به شماره های ناشناس خارجی زنگ نزنید

به شماره های ناشناس خارجی زنگ نزنید به گزارش برتریها برای پیشگیری از سوءاستفاده های احتمالی،  در صورت مشاهده تماس ازدست رفته از مبدا شماره های بین المللی ناشناس، از برقراری تماس مجدد با این شماره ها خودداری کنید.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، در سالهای گذشته مشکلی با نام «Wangiri Fraud» یا «Wangiri Scam» برای اپراتورها به وجود آمده است که در آن مهاجم یک سری شماره های ویژه یا پرمیوم (premium) تهیه و از آنها به صورت رندوم به شماره های سراسر دنیا تماس هایی را برقرار و بلافاصله قطع می کند تا یک تماس از دست رفته (Missed Call) در گوشی قربانی مشاهده شود.
شماره های پرمیوم شماره هایی هستند که جهت عرضه سرویس خاصی بوجود آمده اند و هزینه ی تماس با آنها بیش تر از حالت معمولی است. تعداد زیادی از مشترکان تلفن همراه عادت دارند بعد از هر تماس ناموفق، مبادرت به برقراری تماس با فرد تماس گیرنده کنند؛ به علت آن که این تماس ها از سرشماره های بین المللی برقرار می شود، به محض تماس هزینه های سنگینی به مشترک ایرانی تحمیل می شود.
در صورتیکه قربانی به برقراری تماس مجدد (Call Back) با مهاجم اقدام نماید، یک پیام ضبط شده برای وی پخش شده و بدون اینکه فرد متوجه باشد درگیر قبوض بالا می شود؛ اغلب مهاجمان تلاش می کنند با طرح موضوعات جذاب مانند برنده شدن مشتری در لاتاری و غیره قربانی را جهت صحبت بیش تر ترغیب و هزینه بیش تری را به وی تحمیل کنند.
برای پیشگیری از این نوع کلاهبرداری لازم است درصورت مشاهده تماس ازدست رفته (missed call) به کدهای تماس در زمان تماس دقت کنید و در صورتیکه در زمان تماس روی صفحه گوشی به جز کدهای ۰۰۹۸ یا ۹۸+، کد دیگری شماره گیری شد، بلافاصله تماس را قطع کرده و شماره را بررسی کنید.
کاربران باید بعد از کلیک روی لینک ناشناس درصورت برقراری تماس خارجی، تماس را قطع کنند و درصورت احتیاج به کسب اطلاعات و راهنمائی می توانند با مرکز تماس اپراتور خود تماس بگیرند. همینطور اپراتورها اخطار داده اند که به منظور پرهیز از سوءاستفاده های احتمالی، در صورت مشاهده تماس ازدست رفته و یا تماس «تک زنگ» از مبدا شماره های بین المللی ناشناس، از برقراری تماس مجدد با این شماره ها خودداری کنید.
منبع:

1400/01/17
12:23:13
5.0 / ۵
771
تگهای خبر: سرویس , كاربر , گوشی , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد به شماره های ناشناس خارجی زنگ نزنید
نظر شما در مورد به شماره های ناشناس خارجی زنگ نزنید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها