در تكنولوژی 5G به دلیلهای فنی مزیت رقابتی داریم

در تكنولوژی 5G به دلیلهای فنی مزیت رقابتی داریم به گزارش برتریها معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات، با اعلان اینکه در 5G، ما به دلیلهای فنی مزیت رقابتی داریم، اظهار داشت: ​فناوری 5G به سبب فکرافزاری بودن و بهره زیادی که از نرم افزار می ­برد و وابستگی کمتری به سخت ­افزار دارد، طبیعتا ما در کشور مزیت داریم.


به گزارش برتریها به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستار هاشمی در مراسم راه اندازی و بهره برداری از اولین سایت نسل پنجم تلفن همراه (5G) در جوار حرم رضوی که به نمایندگی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور داشت، اظهار داشت: مطابق اسناد بالادستی و طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات مکلف به آن هستیم که ۱۰ درصد از کاربران را با بهره گیری از فناوری ­های نوین به شبکه ملی اطلاعات متصل نماییم و سهم اقتصاد دیجیتال نیز در افق ۱۴۰۴ به ۱۰ درصد از اقتصاد کشور برسد، که راه اندازی فناوری 5G نیز با همین نگاه صورت می­ پذیرد.
وی ادامه داد: به همین دلیل سند نقشه راهی از دو سه سال قبل برای ورود به فناوری 5G در وزارت ارتباطات ترسیم و وظایفی برای حوزه های حاکمیتی و اپراتورها ترسیم شده که امروز شاهد به بار نشستن نتایج این هم ­افزایی ­ها در خانواده ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم. این اقدام در امتداد ایجاد بستر تکنولوژی های جدید جهت اتصال کاربران به شبکه ملی اطلاعات و همین طور ارتقای سهم اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور است.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات فناوری نسل پنجم را بستری برای ایجاد خلاقیت و شکل گیری اقتصاد دیجیتال دانست و اظهار نمود: بر طبق مطالعات و پیش بینی های جهانی، فراگیری نسل پنجم در سال ۲۰۲۴ اتفاق خواهد افتاد اما این مساله به مدلول آن نیست که باید منتظر شویم و دست روی دست بگذاریم، بلکه باید آمادگی لازم برای جذب تکنولوژی را در کشور ایجاد نماییم.
هاشمی افزود: در 5G، ما به دلیلهای فنی مزیت رقابتی داریم. فناوری 5G به سبب فکرافزاری بودن و بهره زیادی که از نرم افزار می ­برد و وابستگی کمتری به سخت ­افزار دارد، طبیعتا ما در کشور مزیت داریم، و البته شرط آن این است که در زمان مناسب و نقطه عطف به این فناوری وارد شویم تا سهم مناسبی از این تکنولوزی را در اختیار بگیریم که خوشبختانه این اتفاق در زمان خوبی رخ داده است.
وی ادامه داد: در بحث 5G فقط پرداختن به زیرساخت ­های ارتباطی کفایت نمی ­کند، برای اینکه 5G فقط یک بستر ارتباطی نیست، بلکه این فناوری به مدلول در کنار هم قرار گرفتن مولفه های مختلفی است که می ­توانند خلق ثروت و ارزش افزوده ایجاد کنند و از سویی این تکنولوژی علاوه بر عدالت ارتباطِی، به تحقق عدالت خدماتی هم کمک می ­کند.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات در ادامه اظهار داشت: نکته مهم دیگری که در بحث ورود به فناوری 5G، باید به آن توجه کرد این است که ضرورتا 5G در امتداد 4G قرار نمی ­گیرد، بلکه 5G ویژگی­ هایی را فراهم می ­آورد که در نسل­ های قبلی این­ها را نداشتیم و در گذشته نه ­چندان دور امکان محقق شدن آن­ها وجود نداشته و این مساله یکی از دلیلهای اصلی ورود به این فناوری است.
منبع:

1399/12/08
12:35:46
0.0 / ۵
888
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد در تكنولوژی 5G به دلیلهای فنی مزیت رقابتی داریم
نظر شما در مورد در تكنولوژی 5G به دلیلهای فنی مزیت رقابتی داریم
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها