اوراکل در ریاض دیتاسنتر راه اندازی می کند

اوراکل در ریاض دیتاسنتر راه اندازی می کند به گزارش برتریها، شرکت اوراکل می خواهد ظرف چند سال آینده، ۱.۵ میلیارد دلار در عربستان سعودی سرمایه گزاری نموده و سومین منطقه ابری عمومی خویش را در ریاض دایر کند.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، تقاضای رو به رشد برای رایانش ابری، شرکتهای فناوری نظیر اوراکل، مایکروسافت، آمازون و گوگل را بر آن داشته تا دیتاسنترهایی را در سرتاسر جهان بوجود آورده و به انتقال دیتا، سرعت ببخشند.

مقامات سعودی شرکتهای بین المللی را برای سرمایه گذاری در این کشور و انتقال دفاتر مرکزی خود به ریاض، تحت فشار گذاشته و اعطای قراردادهای دولتی را به این اقدامات منوط کرده اند.

نیک رِدشاو، نایب رییس ارشد اوراکل در مصاحبه ای در دوبی اظهار داشت: ما درحال نهایی کردن طرح های گشایش منطقه ابری ریاض و سرگرم کار با تأمین کنندگان هستیم تا تاریخ گشایش این مرکز را اعلام نماییم. این سرمایه گذاری طی مدت چند سال صورت خواهد گرفت و اوراکل، ظرفیت منطقه ابری خود در جده که این شرکت برای اولین بار در سال ۲۰۲۰ گشود را توسعه خواهد داد.

این خبر از جانب اوراکل همزمان با گردهمایی شرکتهای فناوری جهانی در یک کنفرانس فناوری بزرگ در پایتخت عربستان سعودی، اعلام گردید.

اگرچه اوراکل، در بازار رایانش ابری، از رقیبان بزرگترش عقب مانده است اما یکی از اولین شرکتهای فناوری بزرگی بود که در عربستان سعودی، دیتاسنتر گشود.

این کشور صدها میلیارد دلار برای برنامه تحول اقتصادی معروف به افق ۲۰۳۰ مختص کرده است. اما برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی که یکی از ارکان اصلی برنامه افق ۲۰۳۰ است، موفق نبوده است. سرمایه گذاری مستقیم خارجی در نیمه نخست سال ۲۰۲۲، به حدود ۴.۱ میلیارد دلار رسید که در مقایسه با ۱۰۰ میلیارد دلار هدف گذاری شده تا پایان دهه جاری، رقم ناچیزی است.

همزمان با همکاری اوراکل با دولت عربستان سعودی، این کشور کوشیده است شرکتهای خارجی را تشویق کند دفاتر خویش را در عربستان ایجاد کنند، در غیر این صورت قراردادهای دولتی را از دست خواهند داد و شرکت ها تا آخر سال ۲۰۲۳ برای عمل به این الزام، فرصت دارند.

بر اساس گزارش رویترز، اوراکل برنده قراردادهایی از پروژه ۵۰۰ میلیارد دلاری ابرشهر آینده گرا و منطقه اقتصادی نئوم شده است که در کرانه دریای سرخ ایجاد می شود.

منبع:

1401/11/17
13:39:44
5.0 / ۵
259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اوراکل در ریاض دیتاسنتر راه اندازی می کند
نظر شما در مورد اوراکل در ریاض دیتاسنتر راه اندازی می کند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها