در پی گسترش گونه دلتای كرونا

مقررات سفر به تركیه مشكل تر شد

مقررات سفر به تركیه مشكل تر شد برتریها: با گسترش گونه دلتای کرونا، ترکیه ورود مسافر از شش کشور را به حالت تعلیق درآورد و مقررات سفر به این کشور را برای اتباع برخی کشورها مشکل تر کرد.


مهدی عباسی ـ کارشناس گردشگری و تحلیل گر بازار گردشگری ترکیه ـ به ایسنا خبر داد: وزارت کشور ترکیه بخشنامه جدیدی در خصوص جلوگیری از ورود اتباع شش کشور به ترکیه صادر کرده که باتوجه به آن، پروازهای بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال و سریلانکا تا زمان اتخاذ تصمیم های جدید به حالت تعلیق درآمده است.
او با اشاره به اینکه طبق بخشنامه جدید وزارت کشور ترکیه، مقررات سفر از ایران به این کشور هنوز تغییر نکرده است، اضافه کرد: افرادی که از انگلستان، ایران، مصر و سنگاپور وارد می شوند باید حداکثر ۷۲ ساعت پیش از ورود، نتیجه منفی تست پی سی آر خودرا عرضه کنند.
ایشان سپس بیان کرد: وزارت کشور ترکیه در بخشنامه «اقدامات ورود به کشور بعد از اول جولای ۲۰۲۱» از افرادی که از کشورهای دیگری می آیند اما در ۱۴ روز گذشته در بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال و سریلانکا بوده اند، خواسته گزارش تست PCR را با نتیجه منفی عرضه کنند، این افراد بعد از ورود ۱۴ روز در مکان هایی که استانها تعیین می کنند اقامت داشته و قرنطینه می شوند. اگر نتیجه آزمایش پی سی آر در آخر روز چهاردهم قرنطینه منفی باشد، قرنطینه مسافر ورودی تمام می شود. کسانی که نتیجه تست پی سی آر آنها در آخر ۱۴ روز قرنطینه مثبت شود از تاریخ مثبت بودن نتیجه آزمایش وارد اتاق ایزوله شده و باردیگر پس از ۱۴ روز اگر جواب تست پی سی آر منفی شود در آخر روز چهاردهم ایزولاسیون اختتام می یابد.
این کارشناس اضافه کرد: بنابر مقررات جدید سفر به ترکیه، مدت زمان درخواست قرنطینه الزامی برای افرادی که از افغانستان و پاکستان به ترکیه می آیند و کسانی که در ۱۴ روز گذشته در این کشورها بوده اند ۱۰ روز است و اگر تست پی سی آر در آخر هفت روز قرنطینه منفی باشد، برنامه قرنطینه الزامی اختتام می یابد. در صورت مثبت بودن تست پی سی آر مسافر ورودی، وزارت بهداشت مطابق دستورالعمل کووید ۱۹ عمل خواهدنمود.
بگفته او، قرنطینه الزامی برای افرادی که در ۱۴ روز گذشته در بنگلادش، برزیل، آفریقای جنوبی، هند، نپال یا سریلانکا بوده اند یا از افغانستان و پاکستان به ترکیه آمده اند، در خوابگاه های تعیین شده توسط استانداری ها یا در هتلی معین خواهد بود. قرنطینه در هتل ها، هزینه های اقامت و نقل و انتقال این افراد از دروازه های مرزی، و رویه ها و اصول مربوط به آن توسط استانداری ها تعیین و اعلام می شود.
عباسی اظهار داشت: شهروندان کشورهای دیگر که نام آنها در این بخشنامه نیامده است و دست کم ۱۴ روز پیش از ورود به ترکیه از همه دروازه های مرزی (زمینی، هوایی، دریایی و ریلی)، واکسینه شده و یا در شش ماه گذشته به کرونا مبتلا شده و یا ۲۸ روز از ابتلای شان به بیماری کووید ۱۹ گذشته باشد، نیازی به ارائه آزمایش پی سی آر و یا آزمایش آنتی ژن سریع با نتیجه منفی نخواهند داشت و اقدامات قرنطینه ای برای این افراد اعمال نمی گردد. در صورت ارائه نکردن گواهی واکسیناسیون یا اسناد اثبات مبتلاشدن به بیماری در هنگام ورود به ترکیه، گزارش تست پی سی آر با نتیجه منفی حداکثر ۷۲ ساعت پیش از ورود یا ارسال آنتی ژن سریع منفی حداکثر ۴۸ ساعت از زمان ورود این دسته از مسافران کافی است.
او با اشاره به بندهای دیگر این بخشنامه، اظهار نمود: از مسافرانی که از تمام دروازه های مرزی وارد ترکیه می شوند، ممکنست از جانب وزارت بهداشت ترکیه بصورت رندوم، آزمایش پی سی آر گرفته شود. بعد از آزمایش، به این افراد اجازه داده می شود به مقصد نهایی خود بروند. اگر نتایج آزمایش مثبت باشد، مطابق با دستورالعمل کووید ۱۹ وزارت بهداشت ترکیه با آنها رفتار خواهد شد؛ مسافرانی که با این افراد تماس نزدیک داشته باشند به مدت ۱۴ روز در مراکزی که تعیین شده قرنطینه می شوند و در صورت منفی بودن نتایج آزمایش پی سی آر دوران قرنطینه اختتام می یابد. شرایط قرنطینه افرادی که دارای نوع دلتای ویروس کرونا هستند نیز با نتیجه منفی آزمایش پی سی آر در آخر روز چهاردهم خاتمه می یابد.
او اظهار داشت: وزارت کشور ترکیه همین طور برای جلوگیری از تأثیر منفی کرونا بر تجارت خارجی این کشور تصمیم گرفته خدمه کشتی و هواپیما و رانندگان کامیون را از انجام آزمایش پی سی آر و قرنطینه معاف کند.
این کارشناس گردشگری با مرور بندهای دیگر بخشنامه جدید وزارت کشور ترکیه در رابطه با ورود از تمام دروازه های مرزی این کشور (دریایی، ریلی، هوایی و جاده ای) حتی برای شهروندان و ساکنان ترکیه، افزود: کسانی که دست کم ۱۴ روز پیش از ورود به ترکیه واکسینه شده اند و یا در شش ماه گذشته گرفتار بیماری کرونا شده اند و یا ۲۸ روز از نخستین آزمایش مثبت پی سی آر آنها گذشته با ارائه جواب منفی آزمایش پی سی آر حداکثر ۷۲ ساعت پیش از ورود به ترکیه، اجازه ورود خواهند داشت.
او افزود: در این قسمت از بخشنامه تاکید شده مسافرانی که نمی توانند اسناد یا نتایج آزمون مشخص شده را عرضه کنند، مجاز به رفتن به محل سکونت خود بعد از ارائه نتیجه منفی پی سی آر در ورودی های مرزی هستند و افرادی که نتایج آزمایش آنها مثبت شده در محل های پیش بینی شده برای قرنطینه نگهداری خواهند شد.
عباسی اظهار داشت: باتوجه به اینکه شهروندان ترکیه ساکن و یا مقیم خارج از کشور با شروع فصل تابستان قصد مراجعت به شهرهای خود برای مرخصی یا تعطیلات را دارند و اصولا از پایانه های مرزی مشخصی استفاده می نمایند، اگر نتوانند اسناد یا نتایج آزمایش پی سی آر را عرضه کنند، با پر کردن فرم حاوی اطلاعات اساسی خود (از جمله اطلاعات مکان/ آدرس موجود در کشور) از دروازه های مرزی عبور خواهند کرد.
او اضافه کرد: طبق اخبار منتشرشده، شهروندانی که با چنین شرایطی اجازه ورود به کشور را می گیرند در محل اقامت خود تا زمان ارائه نتیجه منفی تست پی سی آر قرنطینه می شوند. ترکیه اعلام نموده در این زمینه تصمیمات لازم توسط فرماندار، بخشدار و افسران اداری مستقر در پایانه های مرزی با همکاری تمام نهادها و سازمان های اجتماعی گرفته می شود.
ترکیه بتازگی با کاهش محدودیت های قرنطینه داخلی در این کشور و گشایش مراکز توریستی، آماده سفر گردشگران بیشتر در فصل تابستان و جبران قسمتی از خسارت های ویروس کرونا بود.
منبع:

1400/04/09
18:55:35
5.0 / ۵
590
تگهای خبر: هارد , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مقررات سفر به تركیه مشكل تر شد
نظر شما در مورد مقررات سفر به تركیه مشكل تر شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها