تهدید به ترور نخاله مصداق تروریسم دولتی تل آویو

تهدید به ترور نخاله مصداق تروریسم دولتی تل آویو برتریها: بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی یک هفته بعد از قبول ترک مخاصمه ملتمسانه با جنبش جهاد اسلامی فلسطین و نفس راحت کشیدن از ترس موشک های مقاومت، زیاد نخاله دبیر کل این جنبش را به ترور در داخل و خارج از فلسطین اشغالی تهدید کرد.


وی درمصاحبه با شبکه «کان ۱۱» این رژیم که بتازگی در بعضی پایگاه های خبری نیز بازتاب یافته، با تهدید مستقیم نخاله افزود که هیچ تضمینی برای وی وجود ندارد و هیچ جایی برای نخاله امن نیست.
بازداشت شیخ بسام السعدی در جنین از اعضای ارشد جهاد اسلامی توسط رژیم صهیونیستی و عدم آزادی وی به دنبال درخواست این جنبش منجر به درگیری سه روزه بین دو طرف طی روزهای ۱۴ تا ۱۶ مرداد ماه شد و باتوجه به عدم شناخت دقیقی که این رژیم از قدرت جهاد اسلامی داشت به دنبال شلیک بیش از یک هزار فروند موشک به سمت اهداف مختلف در فلسطین اشغالی همچون فرودگاه تل آویو مجبور به التماس برای برقراری ترک مخاصمه با وساطت مصر و قطر شد.
اکنون مقام های رژیم صهیونیستی به خاطر آرامشی که در مناطق صهیونیست نشین و خروج آنان از پناهگاه ها فراهم گشته است، بار دیگر از درگیری اخیر مانند درگیری های شکست خورده گذشته درس عبرت نگرفته و مقام ها و مسئولان گروههای مقاومت را تهدید به ترور می کنند.


این تهدید در حالی صورت می گیرد که مقام های رژیم صهیونیستی با بهره گیری از ابزار رسانه ای خود در غرب و اندیشکده های آمریکایی و اروپایی تلاش دارند تا وانمود کنند که قدرت جهاد اسلامی را با حملات سنگین در جریان درگیری های سه روزه از بین برده و پیروز این درگیری ها بوده اند. در صورتیکه تهدید مزبور را می توان بیان کننده شکست در نظر گرفت و اگر تل آویو در این درگیری از پیروزی صحبت می کند باید به این باور رسید که این مساله بیشتر تداعی کننده فرار به جلو و بهره برداری های داخلی و خارجی برای حل مشکلات خود است.
در جریان این درگیری ها به خاطر بمباران هوایی و توپخانه ای رژیم صهیونیستی دست کم ۴۵ نفر همچون ۱۵ کودک و ۲ زن فلسطینی شهید و بیش از ۳۶۰ نفر دیگر همچون ۹۶ کودک، ۳۰ زن و ۱۲ نفر سالخورده زخمی شدند.
اکنون این سوال مطرح است که چرا یک هفته بعد از برقراری ترک مخاصمه بین رژیم صهیونیستی و جهاد اسلامی یک مقام نظامی این رژیم مبادرت به تهدید دبیر کل آن جنبش می کند؟
چنین بنظر می رسد که مقام های این رژیم از ضربات وارده از طرف این جنبش که برای آنان دور از انتظار بوده، شوکه شده و به خاطر خشم ناشی از این شکست با وجود انواع حمایت های غربی و برخورداری از وسایل و تجهیزات جاسوسی و استراق سمع تلاش دارند تا به هر طریقی حیثیت نظامی و سیاسی از دست رفته خودرا در مقابل مقاومت بی مثال یک گروه مقاومت در داخل فلسطین احیا کنند ولی به برخی زوایای چنین اقدامی توجه ندارند.
باید اظهار داشت که چنین تهدیداتی که مسبوق به سابقه در میان مقام های رژیم صهیونیستی از بدو تشکیل آن دارد، به خاطر بی اطلاعی و یا تظاهر به جهل این مقام ها صورت می گیرد، چونکه مسئولان و فرماندهان گروه ها و جنبش های مقاومت از روز اول ورود به چنین تشکل هایی راه خودرا که همان شهادت است، انتخاب نموده و این انتخاب برمبنای ایمان و عقیده برای آزادی سرزمین خود از دست اشغالگران و مبارزه با ظلم و ستم صورت می گیرد و تهدید این چنین افراد خنده دار است.
در دیگر سو درباب این تهدید که از آن به عنوان تروریسم دولتی تحت حمایت غرب می توان یاد کرد، باید تبعات آنرا برای مقام های این رژیم با وجود علم و اطلاع از آن یادآورشد.
واضح است که وقتی بازداشت یک عضو ارشد جهاد اسلامی و یا هر یک از گروههای فعال در جریان مقاومت اسلامی در فلسطین منجر به چنین درگیری هایی می شود، بدون شک ترور یکی از رهبران آنها و آن هم نخاله به عنوان یکی از گروههای مطرح در صحنه فلسطین بمراتب تبعات و زیان های زیاد و غیرقابل پیش بینی برای تل آویو به دنبال خواهد داشت.
باید در نظر داشت که چنین تروری اگر از زاویه تنگ نگاه تل آویو برای نابودی گروههای مقاومت صورت می گیرد، از زوایه نگاه مقاومت منجر به خروج جهاد اسلامی از مسیر مبارزه با رژیم صهیونیستی نخواهد شد چونکه قبل از این نیز خیلی از رهبران گروههای مبارز در فلسطین، لبنان، سوریه و دیگر کشورها از طرف سازمان های جاسوسی این رژیم بصورت های مستقیم و غیرمستقیم و حتی بیولوژیکی ترور شده اند ولی روند مقاومت هر روز گسترده تر از قبل به مسیر خود ادامه داده و الان این رژیم را در وضعیت دشواری قرار داده است.
بدون شک انتقام این تهدید در صورت عملی شدن از طرف جهاد اسلامی از مقام های رژیم صهیونیستی گرفته خواهد شد و بررسی روند ترورهای قبلی رهبران مقاومت و عملیات شهادت طلبانه در قلب فلسطین اشغالی چنین موضوعی را برای مقام های مزبور روشن کرده و این مورد نیز خارج از روند گذشته نیست و امروز گروههای مقاومت بمراتب قویتر از گذشته هستند و ممکنست انتقام آنان نیز بمراتب سنگین تر و مشکل تر از قبل باشد.
از سوی دیگر مبادرت به عملی کردن چنین تهدیدی اگر در خارج از فلسطین و برای مثال در لبنان و یا کشور دیگری صورت گیرد، می تواند تبعاتی را از نظر اقدام متقابل و حقوق بین الملل برای رژیم صهیونیستی به همراه داشته باشد.
سید حسن نصرالله در جریان سخنرانی خود به مناسبت عاشورا درباب مبادرت به ترور هر یک از رهبران و مقام های مقاومت فلسطین در لبنان به مقام های این رژیم هشدار داده است.


سخنان و مواضع وی که به خاطر عملگرا بودن به دقت از طرف مقام های صهیونیستی پیگیری و رعایت می شود، تاکید دارد، «به دشمن می گوییم که هرگونه حمله به انسان ها در لبنان بدون مجازات و بی پاسخ نخواهد ماند.»
اگر چنین اقدامی در کشور دیگری غیر از لبنان نیز صورت گیرد باتوجه به میهمان بودن مقام های فلسطینی می تواند با برخوردها و تبعات متفاوت از نظر حقوقی، سیاسی و حتی نظامی برای رژیم صهیونیستی همراه باشد و علاوه بر این همه بافته های مدعیان غربی را در باره مقابله با اقدامات تروریستی در مناطق مختلف جهان زیر سوال ببرد.
عبدالباری عطوان سردبیر روزنامه رأی الیوم در این خصوص با انتشار گزارشی تاکید کرد، تهدید گانتس در خصوص انتقال نبرد ترور مبارزان فلسطینی به خارج از سرزمین های اشغالی، نقض تمامی خطوط قرمز و تهدیدی برای بی ثبات کردن امنیت و ثبات خیلی از پایتخت ها و شهرهای جهان است که می تواند صحنه این عملیات ها در آینده قابل پیش بینی باشد. ما که مراحل مختلف این جنگ ها را در سالهای دهه هفتاد و هشتاد قرن گذشته در اروپا تجربه کرده ایم، می دانیم که چه می گوییم و جزییات آن در کتب تاریخی ثبت شده است.


وی اضافه کرد: به اختصار می گوییم که جنگ ترورهای آمریکایی - اسرائیلی در فلسطین اشغالی، عراق، ایران، سوریه، یمن و لیبی نتایج معکوس نظامی، سیاسی و اقتصادی خواهد داشت، علاوه بر اینکه نقاب از چهره زشت آتش افروزان یا کسانی که از آن حمایت و به آن تحریک می کنندو به درگیری دامن می زنند، خواهد زدود.
فرجام سخن اینکه برداشت اول از چنین تهدیدهایی این است که به خاطر فشار شکست ها بر مقام های رژیم صهیونیستی است و اگر غیر از این باشد که نیست باید گفت در صورت هرگونه اقدامات بی تدبیرانه تل آویو در این ارتباط تبعات آن می تواند غیرقابل پیش بینی باشد.

1401/05/25
20:44:50
5.0 / ۵
203
تگهای خبر: اقتصاد , پایتخت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد تهدید به ترور نخاله مصداق تروریسم دولتی تل آویو
نظر شما در مورد تهدید به ترور نخاله مصداق تروریسم دولتی تل آویو
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها