نگاهی به چالش های ادامه دار وزیر ارتباطات و صداوسیما

نگاهی به چالش های ادامه دار وزیر ارتباطات و صداوسیما برتریها: در هفته های اخیر وزیر ارتباطات با چالش های جدی همچون انتقادها و شکایت سازمان صداوسیما مواجه بوده است. این چالش ها که با عناوینی چون «احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه» و «ارجاع پرونده ترافیکی رسانه های صوت و تصویر به کمیته تخلفات» خبرساز شده، حالا به آنتن برنامه های تلویزیونی نیز کشیده شده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، ماجرای چالش وزیر ارتباطات با سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) با انتشار خبری درباره محاسبه ترافیک تعدادی از خدمات داخلی برمبنای تعرفه بین المللی شروع شد. ساترا عنوان کرده بود که رسیدگی به این امر را به دنبال وصول شکایت از طرف تعدادی کاربران در دستور کار قرار داده و به همین دلیل سامانه ای را برای ثبت تخلفات راه اندازی کرده است.
بر این اساس معاونت تنظیم بازار و توسعه کسب وکار ساترا با ارسال نامه ای به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، نسبت به محاسبه ترافیک اینترنت با تعرفه بین الملل توسط برخی اپراتورهای تلفن همراه در پلت فرم های داخلی هشدار داد.
این هشدارها با واکنش محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات همراه بود که صریحا عنوان کرده بود، «نیازی به گزارش ساترا نیست و سازمان تنظیم مقررات ارتباطات این مساله را بررسی می کند» و تاکید کرده بود، «ساترا یک سازمان قانونی برای ورود به این مسئله نیست.»
این واکنش بار دیگر با اطلاعیه ای از طرف ساترا همراه شد که در قسمتی از آن عنوان کرده بود، این ورود برمبنای شکایات گوناگون کاربران تعدادی از رسانه های صوت و تصویر فراگیر به این سازمان در خصوص محاسبه غیرقانونی هزینه ترافیک بین الملل در رسانه های داخلی بوده است و ساترا بعنوان تنظیم گر رسانه های صوت و تصویر فراگیر، احقاق حقوق کاربران این رسانه ها را جزو مسئولیت ذاتی خود می داند.
اما چالش های صداوسیما با وزارت ارتباطات به همین جا ختم نشد. به نحوی که این دفعه مجری برنامه «فرمول یک» در قسمتی از اظهارات انتقادی خود خطاب به وزیر ارتباطات، اظهار داشت: برای مناطق محروم که تبلت و موبایل و آنتن ندارند، اینترنت ۵G افتتاح می کنید!
که البته اظهارات مجری «فرمول یک» از طرف وزیر ارتباطات بی پاسخ نماند.
سیمای ملی است دیگر!
آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت:
«سیمای ملی است دیگر... اینقدر در فکر حذف این و اون از صداوسیما بودن که خودشون هم حواسشون نیست که رسوندن اینترنت به روستاهای سیستان و بلوچستان و راه اندازی ۵G در تهران رو با هم قاطی کردن.
آخه جوون دل، ۵G تکنولوژیش بی سیمیه؛ وقتی نصب میشه، گوشی هم آنتن میده. شما سخت نگیر.
اگر نگران جیب مردم و قیمت گوشی هستین، قیمت اون تلویزیونی که کانال های شما رو نشون می ده از گوشی گرونتره. مشکل شما با گوشی داشتن یا نداشتن نیست، همه میدونن مشکلتون با چیه!
مخلص علی آقای ضیا! ولی خداییش دیگه هرچی هم نوشتن نگو، یه ذره هم مراقب اعتبار خودت هم باش. گرفتن برنامه زنده انقدر هم نمی ارزه...»
فکر کردید داریم ادای زنده ها رو درمیاریم!
البته بعد از انتشار این مطلب از طرف وزیر ارتباطات، علی ضیاء هم به او پاسخ داد و عنوان کرد: رسیدن به اینترنت ۵G چیزی نیست که به این راحتی ها نصیب ما بشود و فقط با اغراقی از جنس طنزِ ما و جدیِ شما قابل دسترسی است!
با سلام خدمت آقا محمد جواد جانِ آذری جهرمی
یکی از عیان ترین تکنیک های طنز «اغراق» است که شما بارها قبل از ما ثابت کردید در صنعت اغراق پرچمدار هستید. اساسا هر فرد ایرانی که برای باز کردن یک اَپ داخلی باید هزاران فیلترشکن را خاموش کند و برای ورود به یک اپلیکیشن دیگر از دولایه فیلترشکن عبور کند و پس از بارها قطعی و کندی سرعت به هدف برسد؛ این را خوب می داند که رسیدن به اینترنت ۵G چیزی نیست که به این راحتی ها نصیب ما بشود و فقط با اغراقی از جنس طنزِ ما و جدیِ شما قابل دسترسی است.
البته مطمئنیم که وقتی این امکان پس از سالها مدیریت شما بتازگی در بعضی مناطق تهران قابل دسترسی است قرن ها (اغراقه به خدا) به طول می انجامد تا به سیستان و بلوچستان و امثالهم برسد.
نکته دوم اینکه اگر نگران قیمت آن تلویزیون هایی هستید که برنامه ما را نشان می دهد، باید بگویم ما مسئول قیمت آن تلویزیون ها نیستیم (تازه داداش تلویزیون ایرانی ارزونتره اصلا هم اغراق نیست) ولی شما مسئول آن گوشیهایی که دست مردم نیست یا به قیمت های نجومی است، (اگر خاطره تان آزرده نمی شود) هستید!
اگر امروز آنتنمان زنده نیست و شما تولیدی بودنش را متوجه نشدید. (فکر کردید داریم ادای زنده ها رو درمیاریم) دلیلش همان دولتی است که شما وزیر ارتباطاتش هستید و نخواستند آنتن زنده داشته باشیم.
مخلص آقا محمدجواد جان آذری جهرمی؛ صحبت از سوتی دادن شد یاد آن لباس مخصوص هالووین افتادم که به اسم لباس فضانوردی با افتخار از آن رونمایی کردید.
در ضمن دستور پخت «هفت تخم» را برایمان بگذارید. چون گفته بودید «مرده رو زنده میکنه» و این روزها شدیدا بهش احتیاج داریم.
راستی ممنونم که صدا و سیمای ملی را نگاه می کنید و پیگیر ما هستید. دوستدار و پیگیر همیشگی شما؛ علی ضیا»
منبع:

1399/12/01
23:45:48
0.0 / ۵
1012
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نگاهی به چالش های ادامه دار وزیر ارتباطات و صداوسیما
نظر شما در مورد نگاهی به چالش های ادامه دار وزیر ارتباطات و صداوسیما
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها