استقرار مهم ترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات

استقرار مهم ترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات به گزارش برتریها وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به مبحث مسافربری شدن فرودگاه پیام اعلام نمود: انباشت زباله در این منطقه یكی از موانع می باشد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان البرز كه شنبه دوم دی ماه در استانداری البرز برگزار شد، اظهار داشت: استان البرز به لحاظ استعداد بی نظیر است، مثلا تراكم ۸۴۹ نفری در البرز از یك لحاظ مخاطره است اما این بازار مصرف برای خیلی از مناطق یك آرزوست.
آذری جهرمی اضافه كرد: نمی توان در برنامه های اقتصاد مقاومتی تولید و مصرف را از هم جدا كرد، ازاین رو باید برآورد شود كه بازار مصرف كرج چقدر است و تكلیف قاچاق در بازار مصرفی چیست؛ این موضوعات باید در جلسات اقتصاد مقاومتی بحث شود.
وی با اشاره به پتانسیل های گردشگری البرز تصریح كرد: طالقان قطب گردشگری می باشد اما وقتی یك توریست به این منطقه برود یك سرویس بهداشتی در دسترس ندارد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه كرد: اینها ظرفیت هایی است كه اگر درست شود بسیار سودمند است.
آذری جهرمی به معضلاتی كه در مسیرهای ارتباطی كرج وجود دارد اشاره نمود و اعلام نمود: در كمربندی كرج چقدر از بنزین و سرمایه كل كشور در فصول بهار، تابستان و پاییز هدر می رود، این معضل اگر حل شود صرفه جویی بسیار زیادی می گردد.
وی ادامه داد: ما در برنامه داریم كه میزان پهنای باند مصرف خانگی را به ۲۰ مگابیت برسانیم، باید تمام وقت خویش را برای این برنامه ها بگذاریم.
او خاطرنشان كرد: بخش خصوصی در همه جا به ما می گویند كه موانع را از سر راه ما بردارید، ما حمایت شما را نمی خواهیم.
وی اظهار نمود: در بعضی شهرهای البرز محصولات كشاورزی را دور می ریزند، چرا در چنین وضعیتی نباید برای تولید كنستانتره برنامه ریزی شود.
آذری جهرمی ادامه داد: یكی از مشكلاتی كه در استان البرز گزارش شده، كارگران غیرمجاز افاغنه است كه فرصت های شغلی را اشغال كرده اند، برای این مورد باید فكری شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینكه البرز در گردشگری، صنعت و كشاورزی پتانسیل های زیادی دارد، اظهار داشت: منابع انسانی و داشتن مدیران موثر در این استان هم وضعیت خوبی دارد ازاین رو به برنامه ریزی نیاز داریم.
آذری جهرمی با انتقاد از عرضه برخی برنامه ها در اقتصاد مقاومتی كه هیچ ربطی به این مورد ندارد خاطرنشان كرد: گزارش شده در شهرك صنعتی اشتهارد یك نیروگاه شش مگاواتی آماده است اما گاز برای فعالیت ندارد، این مورد باید پیگیری شود.
وی از استقرار مهمترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات در منطقه پیام البرز است، اظهار داشت: بعد از ممنوعیت و افزایش تعرفه واردات ۲۱ قلم كالا در این حوزه خیلی از شركت های خارجی برای تولید این محصولات در داخل رجوع كردند.
آذری جهرمی در ادامه به مبحث مسافربری شدن فرودگاه پیام اشاره نمود و اعلام نمود: من هم گفته آقای واعظی را قبول دارم اما انباشت زباله در این منطقه یكی از موانع است.
وی اضافه كرد: وزش باد و به هوا بلند شدن پلاستیك و همینطور اجتماع پرندگان موانع ناشی از زباله در این منطقه است.
وزیر ارتباطات ادامه داد: از سال قبل تا كنون ۱۷ میلیارد تومان در فرودگاه پیام هزینه شده اما بحث معارضین و محصور كردن منطقه مشكل دیگری است كه برای مسافربری شدن فرودگاه پیام وجود دارد.


 

1396/10/02
21:58:03
5.0 / ۵
5282
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد استقرار مهم ترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات
نظر شما در مورد استقرار مهم ترین پروژه اقتصادی وزارت ارتباطات
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها