با حمایت معاونت علمی رییس جمهوری صورت گرفت

راه اندازی خط تولید صنعتی نانوالیاف ایرانی در چین

راه اندازی خط تولید صنعتی نانوالیاف ایرانی در چین برتریها: تهران- ایرنا- یك شركت دانش بنیان با حمایت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، خط تولید صنعتی نانوالیاف به روش الكتروریسی را در كشور چین راه اندازی كرده است.


به گزارش روز سه شنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، در پی توافقات انجام شده بین یك شركت چینی و شركت فناوران نانومقیاس٬ پنج خط تولید صنعتی نانوالیاف در كشور چین راه اندازی می شود؛ نانوالیاف الكتروریسی شده برای تولید ماسك ها و فیلترهای خودرویی نانویی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
نادر نادری٬ مدیر عامل این شركت دانش بنیان در رابطه با این تفاهم نامه همكاری اظهار داشت: بعد از صادرات موفق خط تولید صنعتی نانوالیاف به روش الكتروریسی به كره جنوبی٬ یك شركت چینی برای خرید این تجهیزات وارد مذاكره شد. بعد از بررسی های چندین ماهه در رابطه با كیفیت تجهیزات تولیدی شركت ما٬ نهایتا خرداد ماه 96 توافقات نهایی برای صادرات پنج خط تولید نانوالیاف به كشور چین به سرانجام رسید. برهمین اساس دو خط تولید صنعتی در ماه های نوامبر و دسامبر سال جاری میلادی در چین نصب و افتتاح شد و 3 خط صنعتی دیگر هم در فواصل دوماهه به كشور چین ارسال می گردد.
وی ادامه داد: بعد از اقدام ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و تأسیس دفتر در كشور چین٬ همكاری های ما با این كشور گسترش چشمگیری پیدا كرد به نحوی كه پیش از این مورد حتی خوشبین ترین افراد هم نمی توانستند صادرات ما به این كشور را پیش بینی كنند. اما با تأسیس دفتر ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی٬ شركت فناوران نانومقیاس توانست با شركت های چینی وارد مذاكره شود كه این مذاكرات منجر به صادرات تجهیزات صنعتی به این كشور شده است. شركت فناوران نانومقیاس مذاكرات دیگری را هم با طرف های آفریقایی انجام داده است و مذاكرات این شركت برای صادرات تجهیزات صنعتی به اندونزی در مراحل نهایی قرار دارد.
وی صادرات را لازمه رشد یك شركت دانست و اضافه كرد: شركت ها اگر بخواهند به یك سود پایدار دست یابند و به رشد خود ادامه دهند باید به فكر صادرات محصولات خود باشند؛ بدین مفهوم كه موفقیت در امر صادرات باعث افزایش حجم تقاضا از یك بازار هشتاد میلیونی به یك بازار هفت میلیاردی می گردد.
نادری مشوق های صادراتی را یكی از مهمترین اقدامات جهت افزایش صادرات خواند و اضافه كرد: مشوق های صادراتی یكی از مهم ترین اقداماتی است كه می تواند برای بهبود شرایط صادرات محصولات دانش بنیان در اختیار شركت ها قرار داده شود و همینطور تاسیس دفاتری جهت عرضه خدمات مشاوره ای و تسهیل برقراری ارتباط با شركت های خارجی هم می تواند به شركت ها برای بهبود وضعیت صادرات محصولاتشان كمك شایانی كند.
علمی**9031**
تنظیم: عادل پازیار ** انتشار: محتشمی پور
برای اطلاع از اخبار متنوع علمی و فناوری، با كانال علمی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
irnaelm@
https: //telegram. me


1396/10/05
19:14:29
5.0 / ۵
4555
تگهای خبر: تولید , دانش , صنعت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد راه اندازی خط تولید صنعتی نانوالیاف ایرانی در چین
نظر شما در مورد راه اندازی خط تولید صنعتی نانوالیاف ایرانی در چین
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها