عقب نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی

عقب نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی به گزارش برتریها شرکت آمازون برای اینکه به محصولات مرجوعی به فروشگاه اینترنتی این شرکت یا کالاهای فروش نرفته فرصت حیات باردیگر ای دهد، دو برنامه را به اجرا گذاشت.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، فروشگاه اینترنتی آمازون در یک پست وبلاگ اعلام نمود این برنامه ها به ایجاد یک اقتصاد چرخشی کمک خواهند کرد.

برنامه های آمازون کمتر از دو ماه بعد از گزارش شبکه ITV رونمایی شده اند. این شبکه انگلیسی گزارش کرده بود چطور آمازون هر سال میلیون ها کالای فروش نرفته شامل تلویزیونهای هوشمند، لپ تاپ و سشوار را در یکی از ۲۴ انبارش در انگلیس نابود می کند. به دنبال پخش این گزارش، آمازون به شدت هدف انتقاد قانونگذاران و مدافعان محیط زیست انگلیس قرار گرفت و حتی بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور وعده داد به این اتهامات رسیدگی می کند. سازمان صلح سبز در پست وبلاگی در ۲۸ ژوئن اعلام نمود تحقیقات ITV نشان داد آمازون بر اساس یک مدل اقتصادی بنا شده بر طمع و سرعت عمل می کند. این گروه هزینه انسانی و محیط زیستی اسراف آمازون را سرسام آور خواند.

آمازون در واکنش به این انتقادات اعلام نمود در جهت هدف صفر کردن امحای کالاهای مانده تلاش می کند و هم اکنون هیچ کالایی به محل دفن زباله ها در انگلیس فرستاده نشده است.

اولین برنامه آمازون به فروشندگان در پلت فرم این شرکت اجازه می دهد کالاهای مرجوعی را تحت عنوان کالاهای دست دوم بفروشند. تحت این برنامه، کالاهای مرجوعی به صورت خودکار به آمازون برای ارزیابی پس فرستاده می شوند. به محض دریافت کالا، آمازون مشخص می کند که آیا کالا در حد نو است، استفاده شده خیلی خوب، استفاده شده خوب یا استفاده شده قابل قبول است. سپس فروشندگان بر اساس وضعیت کالا، قیمتی برای آن تعیین می کنند.

آمازون اعلام نمود این برنامه در انگلیس به اجرا درآمده اما تا آخر سال به آمریکا توسعه پیدا خواهد نمود. همینطور این برنامه در آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا تا اوایل سال ۲۰۲۲ اجرا خواهد شد.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، برنامه دوم آمازون به فروشندگان اجازه می دهد از کانال عمده فروشی مجدد و فناوری آمازون برای جبران بخشی از هزینه موجودی، از کالاهای مرجوعی و اضافه انبار استفاده کنند. این برنامه در آمریکا، آلمان، فرانسه، ایتالیا و اسپانیا فعال بوده و در انگلیس از اوت به اجرا گذاشته می شود.
1400/05/15
13:10:51
5.0 / ۵
540
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد عقب نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی
نظر شما در مورد عقب نشینی آمازون از امحای کالاهای مرجوعی
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها