نایب رئیس فراكسیون انقلاب مطرح كرد:

پرونده گردانندگان کانال های هتاک و افشاگر به کجا رسید؟

پرونده گردانندگان کانال های هتاک و افشاگر به کجا رسید؟ به گزارش برتریها، نایب رییس فراکسیون انقلاب مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آبروی افراد حتی اگر خطاکار هم باشند، بازیچه نیست که داخل ریل و خارج از ریل داشته باشد، آبرو همچون خون است که حتی یک قطره از آن حرمت دارد و حفظ حرمت آن، بیشتر از همه بر عهده دستگاههای مسئول است و خودی و غیرخودی و متعلق به کدام جریان نمی شناسد.


به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، محسن پیرهادی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در یادداشتی با عنوان «واجب فراموش شده حاکمیت» تصریح کرد: اینکه شهروندان، در مقابل موج تخریب و توهین سازمان یافته، احساس بی پناهی و تنهایی کنند و قانون به دادشان نرسد. برای دستگاههای عریض و طویل نظارتی، امنیتی و قضایی یک فاجعه به تمام معناست.
پیرهادی ادعاها و اعتقادات خویش را در این یادداشت به شرحی که می خوانید بیان کرده است: «یک. چندی قبل خبری منتشر گردید که گردانندگان چند کانال تلگرامی به دست حفاظت اطلاعات سپاه دستگیر شده اند. محتوای این کانال ها، افشاگری و انتشار اخبار آغشته به دروغ در رابطه با چهره های مختلف کشور است. آن زمان، روزنه ای باریک از امید و شادمانی در دل ها باز شد که بالاخره مقرر است دستگاههای امنیتی ما، عِرض و آبروی افراد را محترم بدانند و دفاع از آبروی مومنان را وظیفه و رسالت خود بدانند؛ هرچند با گذشت زمان و فراموش شدن ماجرا، همان روزنه نور امید هم هر لحظه تاریک تر و باریک تر می شود و وضعیت، همان روال سابق را دارد.
دو. خدشه به آبروی افراد، وقتی به دفعات و ضد افراد مختلف در هر موقعیت و جایگاهی باشد، اقدامی ضد حقوق عامه است و ازاین رو که جامعه را برای افراد ناامن می کند، انتظار است که حتی دستگاه قضا منتظر شکایت فرد مورد افترا نماند و دادستانی رأسا بعنوان مدعی العموم ضد فرد مفتری و هتاک اقامه دعوا کند. حال آن که نه تنها وضعیت ما چنین نیست، بلکه بعد از شکایت افراد مختلف در پرونده های تهمت و افترا، باز هم اقدامی در خور حفظ آبروی شهروندان صورت نمی گیرد. بنده کمترین با افراد خیلی از این دست روبرو بوده ام، با وجود آن که این افراد بواسطه جایگاه اجتماعی و سیاسی یا شخصیت فردی، صاحب نفوذ در کشورند اما در مقابل اتهامات و دروغ پراکنی هایی از این دست احساس بی پناهی و ابراز ناامیدی برای حل این اتفاقات می کنند. این برای دستگاههای عریض و طویل نظارتی، امنیتی و قضایی یک فاجعه به تمام معناست که شهروندان، در مقابل موج تخریب و توهین سازمان یافته، احساس بی پناهی و تنهایی کنند و قانون به دادشان نرسد. این نکته را هم باید همین جا اضافه کرد که واژه «سازمان یافته» تحلیل و تفسیری می طلبد که این یادداشت، گوشه ای از اوراق آنرا بالا خواهد زد.
سه. شفاف و بی پرده باید پرسید، پرونده گردانندگان دستگیر شده کانال های هتاک و افشاگر به کجا رسید؟ چرا بعضی از آنها آزادانه به فعالیت عادی خود ادامه می دهند؟ مگر بر مبنای دین ما، حرمت آبروی مومن، همچون حرمت نفس و بالاتر از کعبه نیست؟ آیا نباید به پرونده پرده دران آبرو و اعتبار افراد، عمومی رسیدگی کرد و گزارش آنرا به اطلاع عموم رساند؟ چه مصلحتی سبب می شود که برخورد سخت و پشیمان کننده با چنین مواردی صورت نپذیرد؟ یک مدیر اجرایی، فعال اقتصادی، روزنامه نگار و کنشگر اجتماعی باید سال ها تلاش کند و بخواند و بنویسد تا ذره ذره آبرو و اعتبار جمع کند و چند موجود بی اخلاق با ربط و بی ربط، یک شبه آنرا بریزند و نگران از عواقب آن هم نباشند.
چهار. گاهی حتی بعد از بازداشت های چندروزه و آزادی بعد از آن، این مساله در ذهن تداعی می شود که دستگاه نظارتی مربوطه، با فرد هتاک و افشاگر به تفاهم رسیده اند و در ازای عفو و پشتیبانی، از او مطالبه می کنند که از این پس هم به کار خود ادامه دهد، فقط با این تفاوت که بفرموده و «روی ریل» حرکت نماید و بر مبنای قواعد و نسبت به چهره هایی افشاگری کند که از او خواسته می شود. نه آقایان! آبروی افراد حتی اگر خطاکار هم باشند، بازیچه دست شما نیست که داخل ریل و خارج از ریل داشته باشد، آبرو همچون خون است که حتی یک قطره از آن حرمت دارد و حفظ حرمت آن، بیشتر از همه بر عهده دستگاههای مسئول است و خودی و غیرخودی و متعلق به کدام جریان نمی شناسد.

پنج. «متأسفانه در فضای مجازی کشور ما آن رعایت های لازم با وجود آنهمه تأکیدی که داشته ام، صورت نمی گیرد و در یک جهاتی واقعاً رهاشده است. باید کسانی که مسئول هستند حواسشان باشد.» این سخن عینا از جانب مقام معظم رهبری پارسال بیان شده است. این تاکید را برای کسانی آورده ام که خویش را مجتهد مسلم می دانند وتا تا از دو لب مبارک رهبری چیزی نشنوند، به اجتهاد خود عمل می کنند. بماند که گاهی بعد از دستور مؤکد رهبر معظم انقلاب هم باز بر مبنای رویه پیشین خود حرکت کرده و تفسیر به رای می کنند. اینکه فضای مجازی رها و به قول ایشان «ول» است، یعنی این آبروی من و شماست که بی پناه و رها مانده و کسی متولی و مدافع آن نیست.
شش. چند سال پیش و در دادگاه های معروف به استجازه، آبروی شمار زیادی از فعالان اقتصادی کشور ریخته شد که امروز بعضی از آن افراد به کلی بی گناه شناخته شده و تبرئه گردیده اند. آیا کسی برای اعاده حیثیت و جبران خسارت معنوی واردشده بر زندگی و روح و آبروی این افراد فکری کرده است؟ اگر فکری شده که چرا اقدامی نمی بینیم و اگر فکری نشده که هزاران بار آه وافسوس!
هفت. ما رهبر معظم انقلاب را همچون پدر می دانیم و در کوران ناملایمات و فشارها به او پناه می بریم. اگر نگوییم دستگاههای متولی در این حوزه، بر سر آبروی افراد اهل مسامحه اند یا بدتر از آن که خدا کند درست نباشد، امیدوارم پیگیری جدی و قاطع این مساله از جانب دفتر مقام معظم رهبری بتواند التیام بخش و جبران کننده باشد.»
منبع:

1401/10/29
17:03:41
5.0 / ۵
271
تگهای خبر: اقتصاد , تلگرام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد پرونده گردانندگان کانال های هتاک و افشاگر به کجا رسید؟
نظر شما در مورد پرونده گردانندگان کانال های هتاک و افشاگر به کجا رسید؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها