنش از طرف نیروهای متجاوز و مزدوران در الحدیده را محکوم نمود و آنها را از ارتکاب هر گونه اقدام احمقانه ای برحذر داشت.
وی در عین حال هشدار داد که شدت گرفتن تنش برای پایتخت های کشورهای متجاوز نتایج منفی سنگینی به همراه خواهد داشت همان گونه که سرتیپ " یحیی السریع " سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن نیز مدتی پیش بر این مساله اصرار کرد.
ائتلاف متجاور سعودی اماراتی تا کنون بیش از ۲۱۵ بار ظرف ۲۴ ساعت گذشته آتش بس را در جبهه های نبرد در استان الحدیده نقض کردند و در همین راستا در مناطق "الجبلیه" و " التحیتا" و " کیلومتر ۱۶" و در نزدیکی خیابان " الخمسین " استحکامات نظامی برپا کردند.
رئیس و اعضای تیم ملی تجدید مواضع در الحدیده در رابطه با شدت گرفتن تنش از طرف کشورهای متجاوز در این استان و ادامه یافتن بمباران و گلوله باران آن از طرف نیروهای متجاوز نامه شدیداللحنی تقدیم رئیس هیات سازمان ملل کردند که در نتیجه حملات یاد شده همچون گلوله باران سالن ویژه مراسم زنانه در محله "الحوک" شماری از غیرنظامیان به شهادت رسیدند.
عربستان با تشکیل یک ائتلاف با برخی کشورهای عربی و حمایت آمریکا و رژیم صهیونیستی از فروردین سال ۹۴ به کشور فقیر یمن حمله کرده که در طول شش سال قبل هزاران نفر از مردم از این کشور اسلامی را شهید و دهها هزار نفر دیگر را مجروح کرده است.
۱۴۸۷منبع:

1399/10/19
23:11:48
0.0 / ۵
1116
تگهای خبر: پایتخت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حمله نظامی ائتلاف سعودی اماراتی مقابل الحدیده یمن ناكام ماند
نظر شما در مورد حمله نظامی ائتلاف سعودی اماراتی مقابل الحدیده یمن ناكام ماند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها