پایش اراضی و محصولات كشاورزی با ماهواره

پایش اراضی و محصولات كشاورزی با ماهواره دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از موفقیت یکی از شرکت های فناوری در زمینه پایش اراضی و محصولات کشاورزی با بهره گیری از تصاویر ماهواره ای آگاهی داد و اظهار داشت: با بهره گیری از این سامانه علاوه بر مدیریت اراضی کشاورزی داده هایی در زمینه میزان پوشش گیاهی، تراکم، سلامت و رطوبت ارائه می شود.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، منوچهر منطقی اظهار داشت: ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل هوشمند معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برمبنای ماموریت خود در خصوص پشتیبانی از محصولات دانش بنیان، در تلاش است تا توسعه فناوری های حوزه فضایی و ژئوماتیک را سرعت دهد، بر همین مبنا نیز از تولید محصولی در حوزه ژئوماتیک حمایت کرده است.
وی ضمن اشاره به طراحی و ساخت سامانه پایش هوشمندان اراضی کشاورزی و محصولات کشاورزی، اضافه کرد: این محصول فناورانه در پایش هوشمند زمین های کشاورزی به کار می آید. این سامانه با استفاده از تصاویر ماهواره ای سنجش از دور با کمک دانش کشاورزی، راه کارهایی برای مدیریت، افزایش عملکرد و تولید محصولات کشاورزی ارائه می کند.
منطقی با اشاره به اینکه این محصول با حمایت گروه توسعه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری و توسط یکی از شرکت های دانش بنیان فضاپایه طراحی شده و توسعه یافته است، تصریح کرد: علیرغم این سامانه کشاورزان می توانند فعالیتهای کلیدی انجام شده در مزرعه خودرا در سامانه مذکور ثبت و تمامی اطلاعات را در طول فصل زراعی ذخیره کنند. این سامانه به کشاورزان امکان تجزیه و تحلیل تاریخچه زمین و اتخاذ تصمیم های مدیریتی دقیق تر متناسب با گذشته زمین خودرا می دهد.
یاسر ابراهیمیان قاجاری، رئیس گروه ژئوماتیک این ستاد تحقیق و توسعه در زمینه کاربرد فناوری های نوین مانند هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و کلان داده در حوزه کشاورزی را از دیگر فعالیتهای این شرکت نام برد و اظهار داشت: محصول فناورانه این شرکت سامانه نرم افزاری دریافت و تحلیل تصاویر ماهواره ای برای کاربردهای کشاورزی و ارائه خدمات مکان محور نظارتی و مدیریتی در زمینه های محیط زیست، جنگلداری و منابع طبیعی است.
بگفته وی در این سامانه با استفاده از تصاویر ماهواره ای به صورت هفتگی تغییرات خصوصیات ویژه مزرعه همچون میزان پوشش گیاهی، تراکم، سلامت و رطوبت اندازه گیری می شود.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، وی افزود: این سامانه قابلیت پایش زمین های کشاورزی بالای یک هکتار را دارد و برای کشاورزان خرده مالک، مزرعه داران عمده، شرکت های کشت و صنعت، شرکت های ارائه دهنده نهاده ها و خدمات کشاورزی و سایر نهادهای خصوصی و دولتی قابل استفاده می باشد.1399/11/15
13:20:54
0.0 / ۵
909
تگهای خبر: اینترنت , تولید , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پایش اراضی و محصولات كشاورزی با ماهواره
نظر شما در مورد پایش اراضی و محصولات كشاورزی با ماهواره
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها