توسط دولت چین

مسدودیت ۱۳ هزار وب سایت

مسدودیت ۱۳ هزار وب سایت به گزارش برتریها رسانه های ملی چین اعلام نمودند كه دولت چین از آغاز سال ۲۰۱۵ میلادی، بالغ بر ۱۳ هزار وب سایت را تحت تاثیر نقض قوانین چین برای امنیت سایبری مسدود نموده است.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، به نقل از رویترز، به قول منتقدان دولت چین، این كشور از پنج سال پیش كه شی جی پینگ، ریاست جمهوری چین روی كار آمد، آزادی بیان و انتقاد و اعتراضات مردمی را به بهانه افزایش امنیت سایبری از بین برده است.

دولت چین با رویكرد مقابله با اعتراضات مردمی و كنترل افكار عمومی به مسدود و متوقف كردن بالغ بر ۱۳ هزار وب سایت موجود و فعال در فضای مجازی اینترنت اقدام كرده است.

دولت چین در پاسخ به سوالات و ابهاماتی كه در این باره بوجود آمده است، همواره عنوان كرده است كه همه كشورها و دولت های جهان فضای اینترنت را برای كاربران خود به شكلی محدود و كنترل می كنند و این محدودسازی بستگی به قوانین و مقررات ملی آنها و فرهنگ جامعه شان دارد. به عنوان مثال، تمامی كشورها به شكلی از انتشار فرهنگ برهنگی یا ترویج خشونت جلوگیری بعمل می آورند.

شینهووا، رسانه ملی چین، در این باره اعلام نموده است كه مقامات و مسئولان دولت چین تنها به منظور جلوگیری از انتشار فرهنگ برهنگی و ترویج خشونت، وب سایت ها، وبلاگ ها و سایر شبكه های اجتماعی را مسدود یا متوقف كرده اند.

علاوه بر این ۱۳ هزار وب سایتی كه مسدود شده اند، بالغ بر ۱۰ میلیون حساب كاربری هم در شبكه های اجتماعی هم توسط دولت این كشور متوقف و مسدود اعلام شده اند. البته مسئولان مربوطه در این باره جزئیات و اطلاعات دقیق تری را منتشر نكرده اند و هنوز معلوم و مشخص نشده است كه این وب سایت ها و حساب های كاربری دقیقا به چه دلیلی مسدود شده اند.

این گزارش های انتشار یافته از آن حكایت می كند كه بیش از ۹۰ درصد مردم چین از تلاش های دولت این كشور برای كنترل و مدیریت محتوای اینترنت و فضای مجازی رضایت دارند و بالغ بر ۶۳ درصد از آنها هم معتقدند تلاش های دولت تنها به منظور كاهش خطر و سالم سازی فضای اینترنت بوده است.

دولت چین در قبال آزادی بیانی كه فضای باز اینترنت به كاربران و شهروندان چینی می دهد همواره ابراز نگرانی كرده و بنابراین هم اقدام به مسدودسازی، فیلترینگ و سانسور خیلی از شبكه های فعال اجتماعی، وب سایت ها و وبلاگ ها كرده است. ازاین رو دولت چین موتور جست وجوی اختصاصی و شبكه های اجتماعی محلی برای شهروندان خود راه اندازی كرده است تا بتواند بیشترین كنترل را بر فعالیت های كاربران خود داشته باشد. 

1396/10/04
23:54:26
5.0 / ۵
4713
تگهای خبر: اینترنت , سایت , سایبر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مسدودیت ۱۳ هزار وب سایت
نظر شما در مورد مسدودیت ۱۳ هزار وب سایت
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها