هشداری که باید جدی گرفت افزایش تمایل به تهیه سلاح

هشداری که باید جدی گرفت افزایش تمایل به تهیه سلاح گروگانگیری امروز در استان ایلام که به کشته شدن سه نفر و مجروح شدن تعدادی و خودکشی فرد گروگانگیر منتهی شد، نشان از واقعیت دیگری داد که آبان ماه سال گذشته، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز به آن اشاره کرده بود؛ افزایش حجم سلاح های موجود دراختیار مردم.


براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، حوالی ساعت ۱۰ بامداد امروز در سازمان اموال و املاک بنیاد مستضعفان ایلام، شخصی مبادرت به گروگانگیری کرد که گفته می شود وی از نیروهای سابق این مجموعه بوده که اخراج شده است. نیروهای امنیتی و نوپو (یگان ویژه) به سرعت خودرا به محل رساندند اما شنیده شدن صدای تیراندازی و بررسی ها نشان داد چهار نفر کشته و تعدادی نیز مجروح شدند.
این ماجرا، ما را به ۱۸ آبان ۱۴۰۰ می برد، روزی که سردار «حسین رحیمی» فرمانده انتظامی تهران بزرگ در جریان بازدید خبرنگاران از دستاوردهای طرح اقتدار اظهار داشت: حجم سلاح های موجود در اختیار مردم بالا رفته و دراین زمینه گزارشی به مسئولان و دستگاه های مربوطه اعلام کردیم.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش جدی تر مجازات افراد در رابطه با انواع سلاح اشاره کرد: چنین موضوعی در پایتخت می تواند شائبه امنیتی هم داشته باشد و بطور قطع تاثیر امنیتی هم خواهد داشت.
اهمیت و حساسیت موضوعی که سرداررحیمی به آن اشاره نمود سبب شد تا همان زمان به سرعت از طرف رسانه های داخلی و خارجی بازتاب پیدا کند.
با توجه به رخدادهای مختلف درباره استفاده از سلاح توسط افراد در شهرهای مختلف، گروه پژوهش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) برای پی بردن به چرایی و علل افزایش خرید و تهیه سلاح از طرف مردم و نتایج امنیتی و اجتماعی آن، بهمن ماه سال قبل موضوع را با جامعه شناسان، روان شناسان و لطمه شناسان (دکتر «امان الله قرایی مقدم» جامعه شناس و استاد دانشگاه، دکتر «اصغر کیهان نیا» روان شناس، دکتر «مجید ابهری» لطمه شناس و رفتارشناس اجتماعی، دکتر «حسین حجت پناه» جامعه شناس و دکتر «عالیه شکربیگی» جامعه شناس) در بین گذاشت و دیدگاه ها و نظرهای آنان را در این خصوص جویا شد.
خلاصه بولتن تهیه شده دراین زمینه با عنوان «چرایی تمایل به خرید سلاح؛ ریشه ها و پیامدها» را که بهمن ماه پارینه انتشار یافت، اینجا بخوانید.


1401/02/31
21:33:43
5.0 / ۵
193
تگهای خبر: پایتخت , پژوهش , خرید , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هشداری که باید جدی گرفت افزایش تمایل به تهیه سلاح
نظر شما در مورد هشداری که باید جدی گرفت افزایش تمایل به تهیه سلاح
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها