هشدار زلزله در اندروید گوگل چگونه فعال می شود؟

هشدار زلزله در اندروید گوگل چگونه فعال می شود؟ برتریها: برتریها: حدود دو ماه پیش زلزله ای به قدرت 5.1 ریشتر نزدیک سن خوزه کالیفرنیا به وقوع پیوست اما ساکنان منطقه خلیج سانفرانسیسکو قبل از وقوع این زمین لرزه، از آن باخبر شده بودند.به گزارش برتریها به نقل از دیجیتال ترندز، خیلی از کاربران اندروید در توییتر اعلام نمودند قبل از کاربران iOS، هشدار زلزله را دریافت کرده اند که موضوع قابل توجهی شمرده می شود.

گوگل در سال ۲۰۲۰ با همکاری سازمان زمین شناسی آمریکا و دفتر خدمات اضطراری فرماندار کالیفرنیا، طراحی سیستمی را شروع کرد که هشدار زلزله را به ساکنان کالیفرنیا که تلفن اندرویدی دارد، ارسال می کند. این سیستم با بهره گیری از سیستم هشدار ShakeAlert طراحی شده که به تلفنهای اندرویدی اجازه می دهد با شناسایی زلزله، به دستگاههای لرزه نگار کوچکی تبدیل گشته و چند ثانیه قبل از وقوع زمین لرزه، به کاربران هشدار داده و به آنها فرصت بدهند در مکان امنی پناه بگیرند.

پس از اینکه کاربران اندروید گزارش کردند هشدار زلزله را پنج تا ۱۰ ثانیه قبل از شروع زمین لرزه دریافت نمودند، معلوم شد سیستم هشدار زلزله گوگل نسبتا موفق از آب درآمده است. دیوید برک، نایب رییس مهندسی گوگل در توییتر یک تصویر متحرک از منطقه خلیج سانفرانسیسکو را ارسال کرد که نشان می داد تلفنهای اندرویدی قبل از زلزله، روشن شده اند.

کاربران اندروید که در کشور یا منطقه زلزله خیز مانند کالیفرنیا، ژاپن، هائیتی یا حتی فیلیپین زندگی می کنند و می خواهند هشدار زلزله بوسیله گوشی دریافت نمایند، می توانند گزینه هشدار زلزله گوگل (ShakeAlert) را فعال کنند که در همه گوشی های اندرویدی وجود دارد. همین طور برای ایمنی بیشتر می توانند اپلیکیشنهایی مانند MyShake یا Earthquake Alert را دانلود و نصب کنند.

برنامه ShakeAlert گوگل در گوشی های اندرویدی، از پیش نصب شده و در کالیفرنیا، اورگون و واشنگتن و شماری از کشورهای دیگر کار می کند. این سیستم از شبکه ای از ۱۶۵۷ سنسور برای تشخیص زمین لرزه و تحلیل اطلاعاتی که قدرت و محل وقوع زلزله را نشان می دهد، استفاده می نماید. سپس سیگنالی به سیستم زمین لرزه اندروید ارسال می کند که هشدارهای مستقیمی را به گوشی های اندرویدی ارسال می کند.

اندروید دو نوع هشدار زلزله ارسال می کند اما هر دو برای زلزله با قدرت ۴.۵ ریشتر یا بیشتر استفاده می شوند. هشدار "مطلع باشید" درباره ی زمین لرزه کوچک، اطلاع داده و کاربران با زدن روی گزینه اعلان، می توانند اطلاعات بیشتری دریافت نمایند اما هشدار "اقدام کنید"، حتی در صورت فعال بودن تنظیمات "مزاحم نشوید" (Do Not Disturb)، صدای بلندی را پخش می کند تا توجه کاربر را جلب نماید و سفارش می کند فورا در جای امنی پناه بگیرد.

برای فعال شدن گزینه هشدار زلزله در اندروید، دستورالعمل ساده ای وجود دارد. کاربران اندروید تنها کافی است که به قسمت تنظیمات گوشی رفته و از تَب ایمنی و اضطراری، (Safety and Emergencies)، هشدار زلزله گوگل را فعال کنند.

منبع:

1401/09/17
23:18:57
5.0 / ۵
320
تگهای خبر: iOS , توییتر , خدمات , دانلود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد هشدار زلزله در اندروید گوگل چگونه فعال می شود؟
نظر شما در مورد هشدار زلزله در اندروید گوگل چگونه فعال می شود؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها