نیروهای وزین كشور زودتر از موعد قانونی اعلام كاندیداتوری نمی كنند

نیروهای وزین كشور زودتر از موعد قانونی اعلام كاندیداتوری نمی كنند به گزارش برتریها میرحمایت میرزاده نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با ایلنا گفت: اصولا نیروهای بسیار وزین زود اعلام کاندیداتوری نمی کنند برای اینکه این دست از افراد بیش از هر کس دیگری پایبند به قانون، اصول و مقررات هستند.میرحمایت میرزاده در گفت و گو با خبرگزاری ایلنا، درباره دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری که مقرر است امسال در کشور برگزار شود، اظهار داشت: معتقدم هم اکنون هرگونه اظهارنظر سخت و قابل تطبیق با واقعیت های موجود جامعه نیست و باید تا هنگامی که حضور نامزدها قطعی نشده است، دست نگه داشت.

وی با اعلان اینکه اگر به سوابق گذشته انتخابات مراجعه نماییم در هر انتخابات باتوجه به زمانه اش مشکلات خاصی وجود داشته است، گفت: هر انتخاباتی که در کشور برگزار شد، خاصیت های خاص خودش را داشت و مشارکت مردم در آن بالا یا پایین بوده است بطور مثال چهره هایی که خودشان را بعنوان نامزدهای انتخاباتی مطرح نمودند، موجب تغییر شرایط شده اند و یا برنامه ها و شعارهایی که ارائه دادند موجب مشارکت بالای مردم شده است.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی افزود: گاهی پیش آمده اتفاقاتی در کل دنیا رخ داده و مردم ماهم به این جمع بندی رسیده اند که اگر حرفی داریم باید پای صندوق بزنیم اما اگر بخواهیم از شرایط فعلی صحبت نماییم، قدری نگرانی وجود دارد که نسبت به انتخابات قبل بیشتر است.

وی با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی افزود: آنچه که موجب می شود در این دوره از انتخابات نگرانی بیشتری داشته باشیم انتخابات سال ۹۸ و مشارکت اندکی بود که در آن دوره از انتخابات رخ داد.

نماینده گرمی در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: انتخاباتی که در سال ۹۸ برگزار شد، نشان دهنده این نیست که مردم راضی باشند؛ روشن فکران و کسانی که پیگیر انتخابات هستند، متوجه شدند که این مشارکت پایین حتی برای خود مردم بسیار خوشحال کننده نیست و این طور هم فکر نمی کنند که دردها و انتقادات شان منعکس شده است و می خواهند اتفاقی بیفتد.

وی با اشاره به اینکه مردم به صلاحشان است در انتخابات مشارکت داشته باشند و هر حرفی دارند باید پای صندوق ها بزنند، عنوان کرد: من احساس می کنم هم اکنون پیش بینی خیلی دشوار است و نمی گردد اسفند سال ۹۸ را ملاک قرار داد و گفت با این وضعیت ممکنست مشارکت در این دوره از انتخابات از آن دوره پایین تر باشد، ضمن این که نکته ظریفی هم در این انتخابات وجود دارد که این است که با انتخابات سالهای قبل متفاوت می باشد که یکی به خاطر همزمانی انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان، میان دوره ای مجلس و شورای شهر است که خود همین متغیرها و پارامترها اثرگذار موجب می شود هر فرد به خاطر یکی از آنها پای صندوق رأی بیاید و مشارکت صورت می گیرد.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه در این دوره از انتخابات ۴ صندوق وجود دارد، اظهار داشت: به سبب آنکه انتخابات اسفند ماه سال ۹۸ فقط درباب مجلس شورای اسلامی بود در فصل زمستان قرار داشتیم و از طرف دیگر هم این که خیلی از کاندیداها رد صلاحیت شدند می توان نتیجه گرفت مجموع شرایط موجب شد مردم گلایه داشته باشند پس معتقدم هم اکنون باید محتاطانه تر واقعیت ها را بررسی کرد.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که این روزها شاهد می باشیم عده ای برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کاندیداتوری کرده اند ارزیابی شما از افراد چیست، اظهار داشت: اصولا نیروهای بسیار وزین زود اعلام کاندیداتوری نمی کنند برای اینکه این دست از افراد بیش از هر کس دیگری پایبند به قانون، اصول و مقررات هستند و به خودشان اجازه نمی دهند قبل از زمان قانونی اعلام کنند در انتخابات شرکت می کنند بدین سبب دست نگه می دارند تا زمان ثبت نام فرا برسد آن وقت بگویند در میدان انتخاب حاضر هستند.

میرزاده اشاره کرد: نکته مهم در امر انتخابات این است که احزاب فعال تر عمل کنند، این احزاب باشند که بگویند چه کسی را کاندیدا خواهند کرد و تشکل های موجود چه کاری مقرر است انجام دهند.

وی افزود: نامزدهای انتخاباتی باید بوسیله احزاب و تشکل ها به مردم معرفی شوند و بگویند چه فعالیت اجتماعی و سیاسی می کنند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه باید اجازه داده شود همه در عرصه انتخابات حضور داشته باشند، گفت: باید اجازه دهیم یک جناح، حزب و یا گروهی که عقبه قابل توجهی دارند و به تفکرات مردم نزدیک هستند، افرد خودشان را مطرح و در انتخابات شرکت نمایند.

وی با اشاره به این که تنها چیزی که نباید مهم باشد اشخاص است، اظهار داشت: معتقدم چهره افراد و این که قبلا چه کارهایی انجام داده اند و کجا بودند برای ما مهم نیست بلکه مهم برنامه است.

نماینده مردم گرمی در مجلس دهم افزود: اگر کسی می خواهد وارد میدان انتخابات شود باید برنامه عرضه نماید تا ببینیم چه برنامه ای برای به ساحل رساندن این کشتی طوفان زده دارد، الفبای برنامه را مطالعه کرده است یا خیر!

وی اشاره کرد: مردم آگاه شده اند و از این به بعد به برنامه رأی می دهند نه به اشخاص؛ چونکه واقعا خسته شدند از این که آقا یا خانم فلانی که قبلا مسئولیت داشته اند بدون برنامه برای کشور وارد انتخابات شوند.

این فعال سیاسی اشاره کرد: مردم باید تحقیقات صورت بگیرد تا ببینند اولاً شخصی که قبلا مسئولیت داشته است، واقعا موفق بوده یا خیر، ثانیا این شخص در موفقیت نهاد و تشکیلاتش چقدر موثر بوده است.

وی افزود: قصدم از بیان این مطالب این است که باید بپذیریم گاهی نتیجه گیری با یافته های ذهنیمان بی حاصل است حال یک دفعه به یافته های علمی اتکا نماییم.

میرزاده اشاره کرد: باید بپذیریم که اگر کشورهای توسعه یافته موفق هستند با یافته های علمی حکومت می کنند و تصمیم می گیرند. این کشورها اول تحقیقات لازم را انجام می دهند بعد تصمیماتشان را که مبتنی بر یافته های پژوهشی است، عملی می کنند.

وی افزود: در مقابل برنامه کسی که هیچ اعتقادی به برنامه مکتوب، مدون و زمینی نداشته باشد که بتوان آنرا با خطکش اندازه گرفت و یک سال بعد برایش ارزیابی انجام داد راه به هیچ جایی نمی برد.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: باید برنامه ای وجود داشته باشد تا با مقتضیات و امکانات موجود بعد از یک سال سنجید که چقدر موفق بوده است. برنامه باید با در نظر گرفتن اسناد بالا دستی باشد چونکه رئیس جمهور که نمی خواهد قانون اساسی و اسناد بالادستی که مصوبات مجلس را دارند، کنار بگذارد وی مسئول اجرای آنان است پس برنامه هم که می نویسد باید استنادات بالادستی داشته باشد.

وی اظهار داشت: بعضی ها برنامه های آسمانی می نویسند و در آسمان ها پرواز می کنند و امکانات، شرایط، قوانین و مقررات، فرهنگ حاکم و کشور و مقتضیات کشورداری را در نظر نمی گیرند و حرف هایی می زنند که ممکنست افراد عادی خوششان بیاید ولی حداقل در محافل علمی، روشن فکری و دانشگاهی اساسا اینها نقد می شود و مشخص است کدام برنامه قابلیت اجرائی دارد یا ندارد.

این فعال سیاسی اظهار داشت: قانون اساسی در اصل سوم درباره رفع تبعیض نوشته است، از همین رو باید دید کسی که می خواهد رئیس جمهور شود می داند که مردم از کمبودها و تبعیض ها در رنج هستند و در تصمیم گیری ها چه اتفاقی می افتد.منبع:

1400/01/06
00:01:16
5.0 / ۵
1064
تگهای خبر: پژوهش , دانش , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد نیروهای وزین كشور زودتر از موعد قانونی اعلام كاندیداتوری نمی كنند
نظر شما در مورد نیروهای وزین كشور زودتر از موعد قانونی اعلام كاندیداتوری نمی كنند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها