شكایت هواوی مقابل حكم دولت سابق آمریكا

شكایت هواوی مقابل حكم دولت سابق آمریكا شرکت هواوی اعلام نمود تصمیم دولت ترامپ در اواخر سال قبل برای قلمداد کردن این شرکت مخابراتی چینی بعنوان یک تهدید امنیت ملی، مغایر قانون اساسی و به ضرر صنعت آمریکاست.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، هواوی شکایتی را در دادگاه استیناف حوزه پنجم نیواورلئان تنظیم و تصمیم ۱۱ دسامبر کمیسیون ارتباطات فدرال برای مشخص کردن هواوی بعنوان یک تهدید امنیت ملی را خودسرانه و فراتر از اختیارات قانونی و نقض رویه تصمیم گیری فدرال عنوان نمود. هواوی همین طور ادعا نمود کمیسیون ارتباطات فدرال فاقد شواهد کافی بوده و قبل از این که حکمش را نهایی کند، به این شرکت فرصتی برای دفاع از خود نداده است.

شرکت هواوی در اسناد دادگاه اعلام نمود این دستور تحت بازنگری احیانا روی منافع مالی صنعت مخابرات به صورت کلی شامل تولیدکنندگان، کاربران نهایی، فراهم کنندگان خدمات در شماری از صنایع مانند اینترنت، تلفن همراه و ثابت و کاربردهای مخابراتی مشابه تاثیر می گذارد.

هواوی قبل از این تصمیم ۲۰۱۹ کمیسیون ارتباطات فدرال که استفاده شرکتهای آمریکایی از یارانه های مالیات دهندگان برای تامین خرید فناوری ۵G هواوی را ممنوع کرده بود، به چالش کشیده بود. دولت ترامپ اعلام نموده بود نگرانیهای امنیت ملی قابل تاملتر از هزینه های پایینتر این شرکت چینی هستند. در این پرونده که همچنان در دادگاه حوزه پنجم تحت رسیدگی است، هواوی ادعاهای مربوط به ارتباط این شرکت با دولت چین را رد کرده است.

کمیسیون ارتباطات فدرال در دسامبر مقرراتی که اپراتورها را به جایگزینی تجهیزات ساخت شرکتهای هواوی و ZTE ملزم می کند را نهایی کرد و یک برنامه حمایتی برای این منظور ایجاد کرد. نمایندگان مجلس آمریکا در دسامبر بودجه ۱.۹ میلیارد دلار را برای تامین مالی این برنامه تصویب کردند.

کمیسیون ارتباطات فدرال همین طور در دسامبر فرآیند حذف مجوز فعالیت چاینا تلکام در آمریکا را شروع کرد. این شرکت مخابراتی چینی به مدت حدود ۲۰ سال مجوز ارائه خدمات مخابراتی در آمریکا داشت. این کمیسیون در آوریل هشدار داده بود که ممکنست کارهای آمریکایی سه شرکت مخابراتی چینی دولتی را به سبب ریسکهای امنیت ملی حذف کند. این سه شرکت چاینا تلکام امریکا، چاینا یونی کام امریکاس، پسیفیک نت ورکس کورپ و زیرمجموعه اش به نام کام نت هستند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مفسرین آمریکایی می گویند تازه ترین نسل تجهیزات مخابراتی هواوی شکافهای امنیتی دارد که به دولت چین اجازه می دهد به شنود مکالمات آمریکایی و انتقال اطلاعات و جمع آوری غیرقانونی دیتای شهروندان آمریکایی بپردازد در صورتیکه هواوی تمامی این ادعاها را تکذیب می کند.
1399/11/23
22:47:44
0.0 / ۵
998
تگهای خبر: اینترنت , تولید , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد شكایت هواوی مقابل حكم دولت سابق آمریكا
نظر شما در مورد شكایت هواوی مقابل حكم دولت سابق آمریكا
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها