مهم ترین شروط تمدید پروانه شرکت مخابرات چیست؟

مهم ترین شروط تمدید پروانه شرکت مخابرات چیست؟ برتریها: به گزارش برتریها، طبق گفته وزیر ارتباطات اگر شرکت مخابرات ایران تضمین های لازم برای ارتقای کیفیت خود و بهبود خدمات رسانی به مردم را بدهد، آمادگی برای ارائه پروانه جدید به این شرکت وجود دارد.به گزارش برتریها به نقل از ایسنا، هفته گذشته بود که نامه ای از جانب سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در خصوص عدم تمدید پروانه شرکت مخابرات ایران در فضای مجازی منتشر شد؛ طبق این نامه که به امضای رئیس رگولاتوری هم رسیده بود، این سازمان درخواست شرکت مخابرات را برای تمدید اعتبار عرضه خدمات تلفن همراه، تلفن ثابت و ارتباطات داده ها را رد کرده بود.

علت این اقدام هم عدم انجام مفاد مصوبات کمیسیون و تعهدات پروانه مورد اشاره شامل عرضه به روز تلفن و دیتا در شهرها، اجرای مصوبه بیت استریم، تفکیک ترافیک، خروج از PCM و شکایت ثبت شده در سامانه ۱۹۵ عنوان شده است.

بنابراین از مخابرات خواسته شد تا با قیمت کارشناسی، ظرفیت ایجادشده و تجهیزات مربوطه را به عرضه کننده خدمات مخابراتی جایگزین که از جانب سازمان تنظیم مقررات معرفی می شود، منتقل کند. در مقابل شرکت مخابرات ایران در واکنش به این اقدام بعد از مدت اندکی اعلام نمود با عنایت به نامه ارسالی از جانب رگولاتوری در مورد پروانه شرکت مخابرات، در محتوای نامه و موارد اشاره شده خلاء های قانونی و حقوقی زیادی وجود دارد که با پاسخ های مستدل و مستند شرکت مخابرات بطور قطع مسیر تمدید پروانه این شرکت هموار خواهد شد.

این شرکت تاکید کرد با عنایت به مفاد پروانه فعلی شرکت مخابرات ایران مانعی برای تمدید فعالیت وجود ندارد. اما وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم به تازگی در اینباره اظهار داشت که شرکت مخابرات بر مبنای پروانه و الحاقیه هایی که در پروانه خود دارد، تعهداتی را برای افزایش کیفیت شبکه، حل مشکل لایه انتقال شبکه داشته است که متأسفانه در سالهای گذشته سرمایه گذاری های لازم برای توسعه توسط این شرکت انجام نشده است.

وی ادامه داد: ما در مدت دو سال هم که از عمر دولت سیزدهم می گذرد، حداکثر حمایت را از شرکت مخابرات کرده ایم که بتواند خویش را نو سازی کند اما متأسفانه به تعهدات خود عمل نکرده اند. اگر شرکت مخابرات به تعهدات خود که افزایش کیفیت شبکه است عمل نکند، طبیعتا ما حافظ منافع مردم هستیم و دلیلی برای تمدید پروانه مشاهده نمی نماییم.

زارع پور تاکید کرد: فرصتی به این شرکت داده شده چون تا پایان این ماه پروانه شرکت مخابرات منقضی می شود ازاین رو باید با شرایط جدید خویش را تطبیق دهد. هم اکنون پروژه و محوری ما طرح توسعه فیبرنوری منازل و کسب و کارهاست و هشت اپراتور کار را آغاز کرده اما شرکت مخابرات هنور اقدامی انجام نداده است.

طبق گفته وزیر ارتباطات اگر شرکت مخابرات تضمین های لازم برای ارتقای کیفیت خود و بهبود خدمات رسانی به مردم را بدهد ما هم کاملا آماده ایم در چارچوب پروانه جدید، به آن پروانه دهیم.

همچنین امیر محمد زاده لاجوردی-رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در جدید ترین اظهاراتش در رابطه با تمدید پروانه شرکت مخابرات ایران اظهار داشت: این که چرا این نامه نوشته شده در متن آن کاملا مشخص است ولی زمانیکه این نامه ارسال شد سه روز بعد مخابرات درخواست خویش را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کرد. وی افزود: در رابطه با همه موارد گفته شده در نامه مانند تبدیل وضعیت ایثارگران و مطالبات بازنشستگان و پروژه فیبرنوری منازل کسب و کارها تا ۲۷ تیر فرصت دادیم تا وضعیت پروانه را مشخص نماید و در حال حاضر توافق شده و شبانه روزی وقت میگذارند و امیدواریم تا ۲۷ تیرماه الحاقیه آنرا ارائه نماییم.
منبع:

1402/04/23
16:47:05
5.0 / ۵
275
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مهم ترین شروط تمدید پروانه شرکت مخابرات چیست؟
نظر شما در مورد مهم ترین شروط تمدید پروانه شرکت مخابرات چیست؟
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
برتریها bartariha
bartariha.ir - حقوق سایت برتریها محفوظ است

برتریها

معرفی برترینهای فناوری و وبسایتها