حساب های جی میل دولت افغانستان قفل شد

حساب های جی میل دولت افغانستان قفل شد برتریها: گوگل حساب های ایمیل متعلق به دولت افغانستان را در پی افتادن کنترل این کشور به دست طالبان، قفل کرد.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، این خبر همزمان با افزایش نگرانیها نسبت به برخورد طالبان با افرادی که با دولت آمریکا همکاری کرده اند، انتشار یافته است. این گروه قول داده است همه را عفو کند اما گزارشها از افغانستان این وعده ها را مورد تردید قرار می دهد.

گوگل در اطلاعیه ای به رویترز به شکل روشن قفل شدن برخی از حساب های متعلق به دولت افغانستان را تایید نکرد اما اعلام نمود همزمان با رصد اوضاع افغانستان، اقدامات موقتی بکار بسته تا امنیت حساب های مربوط را تضمین کند.

منبع آگاهی که به رویترز درباره قفل شدن حساب های دولت افغانستان آگاهی داده بود یک کارمند دولت سابق بود. وی اظهار داشت: طالبان ماه گذشته از وی خواست اطلاعات موجود در سرورهای سازمانش را ذخیره کند.

این کارمند سابق که حالا مخفی شده است، اظهار داشت: اگر آنچه آنها می خواستند انجام می دادم در این صورت آنها به اطلاعات و ارتباطات رسمی مدیریت قبلی وزارتخانه دسترسی پیدا می کردند.

وب سایت اینترسپت ماه گذشته گزارش کرد دستگاههای بیومتریک متعلق به ارتش آمریکا به دست طالبان افتاده است که می تواند از آنها برای شناسایی افغانهایی که با آمریکا همکاری کرده بودند استفاده نماید.

مقامات به نیویورک تایمز گفته اند در زمان تصرف افغانستان، هزاران فایل محرمانه و لیست حقوق بگیران دولت افغانستان به دست طالبان افتاده که وضعیت شهروندانی که برای مقابله با طالبان فعالیت نموده بودند را پیچیده می کند. با وجود وعده های طالبان، منابع آگاه به تایمز گفتند گزارشهایی از بازداشت، مفقودی و همین طور اعدام وجود داشته است. یک مقام سابق افغان به این نشریه اظهار داشت: از وقتی که طالبان نیمه شب به در خانه وی آمده اند، پنهان شده است.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، گزارشهای دیگر حاکی از آنست که طالبان با مراجعه خانه به خانه، به دنبال کسانی می گردد که با غرب همکاری کرده اند.

منبع:

1400/06/14
09:47:25
5.0 / ۵
440
تگهای خبر: سایت , گوگل , وب سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد حساب های جی میل دولت افغانستان قفل شد
نظر شما در مورد حساب های جی میل دولت افغانستان قفل شد
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها