شرایط جدید پست کتاب

شرایط جدید پست کتاب مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران درباره شرایط جدید پست کتاب اظهار داشت: مبلغ پرداختی اعضای سامانه پست کتاب افزوده شده اما حمایت یارانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان باقی است.


به گزارش برتریها به نقل از روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، علی رمضانی درمورد شرایط جدید پست کتاب اظهار نمود: با عنایت به تغییر شرایط تمدید قرارداد درخلال خانه کتاب و ادبیات ایران و شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران مبلغ پرداختی اعضای سامانه پست کتاب افزوده شده اما حمایت یارانه ای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنان باقی است.
وی در ادامه بیان نمود: در شرایط جدید، شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران تخفیف را در سرویس سفارشی از ۲۵ درصد به ۱۰ درصد و در سرویس پیشتاز از ۳۰ درصد به ۲۵ درصد کاهش داده است. همینطور مطابق اظهار مسؤلان شرکت پست، سرویس سفارشی عملا از خدمات حذف شده بود و تنها برای سامانه «پست کتاب» عرضه می شود.
مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران ضمن اشاره به انتخابی شدن هزینه جمع آوری مرسولات در قرارداد جدید بیان نمود: به این مفهوم که اگر بسته به دفاتر پستی تحویل داده شود مبلغی دریافت نمی گردد و اگر درخواست جمع آوری اعلام گردد هزینه مربوطه به دو صورت محاسبه می شود؛ ابتدا در چارچوب اشتراک ماهانه به مبلغ ۳.۰۰۰.۰۰۰ ریال و دیگری به صورت جمع آوری تکی و با مبلغ ۸۰.۰۰۰ ریال.
رمضانی با بیان اینکه ظرف دو یا سه هفته آینده سرویسهای مذکور در سامانه های پست کتاب فعال خواهد شد، اظهار نمود: باجه های تحویل بسته های پستی که پیش از این محدود به مراکز مناطق بود حالا به دفاتر پستی منتخب توسعه پیدا کرده و تعداد مراکز دریافت کننده بسته های پستی افزایش پیدا کرده است.
وی در ادامه مطرح کرد: شرکت ملی پست جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود که به تازگی برای ارسال کالا در سفارش ها، ۲۵ درصد اضافه مبلغ بابت بسته بندی «پاکت» دریافت می کند که این اضافه مبلغ از کتاب و بسته های سامانه پست کتاب دریافت نخواهد شد.
علی رمضانی در انتها اظهار داشت: در شرایط جدید، قیمت تمام شده سرویس سفارشی یک بسته کتاب «دو کیلویی» برای مشتری عادی ۱۱۳ هزار ریال و قیمت تمام شده پست پیشتاز برای مشتری عادی ۱۶۱ هزار ریال خواهد بود. در حالیکه مبلغ پرداختی ناشران در پست کتاب با شرایط قرارداد جدید ۷۰ هزار ریال است. بر این اساس خانه کتاب و ادبیات ایران حدود ۴۰ درصد از مبلغ پست سفارشی تا دو کیلو را پرداخت می کند.1400/09/03
21:39:13
5.0 / 5
275
تگهای خبر: خدمات , سرویس , شركت , مشتری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها