مدیرعامل شركت مخابرات ایران اعلام كرد

اتصال ۴۵ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات

اتصال ۴۵ هزار مدرسه به شبکه ملی اطلاعات مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با اشاره به اینکه در یک سال و نیم اخیر ۶۴ درصد کل مدارس به شبکه ملی اطلاعات متصل شده اند، اظهار داشت: جمع کل مدارس ابلاغی به شرکت مخابرات ایران ۸۱ هزار و ۵۹۰ مدرسه بوده که تا مرداد سال جاری ۴۵ هزار و ۳۶۷ مدرسه از مزایای اتصال به شبکه ملی اطلاعات از راه ارتباطات ثابت یا سیار بهره مند شده اند.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، هوشمندسازی مدارس برای نخستین بار در ماده ۶۸ سند ششم توسعه مورد بررسی قرار گرفت و به وزارت ارتباطات و آموزش و پرورش تکلیف شد. لایه زیرساخت این هوشمندسازی بر عهده وزارت ارتباطات بود که موظف شده بود تا آخر سال ۱۳۹۸، مدارس را به شبکه ملی اطلاعات متصل کند اما به قول محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت دوازدهم- به علت موانعی در تأمین تجهیزات با چند ماه تاخیر انجام شد و کار اتصال پرسرعت و مجانی همه مدارس کشور به شبکه ی ملی اطلاعات شهریور سال قبل به پایان رسید.
مبحث دوم، لایه خدمات مدرسه هوشمند شامل آموزش هوشمند، مکانیزم حضور و غیاب و ارزیابی دانش آموزان است که باید در این فرآیندها مدیریت شود که این مسئولیت به بخش خصوصی و استارت آپ ها سپرده شد. در بخش تجهیزات هم مدارس باید به تجهیزات همچون کامپیوتر و برد مجهز شود، امکاناتی که ظرفیت استفاده از فناوری را در مدارس فراهم می آورد.
در این راستا به نقل از شرکت مخابرات ایران، مجید سلطانی - مدیرعامل شرکت مخابرات ایران - با اشاره به اینکه نهایی شدن بخش اعظم اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات شروع شده است، اظهار داشت: در یک سال و نیم اخیر ۶۴ درصد کل مدارس را به صورت کامل به شبکه ملی اطلاعات متصل کردیم. جمع کل مدارس ابلاغی به شرکت مخابرات ایران برای کل طرح، ۸۱ هزار و ۵۹۰ مدرسه بوده است که با تلاش مجموعه مخابرات تا مرداد ۱۴۰۰، تعداد ۴۵ هزار و ۳۶۷ مدرسه از مزایای اتصال به شبکه ملی اطلاعات از راه ارتباطات ثابت یا سیار بهره مند شده اند.
وی خاطرنشان کرد: در این زمان ۳۳ هزار و ۳۰۷ مدرسه از امکان تغییر سرویس موجود به "سرویس مدارس" که یک سرویس ویژه با امکانات مناسب برای مدارس است، بهره برده و تغییر سرویس داده اند و مدارس و دانش آموزان از سال تحصیلی جدید با شرایط بهتری می توانند از این امکانات استفاده کنند. ۱۲ هزار و ۶۰ مدرسه، هیچ سرویسی برای ارتباط با شبکه ملی اطلاعات نداشتند که از سرویس جدید همراه با مودم و در بعضی مدارس به همراه تلفن ثابت برخوردار شده اند.
مدیرعامل شرکت مخابرات ایران با تشریح مزایای ارتباطات قوی تر و اتصال کامل مدارس به شبکه ملی اطلاعات تصریح کرد: تکمیل ارتباط ۳۶ درصد باقی مانده مدارس با سرعت کافی در حال انجام می باشد و در ۱۷ استان پروژه ملی اتصال مدارس تکمیل شده و در ۱۴ استان باقی مانده هم با سرعت مناسبی درحال تکمیل و نهایی شدن است.
سلطانی اضافه کرد: از مجموع ۸۱ هزار و ۵۹۰ مدرسه ابلاغی که ابلاغ گردیده، ارتباط ۶۴ درصد آنها به صورت کامل تمام شده و ۴۰ هزار و ۴۹۰ مدرسه شهری و تعداد ۴۱ هزار و ۱۰۱ مدرسه روستایی در برنامه است که با زیر پوشش قرار گرفتن تدریجی تمام این مدارس، تحولی مهم در دسترسی دانش آموزان به شبکه ملی اطلاعات در اقصی نقاط کشور ایجاد می شود.1400/05/23
21:59:05
5.0 / 5
323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها