نتایج یك نظرسنجی:

یورو ترک: اغلب اروپایی ها موافق اجرای طرح گواهی دیجیتال کووید19 هستند

یورو ترک: اغلب اروپایی ها موافق اجرای طرح گواهی دیجیتال کووید19 هستند نتایج نظرسنجی اخیر موسسه یوگو نشان داده است که طرح گواهی دیجیتال کووید ۱۹ اتحادیه اروپا در کشورهای اروپایی سبب ایجاد آرامش خاطر نسبی در میان مردم این کشورها در هنگام سفر شده است.


به گزارش برتریها به نقل از ایرنا در گزارش موسسه آمده است: این طرح از حامیان بسیاری در داخل و خارج اتحادیه اروپا برخوردار می باشد طرحی که بیشترین طرفداران آنرا مردم اسپانیا (۷۹ درصد) و کمترین آنرا مردم فرانسه (۵۵ درصد) تشکیل می دهد.
با وجود این که اغلب بریتانیایی ها موافق این طرح هستند ولی به علت این که صدور این گواهی شامل قانون محل تولد و نوع واکسن تزریقی می باشد، هم اکنون مردم این کشور از این طرح محروم هستند البته رایزنی هایی برای بهره مندی از این طرح در جریان است.
یافته های نظرسنجی اخیر «یوگو یورو تِرک» نشان داده است که اکثریت مردم در سرتاسر هفت کشور اروپایی از طرح گواهی دیجیتال کووید۱۹ به منظور داشتن سفری ایمن تا آخر کامل این همه گیری حمایت می کنند.
همچنین این گواهی در حکم پاسپورت واکسن می باشد و به مسافران این امکان را می دهد تا آنها بتوانند داشتن حداقل یکی از این شرایط را ثابت کنند: ۱- واکسینه شدن در مقابل کرونا ۲-داشتن تست منفی کرونا ۳- بهبودی کامل بعد از مبتلا شدن به این بیماری.
بنا بر این گزارش، تمام شهروندانی که به صورت قانونی در کشورهایی که این گواهی را به رسمیت می شناسند زندگی می کنند (تمام اعضای اتحادیه اروپا، سوییس، ایسلند، نروژ و لیختن اشتاین) حائز شرایط این طرح هستند.
همچنین اتباع اتحادیه اروپا که خارج از کشورهای این اتحادیه واکسینه شده اند با عنایت به کشوری که در آن متولد و بزرگ شده اند، امکان دارد امکان استفاده از این گواهی را داشته باشند و این در شرایطی است که علیرغم حمایت ۶۸ درصدی و قابل توجه بریتانیایی ها، آنها حائز شرایط استفاده از این گواهی نمی باشند. البته مذاکراتی بین بریتانیا و دولت های اتحادیه اروپا به امید دستیابی به توافق در زمینه بهره مندی از گواهی معادل انگلیسی در جریان است و این بدان مفهوم است که گذرنامه کووید ۱۹ خدمات بهداشتی ملی بریتانیا به رسمیت شناخته شود و برای سفر بین بریتانیا و کشورهای عضو اتحادیه اروپا منعی نباشد.
**طرفداران این طرح به منظور معرفی آن زیاد هستند اما اسپانیایی ها بیشترین حامیان طرح «نیاز به گواهی کووید ۱۹ برای سفر به سراسر اروپا» هستند
نتایج در کشورهای نظرسنجی شده نشان داده است که باوجود آمار بالای طرفداران این طرح، هیچ کدام از مردمان این کشورها به اندازه اسپانیایی ها (۷۹ درصد) از این سیاست حمایت نمی کنند و در مقابل فرانسوی ها با حمایت ۵۵ درصدی از پایین ترین میزان تمایل به استفاده از این طرح برخوردار می باشند جایی که بیشتر از یک سوم (۳۵ درصد) مردم آن با الزامی شدن گواهی برای سفر به کشورهای اتحادیه اروپا مخالف هستند.


** به کمک این طرح خیلی از مردم کشورهای عضو اتحادیه اروپا به هنگام سفر احساس امنیت بیشتری خواهند داشت
آیا استفاده از گواهی کووید ۱۹ به مسافران اروپایی احساس امنیت بیشتری خواهد داد؟
یافته های نظرسنجی موسسه یوگو نشان داده است که به غیر از بحث حمایت، این طرح کمک می نماید تا مردم این کشورها در هنگام سفر احساس امنیت داشته باشند، چنانکه ۶۳ درصد اسپانیایی ها و ۵۱ درصد ایتالیایی ها معتقدند که به علت اجبار استفاده از گواهی کووید ۱۹، در زمان سفر احساس امنیت بیشتری دارند و در مقابل تنها سه از هر ده نفر آلمانی ها (۲۹ درصد) موافق این مورد می باشند.


** اختلاف نظرها بر ضرورت مجوز واکسن «آژانس دارویی اروپا» به منظور حائز شرایط بودن استفاده از طرح
با توجه به این که ۶۰ درصد مردم کشورهای عضو اتحادیه اروپا نخستین دوز واکسن کرونا را دریافت نمودند، اکثریت آنها امیدوارند که بر مبنای وضعیت واکسیناسیون خود حائز شرایط دریافت گواهی دیجیتال کووید ۱۹ باشند، با اینکه تنها واکسن هایی که از آژانس دارویی اروپا مجوز گرفتند شامل دریافت این گواهی می شوند.
همچنین قابل ذکر است افرادی که واکسن اسپوتنیک (در کشورهایی مانند مجارستان و اسلوکی تزریق شد) و یا دوزهای واکسن آسترازینکای تولید کشور هند را تزریق کردند (که به صورت بالقوه مشکل شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا است که در کشور انگلیس واکسینه شده اند) از این قانون مستثنی می باشند.
** آیا واکسن های کووید ۱۹ که توسط آژانس دارویی اروپا تایید نشده اند حائز شرایط دریافت گواهی دیجیتال می باشند؟
به گزارش این موسسه حامیان این طرح نظرات متفاوتی در مورد حائز شرایط بودن افرادی که واکسن های تایید نشده آژانس دارویی اروپا را دریافت نمودند، دارند.
در میان این طرفداران، ایتالیایی با بیشترین آمار (۵۶ درصد) معتقدند که این گواهی باید شامل این افراد هم بشود ولی اغلب حامیان دانمارکی، سوئدی و بریتانیایی مخالف این دیدگاه هستند و تنها یک چهارم مردمان این کشورها (۲۷درصد در دانمارک و سوئد و ۲۴درصد در بریتانیا) موافق می باشند.


** کمتر از یک سوم از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعتقاد دارند که این طرح باید تا آخر سال ۲۰۲۱ میلادی آخر یابد
نظرسنجی های انجام شده از حامیان اروپایی این طرح نشان داده است که کمتر از یک از هر دو نفر این افراد معتقدند که این محدودیت ففط تا آخر تابستان ۲۰۲۱ میلادی باید ادامه داشته باشد.
** اجرای سیستم گواهی دیجیتال کووید ۱۹ در سرتاسر اروپا تا چه زمانی باید اعمال گردد؟
اکثر مردم کشورهای نظرسنجی شده با ادامه این طرح تا آخر سال ۲۰۲۲ میلادی موافق هستند و تنها کمتر از یک سوم از شرکت کنندگان اعتقاد دارند که این محدودیت فقط تا آخر سال جاری اعمال گردد.
همچنین در بین حامیان دانمارکی، موافقان آخر اجرای این طرح تا آخر سال جاری و موافقان ادامه آن تا آخر سال ۲۰۲۲ میلادی با آمار یکسان (۳۰ درصدی) در کنار یکدیگر قرار دارند و این در شرایطی است که بیشتر از یک سوم طرفداران اسپانیایی موافق ادامه آن تا آخر سال ۲۰۲۲ میلادی هستند.
https: //yougov.co.uk/topics/politics/articles-reports/۲۰۲۱/۰۷/۰۸/-majority-support-eu-digital-covid-certificate


منبع:

1400/05/17
16:05:05
5.0 / 5
295
تگهای خبر: آژانس , تولید , خدمات , دیجیتال
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها