اینفلوئنسرها در فرانسه زیر تیغ قانون رفتند

اینفلوئنسرها در فرانسه زیر تیغ قانون رفتند برتریها: به گزارش برتریها، مطابق قانون جدیدی که در پارلمان فرانسه تصویب گردید، فعالیت اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی با هدف مقابله با تبلیغ محصولات و روندهای خطرناک، سامان دهی می شود.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، بعد از اینکه قانونگذاران در مجلس ملی فرانسه به این قانون رای دادند، ۳۴۲ سناتور از طیف های سیاسی مختلف، به تصویب قانونی رای دادند که از جانب دو نماینده معرفی شده بود. اولیویا گرگوار، وزیر بازرگانی بعد از این رای، از تعهد اعضای پارلمان و کیفیت کار آنها تجدید کرد.

حدود ۱۵۰ هزار اینفلوئنسر در فرانسه وجود دارد اما اقدامات بعضی از آنها، بازاریابی اینفلوئنسری را با انتقادهای فزاینده روبرو کرده است.

شاکیان اقدامات گروهی را شروع کرده اند و یک گزارش کوبنده از جانب اداره جلوگیری از تقلب فرانسه انتشار یافته است.

عجیب تر از آن اینکه یک خواننده رپ فرانسوی در یک جنگ دیجیتالی ضد کسانی که به آنها لقب "اینفلو-دزد" داده است، این مورد را از راه کمپین تبلیغاتی خود در شبکه های اجتماعی تشدید کرده است.

از تبلیغ محصولات خطرناک گرفته تا افترا کلاهبرداری، درخواستهای فزاینده ای برای ساماندهی اینفلوئنسرها وجود دارد. از روز چهارشنبه، دو اینفلوئنسر معروف فرانسوی دستور یافته اند پیام اداره جلوگیری از تقلب فرانسه را نمایش دهند که در رابطه با بعضی از محتوای آنها اخطار می دهد.

بسیاری از اینفلوئنسرها مخاطبان اندکی دارند اما برخی از سلبریتی هایی که میلیونها هوادار دارند، می توانند روی عادتهای مصرف بخصوص در بین جوانان تأثیر بگذارند.

طبق مفاد این قانون، اینفلوئنسرها از نظر قانونی بعنوان افراد یا اشخاص حقوقی تعریف می شوند که در ازای دریافت مبلغی، از شهرت خود برای تبلیغ کالاها و خدمات آنلاین نزد مخاطبان استفاده می نمایند.

این قانون ترویج برخی اعمال مانند جراحی زیبایی و پرهیز درمانی و تبلیغ چندین دستگاه پزشکی را ممنوع می کند. همینطور تبلیغ محصولات حاوی نیکوتین را ممنوع می کند. شرط بندی و قمار ورزشی هم زیر پوشش این قانون قرار گرفته است: اینفلوئنسرها دیگر نمی توانند اشتراک پیشبینی های ورزشی را تبلیغ کنند و تبلیغ بازی های پولی به پلت فرم هایی محدود می شود که از نظر فنی، دسترسی به خردسالان را محدود می کنند. مجازات عدم رعایت این قانون، حداکثر دو سال زندان و ۳۰ هزار یوروجریمه خواهد بود.

این قانون همینطور صحنه های نمایشی با حیواناتی که مالکیت آنها ممنوع می باشد را ممنوع می کند. تصاویر تبلیغاتی بعنوان مثال از لوازم آرایشی، باید مشخص کنند که آیا روتوش شده اند یا از فیلتری استفاده می نمایند که آنها را جذاب تر می کند.

چندین سناتور بر لزوم تحکیم منابع مقامات رگولاتوری در آینده، همچون منابع اداره جلوگیری از تقلب فرانسه و سازمان بازارهای مالی تاکید کرده اند.

نماینده های اینفلوئنسرها هم تحت ساماندهی قرار می گیرند. هنگامی که میزان پول از سقف خاصی فراتر رود، یک قرارداد مکتوب اجاری خواهد بود. این متن همینطور شامل تدابیری برای مسئول شناختن پلت فرم ها است.

در حالی که خیلی از اینفلوئنسرهای موفق از خارج از کشور مانند دبی فعالیت می نمایند، هدف این قانون، اینست که افرادی که خارج از اتحادیه اروپا، سوئیس یا منطقه اقتصادی اروپا فعالیت می نمایند، بیمه مسئولیت مدنی در اتحادیه اروپا را برعهده بگیرند. هدف، ایجاد صندوقی برای جبران خسارت قربانیان احتمالی است.

بر اساس گزارش یورونیوز، این اینفلوئنسرها همینطور باید یک نماینده قانونی در اتحادیه اروپا تعیین کنند.

منبع:

1402/03/17
09:50:22
5.0 / ۵
258
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد اینفلوئنسرها در فرانسه زیر تیغ قانون رفتند
نظر شما در مورد اینفلوئنسرها در فرانسه زیر تیغ قانون رفتند
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها