دیپلماسی بازی های دیجیتال منتشر گردید

دیپلماسی بازی های دیجیتال منتشر گردید به گزارش برتریها کتاب «دیپلماسی بازی های دیجیتال: مفهوم شناسی، جایگاه و ارزیابی» نوشته اکبر نصراللهی (رئیس دانشکده علوم اجتماعی، ارتباطات و مطالعات رسانه دانشگاه آزاد اسلامی) و فرزانه شریفی (مدیر انستیتو ملی بازی سازی) منتشر گردید.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، این کتاب در هفت فصل بازی های دیجیتال از واژه شناسی تا تاریخچه، اقتصاد بازی ها و سپس مطالعه تحلیلی بازی های دارای بار ایدئولوژی سیاسی و فرهنگی را شامل می شود و توسط بنیاد ملی بازی های کامپیوتری انتشار یافته است.
در معرفی کتاب «دیپلماسی بازی های دیجیتال» عنوان شده است: این کتاب بعنوان اولین اثر ملی در حوزه مطالعه سیاسی بازی های دیجیتال، ضمن ارائه مبانی نظری و گردآوری کاملی از دیدگاه های پژوهشگران داخلی و بین المللی این زمینه، به تحلیل یکی از مهم ترین بازی های سیاسی جهان یعنی «بازی ندای وظیفه» می پردازد.
این اثر با رویکرد تلفیق دیپلماسی و بازی برای پژوهشگران بعدی به رشته تحریر درآمده است و مولفان آن براین باورند که ظرفیت بازی برای انتقال ایدئولوژی های فرامتنی فرهنگی، دینی و اجتماعی بسیار عمیق و در عین حال گسترده است و باید تهدیدها و فرصت های توامان این رسانه را با هم پذیرفت و از آن برای «بازنمایی مقتدرانه» در مقابل «سوءبازنمایی» استفاده گردد. مولفان همین طور از غفلت و توجه ناکافی مسئولان داخلی از ظرفیت بازی ها در پیگیری اهداف دیپلماتیک انتقاد کرده و گفته اند بازی های دیجیتال در سال قبل میلادی بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار درآمد و ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر بازیکن داشته است.
در قسمتی از مقدمه این کتاب آمده است: جایگاه رسانه بازی به مرحله ای رسیده است که در ایران در کنار ورود «بازی سازی» بعنوان یک رشته فنی به ‏دانشگاه و انستیتو ملی بازی سازی، «مطالعات بازی های دیجیتال» که معطوف به پژوهش و رویکرد انتقادی است، برای ارتقای بینش دانشجویان در این عرصه به‏ دانشگاه راه پیدا کند.
علاقه مندان برای تهیه و مطالعه کتاب «دیپلماسی بازی های دیجیتال» می توانند نسخه الکترونیک آنرا بوسیله فیدیبو دریافت نمایند.
منبع:

1400/01/24
14:21:48
5.0 / ۵
1000
تگهای خبر: اقتصاد , پژوهش , دانش , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد دیپلماسی بازی های دیجیتال منتشر گردید
نظر شما در مورد دیپلماسی بازی های دیجیتال منتشر گردید
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها