ارسال پیامك دستگاههای اجرایی دولت الكترونیكی با چاپار

ارسال پیامك دستگاههای اجرایی دولت الكترونیكی با چاپار به گزارش برتریها مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الکترونیکی از ایجاد و راه اندازی سامانه چاپار و امکان ارسال پیامک به شماره موبایل شهروندان بر مبنای کد ملی اطلاع داد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، این روزها و در شرایطی که به علت انتشار کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و عرضه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند قرار بگیرد.
هرچند به نظر می آید برخی دستگاه ها تمایل چندانی برای یکپارچه کردن خدمات الکترونیکی ندارند، برخی سازمان ها میانه ای با الکترونیکی شدن ندارند، برخی روش خویش را برای عرضه خدمات به صورت الکترونیکی در پیش می گیرند و شاید تنها عده ی معدودی درخواست وزارت ارتباطات برای یکپارچه شدن خدمات را اجابت کنند.
در این راستا مجید فولادیان- مدیرکل دفتر پایش و نظارت بر پیاده سازی دولت الکترونیکی- در مورد نحوه فعالیت سامانه چاپار به ضرورت اهمیت حصول اطمینان از پیامک های ارسالی دستگاههای اجرایی به شهروندان اطلاع داد و بیان نمود: با عنایت به شهروندمدار بودن خیلی از خدمات دولت الکترونیک و احتیاج به وجود تعامل نزدیک میان مردم و دولت، در خدماتی که احتیاج به ارتباط مستقیم با مخاطب دارند، شماره موبایل فرد بعنوان یک کانال ارتباطی مهم مورد استفاده دستگاه مورد نظر قرار می گیرد.
وی افزود: اما مواردی وجود دارد که طی آن دستگاه اجرایی، شماره موبایلی جهت ارسال پیامک از مخاطب مورد نظر ندارد و صرفاً دارای یک کد ملی از اوست و حتی در بعضی موارد با تعداد انبوه سیمکارت های ثبت شده به نام دارنده مواجه می باشد. به منظور کمک به حل این قضیه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مبادرت به راه اندازی سامانه چاپار کرده است.
فولادیان در مورد اهداف سامانه چاپار اظهار داشت: سامانه چاپار این امکان را فراهم می آورد که درصورتیکه دستگاههای اجرایی جهت ارسال پیامک به مردم، یک شماره موبایل مشخص ثبت شده به نام مالک سیمکارت را نداشته باشند و یا تنها اطلاعات کد ملی مخاطب را داشته باشند، بتوانند با استفاده از سامانه چاپار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و وب سرویس آن که قابل بهره برداری در سامانه پیام ایران سازمان فناوری اطلاعات است، ضمن ارائه کد ملی شهروند به تمام شماره موبایل های به نام مخاطب پیامک ارسال نمایند. این طرح قابلیت استفاده در فراخوانی ها و اطلاع رسانی عام و خاص و دیگر کاربردهای حوزه دولت الکترونیکی را دارد.
به گزارش سازمان فناوری اطلاعات، سامانه پیام ایران، سامانه ای است که با هدف ارسال الکترونیکی بدون واسطه اعلان های رسمی دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی کشور به آحاد مردم و موسسات حقوقی که متقاضی دریافت خدمات دولتی و عمومی هستند، توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران بوجود آمده است.
در این سامانه، کارپوشه هر فرد صندوق دریافت و ارسال نامه های اداری و رسمی به صورت الکترونیک به حساب می آید. به عبارت دیگر، سامانه پیام ایران به ایجاد بستری امن و قابل اعتماد بین دستگاههای اجرایی و مردم می پردازد و ارسال تمام اعلانات و مکاتبات دستگاههای اجرایی به سامانه ای واحد و امکان ارسال به صورت متقابل از سوی کاربران را به عهده دارد.

منبع:

1400/02/14
15:39:45
5.0 / ۵
869
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد ارسال پیامك دستگاههای اجرایی دولت الكترونیكی با چاپار
نظر شما در مورد ارسال پیامك دستگاههای اجرایی دولت الكترونیكی با چاپار
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها