استانداردهای نسل جدید اینترنت ۵G تعیین شد

استانداردهای نسل جدید اینترنت ۵G تعیین شد برتریها: خیلی از غول های بزرگ تكنولوژی فعال در زمینه فناوری ارتباطات قوانین، مقررات و استانداردهای نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G را به امضا رساندند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نقل از وب سایت تك رادار، از آنجائیكه اخبار نسل جدید اینترنت ۵G در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری هم در انتظار اجرای هر چه سریع تر آن هستند، كشورهای زیادی با همكاری اپراتورهای اینترنت در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت هستند. ازاین رو تولید و تعیین مقررات و استانداردهای برقراری این نسل جدید از اینترنت می تواند به راه اندازی هرچه بهتر آن كمك نماید.

هم اكنون كه سازمان ۳GPP تصمیم گرفته است با همكاری غول های تكنولوژی فعال در زمینه فناوری ارتباطات، استانداردهای مربوط به گیرنده ها و فرستنده های نسل پنجم اینترنت موبایل را تعیین كند، این امر نشان دهنده آن است كه دیگر بستر برقراری نسل جدید اینترنت ۵G در جهان فراهم و محیا شده است.

سازمان ۳GPP سازمانی است كه مسئولیت تعریف و تعیین استانداردهای صنعتی برای فناوری های بعد از شبكه اینترنت را بر عهده دارد. این سازمان همینطور مشخصات لازم برای تجهیزات ۵G را درباره دكل های و گوشیهای هوشمند هم معین كرد.

حالا بعد از آنكه این سازمان با همكاری سایر شركت های تكنولوژی، استانداردها، قابلیت ها، خدمات و عملكردهای لازم را برای اپراتورها و سازندگان تلفن همراه و تجهیزات رادیویی مشخص كرده است، مهندسان شبكه از این پس قادر خواهند بود، برروی یك پلتفرم واحد برای تمامی دستگاه های ۵G كار كنند و بر همین مبنا تجهیزات و سرویس های نسل پنجم اینترنت را در سراسر جهان و جهت استفاده عموم كاربران عرضه كنند.

این سازمان بعد از آنكه غول های تكنولوژی فعال در زمینه فناوری ارتباطات در شهر لیسبون، پایتخت پرتغال، به دیدار و گفت وگو پرداختند، استانداردهای لازم را اعلام نمود.

شركت های زیادی برای برقراری و راه اندازی نسل پنجم اینترنت برای محصولات آینده خود اعلام آمادگی كرده اند كه از مشهورترین آنها می توان به تی موبایل، سامسونگ، زد تی ای، ورایزن، سونی، وودافون، مدیاتكف هووآوی، NTT، تلكام، AT&T و كوالكام اشاره نمود.
1396/10/03
15:01:07
5.0 / ۵
4808
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد استانداردهای نسل جدید اینترنت ۵G تعیین شد
نظر شما در مورد استانداردهای نسل جدید اینترنت ۵G تعیین شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها